2019 Junior Olympic Windsurfing Festival-Techno 293 and Kona One Design
Vineyard Haven Yacht Club | August 01-02, 2019in

Techno 293 (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Friday, August 02, 2019 1:01:11 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: open (1 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5  Total Pos
1  
1675   Abigail Hammarlund [open]   VHYC   4   4   [9]   4   7   19  
1  
 



Division: u13 (4 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5  Total Pos
1  
39   Ronan Mullin [u13]   Vineyard Haven Yacht Club   10   3   6   [14]   4   23  
1  
2  
77   Tripp Redd [u13]   American Yacht Club   12   14   [23/DNS]   12   8   46  
2  
3  
3   Grady Stalgren [u13]   VHYC   16   17   [23/DNS]   23/DNS   23/DNF   79  
3  
4  
30   Charles Perreten [u13]   American Yacht Club   [23/DNS]   23/DNS   23/DNS   23/DNS   23/DNF   92  
4  
 



Division: u15 (9 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5  Total Pos
1  
7   Simon Hammarlund [u15]   VHYC   2   1   1   2   [9]   6  
1  
2  
42   Connor Liu [u15]   Community Boating   5   [11]   7   5   5   22  
2  
3  
4   Logan Ziegler [u15]   VHYC   7   7   8   16   [23/DNF]   38  
3  
4  
11   Barnaby Griffin [u15]   Port Washington Yacht Club   [15]   13   12   10   10   45  
4  
5  
7   Maxwell Jervis [u15]   PWYC   14   12   11   13   [23/DNF]   50  
5  
6  
56   Luke Wilkinson [u15]   community boating   [23/DNS]   15   14   15   23/DNF   67  
6  
7  
91   Eloise Weiss [u15]   none   [23/DNS]   23/DNS   23/DNS   23/DNS   23/DNF   92T  
7  
7  
101   Luke Ficalora [u15]   PWYC   [23/DNS]   23/DNS   23/DNS   23/DNS   23/DNF   92T  
7  
7  
16   Juliet Minadeo [u15]   PWYC   [23/DNS]   23/DNS   23/DNS   23/DNS   23/DNF   92T  
7  
 



Division: u17 (8 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5  Total Pos
1  
293   Gabe Cirker [u17]   Port Washington yacht club   1   [2]   2   1   1   5  
1  
2  
17   Delilah Hammarlund [u17]   VHYC   [8]   8   3   7   2   20  
2  
3  
8   Maddie Cook [u17]   AYC   3   5   5   8   [23/DNF]   21  
3  
4  
6   Ellie Cook [u17]   AYC   6   6   4   [9]   6   22  
4  
5  
13   Skyler Marks [u17]   Communtiy Boating Inc   9   9   [10]   3   3   24  
5  
6  
2   John Wilkinson [u17]   community boating   11   10   [23/DNS]   6   23/DNF   50  
6  
7  
3   Eloise Griffin [u17]   Port Washington Yacht Club   13   16   13   11   [23/DNF]   53  
7  
8  
47   Thomas Day [u17]   PWYC   [23/DNS]   23/DNS   23/DNS   23/DNS   23/DNF   92  
8  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network