West Dennis Yacht Club Invitational
West Dennis Yacht Club | July 08, 2019in

Opti Championship (top)
Series Standing - 3 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Monday, July 08, 2019 1:49:12 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: Blue (20 boats)
Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3  Total Pos
1  
22886   Jackpot   Jack Spillane [Blue]   HYC   5   3   4   12T  
1  
2  
1956   No name   John Botsivales [Blue]   Dennis Yacht Club   3   4   5   12T  
2  
3  
16124      Shea Welburn [Blue]   Stone Horse Yacht Club   7   7   6   20  
3  
4  
15460      Andrew Visco [Blue]   Stone Horse YC   8   5   8   21  
4  
5  
12458      Shannon Welburn [Blue]   Stonoe Horse Yacht Club   10   6   9   25  
5  
6  
10447      Walker Naughton [Blue]   Stone Horse Yacht Club   12   13   7   32  
6  
7  
13889   Splash   Julia Scipione [Blue]   Chatham Yacht Club   15   12   10   37  
7  
8  
9593   Knotty Boy   James Counselman [Blue]   Stone Horse Yacht Club   13   9   17   39T  
8  
9  
14550   Peek-A-Boo   Faye Adams [Blue]   West Dennis Yacht Club   11   14   14   39T  
9  
10  
12663   OPTI-MISTIC   Erik Menyhart [Blue]   Hyannis Yacht Club   20   8   18   46T  
10  
11  
21098      Waters Lloyd [Blue]   BRYC   16   11   19   46T  
11  
12  
10897   Budd-ezz   Austin Budd [Blue]   Hyannis Yacht Cub   19   15   25   59T  
12  
13  
3155      Eleanor Kinder [Blue]   Hyannis Yacht Club   21   17   21   59T  
13  
14  
22253      Brooke Bartlett [Blue]   Chatham Yacht Club   25   19   16   60  
14  
15  
20550      Emma Tucker [Blue]   HYC   22   18   24   64  
15  
16  
1668   Jet Pac   Hanna Anderson [Blue]   HYC   18   27   28   73  
16  
17  
19398   Mad llama   Natalie Ahern [Blue]   Bass River Yacht Club   27   26   23   76T  
17  
18  
11990   ORCA   Colter Gladish [Blue]   HYC   26   23   27   76T  
18  
19  
21072      Anna Hunter [Blue]   Bass River   30   29   26   85  
19  
20  
12551   Blue Crab   Jack Bete [Blue]   Hyannis Yacht Club   29   30   32/DNF   91  
20  
 



Division: Red (8 boats)
Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3  Total Pos
1  
22211      Dylan Balunas [Red]   Corintian Yacht Club   1   1   1   3  
1  
2  
22600      Alex Kowaleski [Red]   West Dennis/Jk Sailing   2   2   2   6  
2  
3  
11053   Orange Thunder   Conor Donahue [Red]   Stage Harbor Yacht Club   4   10   3   17  
3  
4  
21607      Chad Bartlett [Red]   Chatham Yacht Club   17   21   12   50  
4  
5  
13539   Dory   Madison Macomber [Red]   Madison Macomber   14   28   15   57  
5  
6  
10723   GoGo   Hunter Crane [Red]   Cotuit Mosquito Yacht Club   24   20   29   73  
6  
7  
22692   Sandy Paws   Grace Westmoreland [Red]   Bass River Yacht Club   28   24   22   74  
7  
8  
15425   Shark Finn   Finlay Sullivan [Red]   Chatham Yacht Club   32/DNC   32/DNC   32/DNC   96  
8  
 



Division: White (3 boats)
Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3  Total Pos
1  
5474   Wizard   Katie Visco [White]   Stone Horse YC   6   25   11   42  
1  
2  
19884   Opti   Alex Wesp [White]   Chatham Yacht Club   9   16   20   45  
2  
3  
19885      Sam Bartlett [White]   Chatham Yacht Club   23   22   13   58  
3  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network