Registrants For
2019 Pluff Mud Championship
BYSC

September 14-15, 2019
68 people have registered for this event

Laser 4.7 Jr (under 18)
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Andrew Ettlemyer 187866
Laser 4.7 Jr (under 18) / Columbia Sailing Club
 


Laser Radial Jr (under 19)
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Gaines Johnson 189776
Laser Radial Jr (under 19) / Augusta Sailing Club
2. Neil Bunce 185464
Laser Radial Jr (under 19) / SCYC
3. Parker Thran 178530
Laser Radial Jr (under 19) / LLSC
4. Noah Clarke 187964
Laser Radial Jr (under 19) / South Carolina Yacht Club
5. Alex Bagnoni 180070
Laser Radial Jr (under 19) / Augusta Sailing Club
6. Kaitlyn Bagnoni 190477
Laser Radial Jr (under 19) / Augusta Sailing Club
7. Jack McKenzie 196025
Laser Radial Jr (under 19) / SIYC
8. William Tebrake 164293
Laser Radial Jr (under 19) / SCYC
9. Isabel Grace Thurlow 169391
Laser Radial Jr (under 19) / South Carolina Yacht Club
10. James Thurlow tbd
Laser Radial Jr (under 19) / South Carolina Yacht Club
11. Michael Sickinger 179193
Laser Radial Jr (under 19) / Augusta Sailing Club
12. Reid Poteet 5012
Laser Radial Jr (under 19) / Augusta Sailing
13. Ashton Loring 178558
Laser Radial Jr (under 19) / JIYC
 


Open Skiff (Bic) Midget (under 13)
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Felix Hagar 10174
Open Skiff (Bic) Midget (under 13) / JIYC Jr Sailing Team
2. Ben Gambla 7816
Open Skiff (Bic) Midget (under 13) / BYSC
3. Jackson Fisher 3446
Open Skiff (Bic) Midget (under 13) / JIYC
4. Dane Turner 8975
Open Skiff (Bic) Midget (under 13) / BYSC
5. Brighton Turner TBD11
Open Skiff (Bic) Midget (under 13) / BYSC
6. Bradley Fabian 10065
Open Skiff (Bic) Midget (under 13) / BYSC
7. Hailey Bagnoni 8913
Open Skiff (Bic) Midget (under 13) / Augusta Sailing Club
8. Cannon poteet 7324
Open Skiff (Bic) Midget (under 13) / Augusta Sailing Club
9. Matthew Bertagna 7592
Open Skiff (Bic) Midget (under 13) / Beaufort Yacht & Sailing Club
10. Ryan Bertagna 7661
Open Skiff (Bic) Midget (under 13) / Beaufort Yacht & Sailing Club
11. Brody Poteet 9133
Open Skiff (Bic) Midget (under 13) / Augusta Sailing
12. Chase Richardson 9053
Open Skiff (Bic) Midget (under 13) / BYSC
13. Mae Durst 8266
Open Skiff (Bic) Midget (under 13) / hobcaw
 


Open Skiff (BIC) Open (13-21)
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. James Fabian 10065
Open Skiff (BIC) Open (13-21) / BYSC
2. Oscar Oberle 9489
Open Skiff (BIC) Open (13-21) / JIYC
3. Molly Aiken Loring 8776
Open Skiff (BIC) Open (13-21) / JIYC
4. Ella Durst 8224
Open Skiff (BIC) Open (13-21) / Hobcaw
 


Optimist (RWB)
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Arabella Duer 13352
Optimist (RWB) / Blue BYSC/DDT
2. Lachlan Duer 16321
Optimist (RWB) / White BYSC/DDT
3. owen zurinskas 15543
Optimist (RWB) / Blue Lake Lanier Sailing Club
4. Thomas Weil 19927
Optimist (RWB) / White HYC
5. Samuel Sablotsky 21954
Optimist (RWB) / Blue Hobcaw Yacht Club
6. Will Rucker 19790
Optimist (RWB) / Red Doyle Development Team
7. Catherine Jowers 14231
Optimist (RWB) / White Columbia Sailing Club
8. Matthew Hassinger 17771
Optimist (RWB) / White Columbia Sailing Club
9. Logan Mosley 10795
Optimist (RWB) / White Columbia Sailing Club
10. Gresham Kinard 13265
Optimist (RWB) / Blue Hobcaw
11. Bode Snider 22449
Optimist (RWB) / Blue South Carolina Yacht Club
12. Liam McIntosh 6362
Optimist (RWB) / Blue South Carolina Yacht Club
13. Richard Ford 22448
Optimist (RWB) / White SCYS
14. Henry Hill 16174
Optimist (RWB) / White LLSC
15. Shawn Li 22914
Optimist (RWB) / Blue Columbia Sailing Club
16. Will Bryant 15744
Optimist (RWB) / Blue Lake Lanier Sailing Club
17. Marshall Shook 9
Optimist (RWB) / Blue BYSC
18. Cecelia Stewart 14305
Optimist (RWB) / Blue Columbia Sailing Club
19. wyatt Norman 22442
Optimist (RWB) / Blue South Carolina Yacht Club
20. Sawyer Norman 16362
Optimist (RWB) / White South Carolina Yacht Club
21. Mason Fisher 2499
Optimist (RWB) / Blue HYC
22. Gibbes Montgomery 21474
Optimist (RWB) / White SCYC
23. Daniel Nester 19805
Optimist (RWB) / Blue sOUTH cAROLINA yACHT cLUB
24. James Pine 21594
Optimist (RWB) / Blue Lakewood YC
25. Nathan Pine 21595
Optimist (RWB) / Blue Lakewood YC
26. Mary Thurlow 1611
Optimist (RWB) / Blue South Carolina Yacht Club
27. Petra Humphrey 20252
Optimist (RWB) / Blue CYC 1853
28. oliver Johnston 19323
Optimist (RWB) / carolina yacht club
 


Optimist Green
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Jackson Flynn 21781
Optimist Green / South Carolina Yacht club
2. Sarah Weil 15980
Optimist Green / HYC
3. George erenberg 14
Optimist Green / SCYC
4. Kirill Siletskiy 11
Optimist Green / SCYC
5. Kennedy Ford 7
Optimist Green / SCYC
6. Wyatt Lipp 22181
Optimist Green / Carolina YC (SC)
7. Hannah Wright 8643
Optimist Green / SCYC
8. Saylor Rae Waldorf 2
Optimist Green / BYSC
9. Bopha Shook 1
Optimist Green / BYSC
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network