15th Annual Xtreme Regatta
Oshkosh Yacht Club | July 15-16, 2019

X Boat (58 boats) (top)
Series Standing - 4 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Tuesday, July 16, 2019 1:36:03 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4  Total Pos
1  
V-99   Goofball   Kamron Kaiser /
Peter Wilkinson  
Pewaukee Yacht Club/    2   9   1   14   26  
1  
2  
I-45   Blue Lightning   Finn Burdick /
Colton Hibbard  
LGYC/    4   4   26   6   40  
2  
3  
V-10   Wally's Warriors   Cole Schweda /
Adam Biwer  
Pewaukee Yacht Club/    22   11   6   2   41  
3  
4  
D-51   Papa's Pride   Ian McClenathan /
Anna Clair  
Delavan Lake Yacht Club/    23   12   5   3   43  
4  
5  
OO-747   Jet   Sean Mihelich /
Quinn O'Dell  
Lac La Belle/    5   19   16   5   45  
5  
6  
B-99      Augie Jarecki /
Alex Mueller  
Lake Buelah Yacht Club/    1   7   23   15   46  
6  
7  
OO-144   LandShark   Jackson Walker /
Paxton Denton  
LaBelle Yacht Club/    6   2   9   31   48  
7  
8  
X-13   Xackley   Suzanne Ackley /
Molly Hostetler  
Pine/    11   28   12   1   52T  
8  
9  
B-11   Boaty McBoatface   Jonah Boykin /
Callie Smith  
LBYC/    16   14   2   20   52T  
9  
10  
I-35   JPower   Jared Plummer /
Joey Plummer  
Lake Geneva Yatch Club/    3   1   3   49   56  
10  
11  
X-4   Winderful   Ellie Harned /
Austin Steiner  
Pine Lake/    8   22   10   17   57  
11  
12  
A-5   CLASSIFIED   Brittany Shabino /
Jacok Eckert  
CLYC/    9   8   32   12   61  
12  
13  
A-17   Shezawiz   Lindsey Vollmar /
Kelsey Vollmar  
CLYC/    12   21   22   7   62  
13  
14  
A-13   Triskaidekaphobia   Charlie Eckert /
Carson Boemer  
Cedar Lake Yacht Club/    25   20   11   8   64  
14  
15  
A-136   Not Too Sh-Abby   Abby Eckert /
Alison Heimsch  
Cedar Lake Yacht Club/    29   26   4   9   68  
15  
16  
J-13   Superstition   Grace Toney /
Kate Lynn  
Oshkosh OYC/    21   13   31   4   69  
16  
17  
X-41      Jack Steiner /
Alec Harnard  
Pine Lake Yacht Club/    18   5   15   32   70T  
17  
18  
J-2   Fearless   Jack Scherer /
Ethan Bowman  
Oshkosh/    13   6   29   22   70T  
18  
19  
V-61   Chuck Wagon   Charlie Allen /
Will Utz  
Pewaukee Yacht Club/    26   24   8   16   74T  
19  
20  
J-25   Epic X   Maria Castle /
Delaney Ruedinger  
Oshkosh/    14   30   17   13   74T  
20  
21  
X-40   Special K   Kit Harned /
Stella Marina  
Pine Lake/    24   18   21   23   86  
21  
22  
NO-5   Bill Murray!   Cole Thompson /
Ellie Siepman  
North Lake/    17   15   19   38   89  
22  
23  
D-8   Spitfire   Skyler Swearingen /
Owen Kohut  
Delavan/    7   17   43   24   91  
23  
24  
X-2   Z Ya Later   Jacob Zaiser /
Chris Horn  
Pine Lake/    15   59/OCS   14   10   98T  
24  
25  
D-30   Crackers   Graham Hetzler /
Macey McClenathan  
Delavan/    20   27   33   18   98T  
25  
26  
B-28   Beulah Beauty   Ashley Mueller /
Maggie Probst  
LBYC/    10   16   50   25   101  
26  
27  
D-527   FOR FUN   Reed Alness /
Juliet Narut  
DLYC/    19   10   47   34   110  
27  
28  
B-20   BreeZy   Brian Zettlemoyer /
Matthew Ward  
LBYC/    33   33   25   27   118  
28  
29  
A-25   Loose Cannon   Austin Barkow /
Max Barkow  
Cedar Lake Yacht Club/    59/DNC   3   24   33   119  
29  
30  
B-5   Sassy Sailor   Isabelle Rietz /
Hailey Greeson  
Beulah/    30   36   7   47   120  
30  
31  
OO-111   Mille A III   Jackson Brockman /
Tanner Hetherington  
La Belle Yacht Club/    35   39   45   11   130T  
31  
32  
NO-321   All Riled Up   Riley Jensen /
William Wagner  
North Lake Yacht Club/    32   25   38   35   130T  
32  
33  
NO-111   Okie Dokie   Tanner Theisn /
Finn Thompson  
North Lake/    36   42   20   36   134T  
33  
34  
J-151   May The Wind Be With You   Harry Hirschberg /
Caden Harrison  
Oshkosh/    37   41   35   21   134T  
34  
35  
V-19   Full Tilt   Quinn Kaiser /
Stuart Niedziela  
Pewaukee Yacht Club/    41   59/OCS   18   19   137  
35  
36  
B-215   Urben Legends   Sydney Urben /
Mia Brandt  
Lake Beulah/    39   34   44   28   145T  
36  
37  
X-35   Macht Schnell   Charlie Bruss /
Trainer Rolfs  
Pine Lake/    44   38   34   29   145T  
37  
38  
A-617   HOTT SHOTT   Hunter Ott /
Shelby Konen  
Cedar Lake, WI/    46   35   28   37   146  
38  
39  
B-14   B's Knees   Anneliese LeRoy /
Caroline LeRoy  
LBYC/    45   23   39   40   147T  
39  
40  
D-21   Breez-E   Emmett Clair /
Catherine Bransfield  
DLYC/    28   59/OCS   30   30   147T  
40  
41  
J-1   Escape   Jacob Bowman /
Lizzy Lynn  
Oshkosh/    38   44   27   43   152  
41  
42  
NO-359   X-pletive   Leah Johnson /
Zoe Johnson  
North Lake Yacht Club/    34   43   36   42   155  
42  
43  
A-36   Samurai   Sam Eckert /
Nigel Trester  
Cedar Lake Yacht Club/    40   40   37   39   156  
43  
44  
I-30      Matthew Sexton /
Ava Novak  
lgyc/    27   37   53   45   162  
44  
45  
J-22   B Bananas   James Smith /
Delaney Smith  
Oshkosh Yacht Club/    31   31   49   52   163  
45  
46  
I-65   Frictionless   Liam Gerard /
Boston Brogan  
LGYC/    47   29   40   48   164  
46  
47  
J-20   Queen Meri   Meredith Weston /
Zoe Olmsted  
Oshkosh Yacht Club/    43   32   42   51   168  
47  
48  
B-25   Froggy   Elise Brandt /
Macy Neudorff  
Lake Beulah Yacht Club/    52   47   48   26   173  
48  
49  
X 31   Super Duck   Henry Ackley /
Grayson Bruss  
Pine/    59/DNC   59/DNC   13   46   177  
49  
50  
A-15   Just-In-Time   Justin Heimsch /
Keegan McKillip  
Cedar/    49   45   41   50   185  
50  
51  
J-35   Surprise Atack   Judah Victor /
Jonah Wojciechowski  
Oshkosh Yacht Club/    50   46   55   41   192T  
51  
52  
J-98   Sea Serpent   Quintin Barkell /
Campbell Harrison  
Oshkosh Yacht Club/    48   48   52   44   192T  
52  
53  
I-75      William Kraemer /
Helen Kraemer  
Lake Geneva Yacht Club/    42   49   54   54   199  
53  
54  
I-39   Black Heart   George Holland /
Oliver Gray  
Lake Geneva/    51   59/OCS   46   53   209  
54  
55  
J-4   RetroFit   Drake Lauritch /
Clayton Poquette  
Oshkosh Yacht Club/    53   51   51   59/DNF   214  
55  
56  
J-32   The Goat   Burke Buser /
Liam Gosset  
Oshkosh/    54   50   56   55   215  
56  
57  
X-51   Choo CHoo Train   Trainer Rolfs /
James Bakar  
Pine/    59/DNC   59/DNC   59/DNC   59/DNC   236T  
57  
57  
A-42   Frayed Knot   Nathan Vaupel    CLYC   59/DNC   59/DNC   59/DNC   59/DNC   236T  
57  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network