Registrants For
St. Thomas International Optimist Regatta
St. Thomas Yacht Club - St. Thomas, VI
June 20-22, 2014
81 people have registered for this event
Opti Green
Skipper
Club
Sail#
Boat Name
Division
Make/Model
Rating
1.
Coleton Coffelt *
member
isv6
-
-
- / -
- / - / -
2.
Carson Oakley *
SCYC
8
-
-
- / -
- / - / -
3.
CRUZ LONSKI *
STYC
ISV8
-
-
- / -
- / - / -
4.
Gillian Perrell *
STYC
isv16
-
-
- / -
- / - / -
5.
Max van den Driessche *
St Thomas Yacht Club
ISV224
-
-
- / -
- / - / -
6.
Winborne Majette *
styc
333
-
-
- / -
- / - / -
7.
steven hardee *
St. Croix Yacht Club
isv395
-
-
- / -
- / - / -
8.
Jose Diaz *
CNSJ
pur 559
-
-
- / -
- / - / -
9.
Niquan Benjamin *
STYC
isv642
-
-
- / -
- / - / -
10.
Arjuna Morris *
kats
1023
-
-
- / -
- / - / -
11.
Adelaide Jones *
KATS St. John
1220
-
-
- / -
- / - / -
12.
Robert Richards *
St Thomas
ISV1999
-
-
- / -
- / - / -
13.
Alejo Di Blasi *
STYC
ISV2002
-
-
- / -
- / - / -
14.
Katherine Majette *
styc
3331
-
-
- / -
- / - / -
15.
Thommie Grit *
Sarasota Youth Sailing
7246
-
-
- / -
- / - / -
16.
Caroline Sibilly *
STYC
8008
-
-
- / -
- / - / -
17.
Devin Wade *
Sarasota Youth Sailing
11546
-
-
- / -
- / - / -
18.
Anya Reshetiloff *
None
13128
-
-
- / -
- / - / -
19.
Luke King *
Sarasota Youth Sailing
17246
-
-
- / -
- / - / -
20.
Sebastian Spinelli-Sax *
Minnetonka Sailing Club
20818
-
-
- / -
- / - / -
21.
Tanner Krygsveld *
St. Thomas Yacht Club
ISV26919T
-
-
- / -
- / - / -
22.
zahrria thomas *
styc
26919
-
-
- / -
- / - / -
Optimist
Skipper
Club
Sail#
Boat Name
Division
Make/Model
Rating
1.
Rocco Falcone *
Antigua Yacht Club
ANT 2
-
Red
- / -
- / - / -
2.
Louis Bavay *
Antigua Yacht Cub
ANT 3
-
Red
- / -
- / - / -
3.
Christopher Sharpless *
St. Thomas Yacht Club
ISV 6
-
Red
- / -
- / - / -
4.
James Dawson *
RBVIYC
IVB109
-
Red
- / -
- / - / -
5.
Amelie Clark *
RBVIYC
IVB115
-
Blue
- / -
- / - / -
6.
Victoria Flatley *
STYC
ISV204
-
Blue
- / -
- / - / -
7.
Julian van den Driessche *
St Thomas Yacht Club
ISV224
-
Blue
- / -
- / - / -
8.
Mathieu Dale *
SCYC
ISV312
-
Blue
- / -
- / - / -
9.
Robert Hunter *
St. Thomas Yacht Club
ISV 616
-
Red
- / -
- / - / -
10.
Mia Nicolosi *
St Thomas Yacht Club
ISV 642
-
Blue
- / -
- / - / -
11.
will jackson *
St. Petersburg/Cayman Island Sailing Club
CAY717
-
Blue
- / -
- / - / -
12.
Teddy Nicolosi *
St. Thomas Yacht Club
ISV 720
-
Red
- / -
- / - / -
13.
Nathan Haycraft *
RBVIYC
IVB864
-
White
- / -
- / - / -
14.
Sam Childs *
Royal BVI Yacht Club
IVB955
-
Blue
- / -
- / - / -
15.
rider odom *
Noyl Odom
1616
-
Red
- / -
- / - / -
16.
Thad Lettsome *
Royal BVI Yacht Club
IVB 1701
-
Blue
- / -
- / - / -
17.
ELISENDA RAHOLA i CODINA *
CN EL BALIS
ESP1800
-
Red
- / -
- / - / -
18.
Cade Morris *
King Harbor Yacht Club
1847
-
Red
- / -
- / - / -
19.
Mateo Di Blasi *
STYC
ISV 1999
-
Blue
- / -
- / - / -
20.
Joaquin Lopez *
City Gardener Sailing Team
PUR5637
-
Blue
- / -
- / - / -
21.
J.J. Smith *
St. Petersburg YC
5699
-
Blue
- / -
- / - / -
22.
Kassie Jezak *
LLSC
9430
-
Red
- / -
- / - / -
23.
Leonardo Honold *
BYCUe Bodensee-Yacht-Club Ueberlingen
GER 13129
-
Blue
- / -
- / - / -
24.
Jonathan Steidle *
BYCUe Bodensee-Yacht-Club Ueberlingen
GER 13426
-
Blue
- / -
- / - / -
25.
Chase Carraway *
CYC-NC/SailStrong
13987
-
Red
- / -
- / - / -
26.
Brandon Geller *
Team FOR
14246
-
Blue
- / -
- / - / -
27.
Brooke Shachoy *
Beverly Yacht Club/FAST
USA 14440
-
Red
- / -
- / - / -
28.
Luke Welker *
Team 4
14618
-
Red
- / -
- / - / -
29.
Julia Johansson *
CRYC
15436
-
Blue
- / -
- / - / -
30.
NICOLAS MARTIN *
Lakewood Yacht Club
15510
-
Red
- / -
- / - / -
31.
Berta Puig *
Coral Reef Yatch Club
15756
-
Blue
- / -
- / - / -
32.
Isabella Casaretto *
Lauderdale Yacht Club
15771
-
Blue
- / -
- / - / -
33.
ian Jezak *
SailStrong/LLSC
15784
-
Red
- / -
- / - / -
34.
Thomas Rice *
SailStrong Youth Racing / Seawanhaka Corinthian Yacht Club
16686
-
Red
- / -
- / - / -
35.
Elizabeth Shanahan *
Team FOR/SPYC
17077
-
Red
- / -
- / - / -
36.
Seth Rizika *
Wianno/FAST
17115
-
Blue
- / -
- / - / -
37.
Madeleine Rice *
SailStrong Youth Racing / Seawanhaka Corinthian Yacht Club
17665
-
Blue
- / -
- / - / -
38.
jojo bolduc *
CRYC
17785
-
Red
- / -
- / - / -
39.
Teagan Cunningham *
Barnegat Light Yacht Club
17949
-
Red
- / -
- / - / -
40.
Connor Nelson *
Team FOR DIYC
18058
-
Red
- / -
- / - / -
41.
Zane Rogers *
Lakewood Yacht Club
USA18303
-
Blue
- / -
- / - / -
42.
Matthew King *
Team FOR
18310
-
Blue
- / -
- / - / -
43.
Chase Burwell *
Team FOR - Carlouel Yacht Club
18313
-
Red
- / -
- / - / -
44.
Vanessa Lahrkamp *
SailStrong Youth Racing
18923
-
White
- / -
- / - / -
45.
Mariner Fagan *
Annapolis Yacht Club
19187
-
Blue
- / -
- / - / -
46.
Grace Austin *
Belle Haven Club
19291
-
Red
- / -
- / - / -
47.
Andrew Florio *
Sarasota Youth Sailing/ Team FOR
19308
-
Blue
- / -
- / - / -
48.
Severin Gramm *
Coral Reef Yacht Club
19404
-
Red
- / -
- / - / -
49.
Reed Shachoy *
Beverly Yacht Club/FAST
USA 19411
-
Blue
- / -
- / - / -
50.
Jack Brown *
Seaside Park Yacht Club
19597
-
Red
- / -
- / - / -
51.
Luke Arnone *
CERT/SPYC
19781
-
Red
- / -
- / - / -
52.
Brooke Schmelz *
Surf City Yacht Club
20058
-
Blue
- / -
- / - / -
53.
Hayden Earl *
Stage Harbor Yacht Club / FAST
USA 20123
-
Blue
- / -
- / - / -
54.
Polk Baggett *
CYC NC
20252
-
Blue
- / -
- / - / -
55.
Kyle Jezak *
LLSC/SailStrong
20490
-
Red
- / -
- / - / -
56.
Stephan Baker *
CRYC
USA20797
-
White
- / -
- / - / -
57.
Nat Edmonds *
Wianno
20802
-
Blue
- / -
- / - / -