Veterans Day Regatta / Treasure Coast Series #4
Youth Sailing Foundation of Indian River County | November 11, 2018

420 (15 boats) (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, November 11, 2018 2:27:53 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Bow/Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5  Total Pos
1  
19 / 6   Brendan Williams    YSFIRC   1   5   2   1   2   11  
1  
2  
tbd / 18   Nita Holloway    Vero Beach YSF of Indian River County   3   1   4   2   9   19T  
2  
3  
7845   Ethan Rushlow    Palm Beach Sailing Club   2   3   8   5   1   19T  
3  
4  
9 / 3   JohnMark Gaponiuk    YSF of IRC   4   8   1   8   7   28  
4  
5  
12 / 7   Myles Smith    Youth Sailing Foundation   5   10   3   7   5   30T  
5  
6  
14 / 8   Sydney Ohs    Ysf of Indian River County   6   7   5   4   8   30T  
6  
7  
11 / 7840   Julianna Disalvo    Palm Beach Sailing Club   10   6   6   6   3   31  
7  
8  
17 / 16   Liz Cloninger    Palm Beach Sailing Club   9   2   7   12   4   34  
8  
9  
10 / 1   Karis Gaponiuk    Youth Sailing Foundation IRC   8   4   10   3   10   35  
9  
10  
5130   Jacob Ammons    Fort Pierce Riverside SC   7   9   9   10   6   41  
10  
11  
3 / SCS-5   Sailor Mohrman    Space Coast Sailing- EGYC   13   11   12   9   13   58T  
11  
12  
53   Caleb Tyler    Space Coast Sailing   12   13   11   11   11   58T  
12  
13  
4   Jackson Bjorklund    Space Coast Sailing   11   12   13   13   12   61  
13  
14  
4   Eddie Phelan    Melbourne Yacht Club   16/DNC   16/DNC   16/DNC   16/DNC   16/DNC   80T  
14  
14  
2   Brooke Biby    Space Coast Sailing   16/DNC   16/DNC   16/DNC   16/DNC   16/DNC   80T  
14  
 



Open Bic (13 boats) (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, November 11, 2018 2:29:55 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Bow/Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5  Total Pos
1  
14   Caroline Locke    US Sailing Center Martin County   4   1   1   1   2   9  
1  
2  
6245   Julie Zahniser    US Sailing Center Martin County   1   2   2   5   4   14T  
2  
3  
9076   alice leroux    Halifax Youth Sailing Daytona Beach   5   3   3   2   1   14T  
3  
4  
8833   Benjamin Mohrman    Space Coast Sailing- EGYC   2   4   5   3   3   17  
4  
5  
5172   Peik Sander    USSMC   3   5   4   4   5   21  
5  
6  
9032   Nolan Orlando    Halafax Youth Sailing   6   6   7   6   6   31  
6  
7  
9078   Siena Branch    Halifax youth sailing   9   8   6   7   7   37  
7  
8  
7660   Ethan Linder    Space Coast Sailing Team - EGYC   7   7   8   8   9   39  
8  
9  
8   Adam Van Eaton    US Sailing Martin County   8   9   11   9   8   45  
9  
10  
71   Thomas Schuerger    Space Coast Sailing Club   10   10   12   10   13   55  
10  
11  
31   Liam Nolte    MYC   11   13   10   12   11   57  
11  
12  
11   Jack Allen    Space Coast Sailing   12   12   9   13   12   58T  
12  
13  
1   Aiden Leppo    Eau Gallie Yacht Club   13   11   13   11   10   58T  
13  
 



Optimist Gold (7 boats) (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, November 11, 2018 2:39:07 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Bow/Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6  Total Pos
1  
17412   william Kulas    USSCMC   1   2   2   7   1   1   14T  
1  
2  
17259   Aidan Norvell    Palm beach sailing club   2   1   1   1   7   2   14T  
2  
3  
22556   Shay Riley    YSFIRC   3   4   4   4   3   3   21  
3  
4  
19140   Cadance Oswald    PBSC   5   3   5   3   6   4   26  
4  
5  
18544   Elizabeth Wire    US Sailing Center Martin County   6   6   3   6   2   5   28T  
5  
6  
4603   Finn Martin    palm beach sailing club   4   5   6   2   5   6   28T  
6  
7  
11635   Henry Taylor    PBSC   7   7   7   5   4   7   37  
7  
 



Optimist Silver (20 boats) (top)
Series Standing - 6 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, November 11, 2018 2:39:07 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Bow/Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6  Total Pos
1  
22555   Merrit Kennedy    Youth Sailing Foundation of IRS   1   2   1   5   1   3   13  
1  
2  
22558   Thomas Kennedy II    Youth Sailing Foundation of IRS   6   5   2   1   4   1   19  
2  
3  
22042   Nick Crull    ICYSF   5   1   6   2   7   5   26  
3  
4  
22554   Michael Ladd    Youth Sailing Foundation   7   6   3   11   3   6   36  
4  
5  
21667   Grady Stahl    US Sailing Center Martin County   2   8   15   7   2   4   38  
5  
6  
21645   Adam Lee    US Sailing Center - Martin County   12   7   8   10   5   2   44  
6  
7  
22557   Ronja Sander    Youth Sailing Foundation Vero Beach   13   10   5   4   6   10   48  
7  
8  
80   Oliver Taylor    PBSC   8   4   14   3   12   8   49T  
8  
9  
YSF 29   Peter Swanson    YSFIRC   4   3   9   9   11   13   49T  
9  
10  
21664   Wayland Morris    USSCMC   11   9   18   6   8   7   59  
10  
11  
21663   Tainoa Hartley    USSCMC   10   16   4   13   10   11   64  
11  
12  
4609   Reef Baker    Palm Beach Sailng Club   9   13   10   8   13   14   67  
12  
13  
4607   Max Paul-Hus    Palm Beach sailing club   3   12   11   16   15   12   69  
13  
14  
21668   Mia Stahl    US Sailing Center Martin County   14   17   12   20   9   9   81  
14  
15  
13 / 21669   Clara Neumann    US Sailing Center Martin County   16   21/DSQ   7   17   16   17   94  
15  
16  
4602   Elina Oswald    PBSC   20   11   19   19   14   15   98  
16  
17  
5 / 21652   Luisa Neumann    US Sailing Center Martin County   17   15   16   15   18   18   99  
17  
18  
21653   Savanna Hendrix    USSCMC   18   19   13   14   17   20   101  
18  
19  
4600   Rainey Baker    Palm Beach Sailing Club   19   14   20   12   19   19   103  
19  
20  
4605   Sebastian Cunningham    Palm Beach Sailing   15   18   17   18   20   16   104  
20  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network