2020 Fall Fellowship Series
Peninsula Yacht Club | September 13-October 11, 2020

Spinnaker (3 boats) (top)
Series Standing - 2 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, September 20, 2020 4:47:48 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club  1  Corrected Time  2  Corrected Time Total Pos Total Corrected
1  
USA 93   Spray   84   Tim Harbick    PYC   2   01:16:45   1   01:20:35   3  
1  
02:37:20
2  
31   Alchemy   84   Greg Polek    PYC   1   01:05:54   4/DNC   01:21:35   5  
2  
02:27:29
3  
1123   Windchaser   123   Bob Nolen    OYC   4/DNC   01:17:45   4/DNC   01:21:35   8  
3  
02:39:20
 



Non-Spinnaker (15 boats) (top)
Series Standing - 2 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, September 20, 2020 5:05:35 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club  1  Corrected Time  2  Corrected Time Total Pos Total Corrected
1  
20240   Lone Ranger   186   John Guthrie    John Guthrie   1   01:01:33   3   00:53:28   4  
1  
01:55:01
2  
3479   Simple Pleasures   189   Richard Blocker    OYC   4   01:17:15   4   00:53:34   8  
2  
02:10:49
3  
604   Celtic Pride   240   Steve Holbrook    OYC   5   01:19:07   6   01:00:49   11  
3  
02:19:56
4  
1181   Mad Hatter   183   Sam Reeves    PYC   6   01:20:24   9   01:05:12   15T  
4  
02:25:36
5  
1816   Papa John   240   Josh Davis    OYC   8   01:36:16   7   01:03:46   15T  
5  
02:40:02
6  
186   Luvit   192   Shari Marcus    Peninsula Yacht Club   16/DNC   01:37:16   1   00:46:39   17T  
6  
02:23:55
7  
66   Luffrbuoy 3   147   John Proctor    PYC   7   01:31:19   10   01:08:52   17T  
7  
02:40:11
8  
465   The Francis Lynne   165   Carter Little    PYC   16/DNC   01:37:16   2   00:52:52   18T  
8  
02:30:08
9  
639   Shifty   222   Michael Morgan    Outrigger Yacht Club   2   01:07:04   16/DNC   01:09:52   18T  
9  
02:16:56
10  
184   Tenacious   186   John Scharer    OYC   3   01:10:52   16/DNF   01:09:52   19  
10  
02:20:44
11  
2243   Trade Wins   231   Robert Davis    OYC   16/DNC   01:37:16   5   00:55:10   21  
11  
02:32:26
12  
104   Janie Ann   225   John Olsen    OYC   16/DNC   01:37:16   8   01:04:16   24  
12  
02:41:32
13  
13   Kismet   183   Jim Leonard    PYC   16/DNC   01:37:16   16/DNC   01:09:52   32T  
13  
02:47:08
13  
549   Sea Ya   204   Ray Palmer    PYC   16/DNC   01:37:16   16/DNC   01:09:52   32T  
13  
02:47:08
13  
5164      225   Rob Higgins    Peninsula Yacht Club   16/DNC   01:37:16   16/DNS   01:09:52   32T  
13  
02:47:08
 



Single-handed (1 boats) (top)
Series Standing - 2 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, September 20, 2020 5:07:48 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Rating Skipper Yacht Club  1  Corrected Time  2  Corrected Time Total Pos Total Corrected
1  
31   Amaidí   189   Steve Battel    OYC   1   01:25:20   1   01:06:29   2  
1  
02:31:49
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network