TTPYC 2020 Duwamish Head
TTPYC |

PHRF-2 (8 boats) (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, January 12, 2020 11:43:15 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
18   JAM   -0   John McPhail    GHYC   04:08:06   1   1  
1  
2  
52529   Constellation   24   Ronald Holbrook    CYCT   04:09:44   2   2  
2  
3  
9700   Dark Star   -33   Jonathan McKee    SYC   04:12:41   3   3  
3  
4  
50330   FLASH   15   J McKay    STYC   04:12:51   4   4  
4  
5  
52725   Sonic   -90   Marek Omilian    STYC   04:16:07   5   5  
5  
6  
55155   Crossfire   -102   Lou Bianco    STYC   04:32:40   6   6  
6  
7  
3909   Absolutely   18   Charlie Macaulay    CYC - Seattle   04:33:40   8/RET-BF   8  
7  
8  
USA 52   Mist   -90   Steve Johnson    CYC Seattle   NO TIME   9/DNC   9  
8  
 



PHRF-3 (6 boats) (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, January 11, 2020 8:25:55 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
58   Izakaya   57   Iain Christenson    Seattle YC   03:59:20   1   1  
1  
2  
Usa27   Kahuna   48   John Leitzinger    Cyct   03:59:30   2   2  
2  
3  
69087   String Theory   57   Robert King    CYC Seattle   04:01:16   3   3  
3  
4  
60919   EQUUS   63   Dean Conti    TTPYC   04:03:55   4   4  
4  
5  
82   McSwoosh   66   Clark McPherson    ssss   04:06:40   5   5  
5  
6  
25064   korina korina   66   Jon Knudson    ssss   04:07:40   7/RET-BF   7  
6  
 



PHRF-4 (12 boats) (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, January 11, 2020 8:23:59 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
171   Lodos   69   Tolga Cezik    CYC   03:58:09   1   1  
1  
2  
248   Tantivy   69   Stuart Burnell    CYC Seatle   04:00:10   2   2  
2  
3  
40622   Grace E   72   Brian White    CYCT   04:03:36   3   3  
3  
4  
18320   Great White   72   DAN WIERMAN    WSCYC   04:07:27   4   4  
4  
5  
87652   Altair   72   Jason Vannice    SSSS   04:08:09   5   5  
5  
6  
77707   Darkside   72   Nicholas Leede    SYC   04:12:45   6   6  
6  
7  
97848   Intrepid   72   Patrick Robinson    CYCT   04:19:43   7   7  
7  
8  
69112   the Boss   72   Chad Stenwick    wscyc   04:20:45   8   8  
8  
9  
18324   Rock Paper Scissors   72   Hans Seegers    South sound sailing society   04:25:43   9   9  
9  
10  
41729   Perplexity   72   John Wilkerson    STYC   04:26:21   10   10  
10  
11  
161   Jeopardy   69   Ed Pinkham    CYCT   NO TIME   13/DNC   13T  
11  
11  
28335   Solution   72   Tyson Varosyan    STYC   NO TIME   13/DNC   13T  
11  
 



PHRF-5 (4 boats) (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, January 11, 2020 8:18:02 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
19   Goes to 11   90   Jeremy Bush    CYCT   04:18:56   1   1  
1  
2  
26001   Dos   81   Ian Beswick    Port Madison   04:27:22   2   2  
2  
3  
69708   Passion   78   Michael Johnston    GHYC   04:59:59   3   3  
3  
4  
69600   Seabiscuit   81   Andrew Norton    TTPYC   05:00:17   4   4  
4  
 



PHRF-6 (3 boats) (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, January 11, 2020 8:16:20 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
174   Dulcinea   93   Matthew Gardner-Brown    West Sound Corinthian   03:55:43   1   1  
1  
2  
59718   Sidewinder   99   Mike and Brad Jones    Tacoma Yacht Club   04:00:59   2   2  
2  
3  
69914   Madame Pele   108   Tom Andrewes    LIYC   NO TIME   4/DNC   4  
3  
 



PHRF-7 (3 boats) (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, January 11, 2020 8:15:04 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
73392   Bodacious   129   J Rosenbach    Ssss   03:50:33   1   1  
1  
2  
69360   Chinook   138   jj Hoag    SYC CYC Seattle   03:53:14   2   2  
2  
3  
69299   Slick   120   Christine Nelson & Paul Grove    CYCT   04:04:02   3   3  
3  
 



PHRF-8 (4 boats) (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, January 11, 2020 8:14:01 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
77058   Nimbus   177   Mark Harang    TTPYC   03:46:28   1   1  
1  
2  
29456   CHEROKEE   156   Pat Stewart    TTPYC   03:51:56   2   2  
2  
3  
18715   Blue Max   144   Charles Hendrick    TTPYC   04:27:37   3   3  
3  
4  
52   Solitaire   159   Chris Caudill    TTPYC   04:28:37   5/RET-BF   5  
4  
 



Cruising-NFS (1 boats) (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, January 11, 2020 8:12:12 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
39110   KOOSAH   177   DAVE KNOWLTON    South Sound Sailing Society   NO TIME   2/DNC   2  
1  
 



Commodore-FS (5 boats) (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, January 11, 2020 8:11:46 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club Corrected  1  Total Pos
1  
9678   White Squall   132   Roger Deitz    TYC   04:19:33   1   1  
1  
2  
0   Steamy Windows   141   Laura Sullivan    Corinthian Yaht club   04:39:04   2   2  
2  
3  
422   Miss Mayhem   228   Melissa Davies    TTPYC   04:40:04   5/RET-BF   5T  
3  
3  
312   Specific Impulse   271   Andrew Ellsberry    Northwest Multihull Association   NO TIME   5/DNF   5T  
3  
4  
1167   GreyBeard   195   Mark Anderson    P.O.Y.C.   NO TIME   6/DNC   6  
4  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network