Labor Day Series
The Buzzards Yacht Club | September 05-06, 2020

Stuart Knockabout (8 boats) (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is final.
Regatta results last updated: Saturday, September 05, 2020 8:31:27 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Skipper  1  Total Pos
1  
23   Mischief   Phil Field    1   1  
1  
2  
82   Kodiak   Edward Nardi    2   2  
2  
3  
Sk78   Harpoon   Ken Legg    4/DNF*   4  
3  
4  
SK 77   Rascal   CHRISTOPHER WHITE    5/DNC*   5T  
4  
4  
Sk 05   Wyvern   Jim Melvin    5/DNC*   5T  
4  
4  
48   GLEAM   Joe Scornavacchi    5/DNC*   5T  
4  
4  
67   Sword of the Spirit   David Ringquist    5/DNC*   5T  
4  
4  
80   SKATE   Steve Ballentine    5/DNC*   5T  
4  
 



H12 (11 boats) (top)
Series Standing - 3 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, September 06, 2020 2:50:20 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Skipper  1   2   3  Total Pos
1  
226   Deja Vu   Dede Plessner    3   1   2   6T  
1  
2  
352   Aloha   David / Cindy Korb    1   2   3   6T  
2  
3  
41   Lorelei   Terry Cronburg    4   3   1   8  
3  
4  
H 53   Viking   Cameron Bright    2   4   4   10  
4  
5  
16   Escape   Jay Fisher    5   5   7/DNC*   17T  
5  
6  
432   FREEDOM   William Senne    6   6   5   17T  
6  
7  
127   muffin   Wally Weld    8/DNC*   8/DNC*   7/DNC*   23T  
7  
7  
123   Licorice   Stephen Braese    8/DNC*   8/DNC*   7/DNC*   23T  
7  
7  
66   Sponge   Bonnie Pohlig    8/DNC*   8/DNC*   7/DNC*   23T  
7  
7  
554   Circe   Langdon Allen    8/DNC*   8/DNC*   7/DNC*   23T  
7  
7  
286   Nobska II   Tad Chase    8/DNC*   8/DNC*   7/DNC*   23T  
7  
 



Bullseye (8 boats) (top)
Series Standing - 3 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, September 06, 2020 2:48:48 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Skipper  1   2   3  Total Pos
1  
730   Buzzards bullseye   Scott Horne    2   1   1   4  
1  
2  
878   Idler   Chris City    1   2   6   9  
2  
3  
793   Wind Rose   Eben Dooling    3   3   5   11  
3  
4  
467   AHTI   Tom Gelsthorpe    4   5   3   12  
4  
5  
857   Gypsy   David Dimmick    6   8/DNF*   2   16T  
5  
6  
734   Scamp   Cindy Longstaff    5   4   7/OCS*   16T  
6  
7  
117   Flicker   Tay Evans Rhoads    7   8/DNF*   4   19  
7  
8  
510   Crosswaves   Mark Pankoff    9/DNC*   9/DNC*   8/DNC*   26  
8  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network