SailFest Junior Olympics
Sarasota Youth Sailing | April 07-08, 2018

OPen BIC (29 boats) (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, April 07, 2018 2:21:08 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5  Total Pos
1  
9076   alice leroux    Halifax Youth Sailing Daytona Beach   3   2   2   2   2   11  
1  
2  
14   Caroline Locke    USSCMC   11   1   1   1   1   15  
2  
3  
8964   Morgan Smith    Sarasota Youth Sailing   2   6   3   3   4   18  
3  
4  
7   Connor Snead    MRPF   4   3   8   7   6   28  
4  
5  
9099   Daniel Martin    Halifax Sailing   1   7   6   6   13   33  
5  
6  
7294   James Freund    SYS   13   4   10   4   3   34  
6  
7  
8423   Matthew St Aubin    Upper Keys Sailing Club   16   5   5   5   5   36  
7  
8  
8401   Jack Roman    NHYC   5   12   4   9   16   46  
8  
9  
112   Benjamin Reeser    Biscayne Bay YC   8   8   7   17   7   47  
9  
10  
9558   Brodie Hausman    MRPF   6   14   9   13   8   50  
10  
11  
9495   Harrison Molesky    MRPF   7   11   12   11   15   56  
11  
12  
9032   Nolan Orlando    Halifax Youth Sailing   15   10   15   8   10   58  
12  
13  
9029   Conor Reeser    Biscayne Bay YC   12   15   13   10   9   59  
13  
14  
8576   Max Freeman    Sarasota Yacht Club   9   13   14   15   11   62  
14  
15  
8833   Benjamin Mohrman    Space Coast Sailing - Eau Gallie Yacht Club   10   17   11   14   19   71  
15  
16  
8   Byron McCobb    Sarasota Sailing Squadron   14   16   18   16   12   76  
16  
17  
5174   Elizabeth Wire    US Sailing Center Martin County   17   18   16   19   14   84  
17  
18  
8456   John Lieber    Upper Keys Sailing Club   18   9   30/DSQ   12   18   87  
18  
19  
9078   Siena Branch    Halifax Youth Sailing   19   19   17   18   17   90  
19  
20  
8616   Jack Folvig    Sarasota Yacht Club   20   20   20   20   30/RET-BF   110  
20  
21  
8591   Jason Folvig    Sarasota Yacht Club   30/DNF   30/DNF   19   21   30/DNF   130  
21  
22  
8639   Jake Hoddinott    Sarasota Yacht Club   30/DNF   30/DNS   21   30/RET-BF   30/RET-BF   141T  
22  
23  
6553   Luis Rodriguez    Biscayne Bay Yacht Club   30/DNF   21   30/DNS   30/DNF   30/DNF   141T  
23  
24  
3   Jack Davis    Manatee River Pram Fleet   21   30/DNF   30/DNS   30/DNF   30/DNF   141T  
24  
25  
88   Ayla Edwards    Sarasota Youth Sailing   30/DNF   30/DNF   30/DNS   30/OCS   30/DNF   150T  
25  
25  
8623   Wyatt Wrigley    Sarasota Yacht Club   30/DNF   30/DNS   30/DNS   30/DNF   30/DNF   150T  
25  
25  
8572   Danika Hoddinott    Sarasota Yacht Club   30/DNF   30/DNS   30/DNS   30/DNF   30/DNF   150T  
25  
25  
8409   Wilkes (Doc) Borden    Sarasota Yacht Club   30/DNF   30/DNS   30/DNS   30/DNF   30/DNF   150T  
25  
25  
1   Max Freund    SYS   30/DNF   30/DNS   30/DNS   30/RET-BF   30/DNF   150T  
25  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network