Florida Flying Scot District Event #8
Upper Keys Sailing Club | May 15-16, 2021

Flying Scots (25 boats) (top)
Series Standing - 5 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Sunday, May 16, 2021 11:07:06 AM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Boat   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5  Total Pos
1  
6133   The Scuppernong   Jeff Linton    Davis Island YC   1   6   1   1   1   10  
1  
2  
5350   Braveheart   David Ames    SSS   3   1   11   2   4   21  
2  
3  
6143   Pee Wee   David Helmick    Lake Eustis Sailing Club   12   2   3   6   5   28  
3  
4  
5346      Tom Miller    Csc   2   7   9   7   6   31T  
4  
5  
5179   HopScotch   Scott Marriott    Lake Monroe Sailing Association   5   4   5   9   8   31T  
5  
6  
6138   Nolo Contendre   Dave Martin    Coconut Grove Sailing Club   6   3   8   4   15   36  
6  
7  
6163      Rick Rosen    BBYC   4   5   4   3   26/DNC   42  
7  
8  
5957   Jigsaw   Juan Gaitan    LESC   11   11   6   5   12   45  
8  
9  
5871   Ack Ack   Charles Clifton    SSS   7   14   2   26/DNF   2   51  
9  
10  
6152   Oh Henry!   Jim Signor    Upper Keys Sailing Club   17   8   16   8   3   52  
10  
11  
5696      Chip Merlin    Davis Island Yacht Club   8   16   7   16   10   57  
11  
12  
6158   Wy Guy   LYNN Bruss    Priveteer Yacht Club   16   9   13   11   11   60  
12  
13  
4135   Mystic   Marissa Burrier    St. Augustine Yacht Club   13   10   15   14   13   65  
13  
14  
6099   M&M   Mark Taylor    Clinton Lake Sailing Association   10   12   14   26/DNS   7   69  
14  
15  
5642   Orion   Keven Briggs    Lake Eustis Sailing Club   15   17   10   15   16   73  
15  
16  
6220   Bionic   Charles Price    Coconut Grove Sailing Club   14   13   17   12   18   74  
16  
17  
6092   Between the Sheets   Joe PRICE    Lake Norman Yacht Club   20   18   12   10   17   77  
17  
18  
6109   i gone   Obie Smith    Coconut Grove Sailing Club   19   15   18   13   14   79  
18  
19  
6082      Jeff Bott    SSS   9   19   26/DNS   26/DNS   9   89  
19  
20  
4832   Phoenix   Bruno Felix    CGSC   22   26/DNS   26/DNS   26/DNS   19   119  
20  
21  
3914   steamboat willie   Ronald Pletsch    SSS   18   26/DNS   26/DNS   26/DNS   26/DNC   122  
21  
22  
5566   Reverie   Karen Jones    Sss   21   26/DNS   26/DNS   26/DNS   26/DNC   125  
22  
23  
6188   Orca   David Moring    LESC   26/DNC   26/DNS   26/DNS   26/DNS   26/DNC   130T  
23  
23  
5073      Pam Burke    LLSC   26/DNS   26/DNS   26/DNS   26/DNS   26/DNC   130T  
23  
23  
6088   Freeedooom   Charlie Rahn    Coconut Grove Sailing Club   26/DNS   26/DNC   26/DNC   26/DNC   26/DNC   130T  
23  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2021-2024.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network