Registrants For
2019 Pluff Mud Championship
BYSC

September 14-15, 2019
68 people have registered for this event

Laser 4.7 Jr (under 18)
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Andrew Ettlemyer 187866
Laser 4.7 Jr (under 18) / Columbia Sailing Club
 


Laser Radial Jr (under 19)
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Ashton Loring 178558
Laser Radial Jr (under 19) / JIYC
2. William Tebrake 164293
Laser Radial Jr (under 19) / SCYC
3. Gaines Johnson 189776
Laser Radial Jr (under 19) / Augusta Sailing Club
4. Michael Sickinger 179193
Laser Radial Jr (under 19) / Augusta Sailing Club
5. Jack McKenzie 196025
Laser Radial Jr (under 19) / SIYC
6. Isabel Grace Thurlow 169391
Laser Radial Jr (under 19) / South Carolina Yacht Club
7. James Thurlow tbd
Laser Radial Jr (under 19) / South Carolina Yacht Club
8. Reid Poteet 5012
Laser Radial Jr (under 19) / Augusta Sailing
9. Neil Bunce 185464
Laser Radial Jr (under 19) / SCYC
10. Parker Thran 178530
Laser Radial Jr (under 19) / LLSC
11. Alex Bagnoni 180070
Laser Radial Jr (under 19) / Augusta Sailing Club
12. Noah Clarke 187964
Laser Radial Jr (under 19) / South Carolina Yacht Club
13. Kaitlyn Bagnoni 190477
Laser Radial Jr (under 19) / Augusta Sailing Club
 


Open Skiff (Bic) Midget (under 13)
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Felix Hagar 10174
Open Skiff (Bic) Midget (under 13) / JIYC Jr Sailing Team
2. Chase Richardson 9053
Open Skiff (Bic) Midget (under 13) / BYSC
3. Mae Durst 8266
Open Skiff (Bic) Midget (under 13) / hobcaw
4. Dane Turner 8975
Open Skiff (Bic) Midget (under 13) / BYSC
5. Brighton Turner TBD11
Open Skiff (Bic) Midget (under 13) / BYSC
6. Jackson Fisher 3446
Open Skiff (Bic) Midget (under 13) / JIYC
7. Bradley Fabian 10065
Open Skiff (Bic) Midget (under 13) / BYSC
8. Matthew Bertagna 7592
Open Skiff (Bic) Midget (under 13) / Beaufort Yacht & Sailing Club
9. Ryan Bertagna 7661
Open Skiff (Bic) Midget (under 13) / Beaufort Yacht & Sailing Club
10. Ben Gambla 7816
Open Skiff (Bic) Midget (under 13) / BYSC
11. Cannon poteet 7324
Open Skiff (Bic) Midget (under 13) / Augusta Sailing Club
12. Brody Poteet 9133
Open Skiff (Bic) Midget (under 13) / Augusta Sailing
13. Hailey Bagnoni 8913
Open Skiff (Bic) Midget (under 13) / Augusta Sailing Club
 


Open Skiff (BIC) Open (13-21)
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Molly Aiken Loring 8776
Open Skiff (BIC) Open (13-21) / JIYC
2. Ella Durst 8224
Open Skiff (BIC) Open (13-21) / Hobcaw
3. James Fabian 10065
Open Skiff (BIC) Open (13-21) / BYSC
4. Oscar Oberle 9489
Open Skiff (BIC) Open (13-21) / JIYC
 


Optimist (RWB)
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. oliver Johnston 19323
Optimist (RWB) / carolina yacht club
2. Marshall Shook 9
Optimist (RWB) / Blue BYSC
3. wyatt Norman 22442
Optimist (RWB) / Blue South Carolina Yacht Club
4. Bode Snider 22449
Optimist (RWB) / Blue South Carolina Yacht Club
5. Samuel Sablotsky 21954
Optimist (RWB) / Blue Hobcaw Yacht Club
6. Liam McIntosh 6362
Optimist (RWB) / Blue South Carolina Yacht Club
7. owen zurinskas 15543
Optimist (RWB) / Blue Lake Lanier Sailing Club
8. Mason Fisher 2499
Optimist (RWB) / Blue HYC
9. Cecelia Stewart 14305
Optimist (RWB) / Blue Columbia Sailing Club
10. Mary Thurlow 1611
Optimist (RWB) / Blue South Carolina Yacht Club
11. Petra Humphrey 20252
Optimist (RWB) / Blue CYC 1853
12. Arabella Duer 13352
Optimist (RWB) / Blue BYSC/DDT
13. Daniel Nester 19805
Optimist (RWB) / Blue sOUTH cAROLINA yACHT cLUB
14. James Pine 21594
Optimist (RWB) / Blue Lakewood YC
15. Nathan Pine 21595
Optimist (RWB) / Blue Lakewood YC
16. Shawn Li 22914
Optimist (RWB) / Blue Columbia Sailing Club
17. Will Bryant 15744
Optimist (RWB) / Blue Lake Lanier Sailing Club
18. Gresham Kinard 13265
Optimist (RWB) / Blue Hobcaw
19. Will Rucker 19790
Optimist (RWB) / Red Doyle Development Team
20. Sawyer Norman 16362
Optimist (RWB) / White South Carolina Yacht Club
21. Catherine Jowers 14231
Optimist (RWB) / White Columbia Sailing Club
22. Matthew Hassinger 17771
Optimist (RWB) / White Columbia Sailing Club
23. Gibbes Montgomery 21474
Optimist (RWB) / White SCYC
24. Logan Mosley 10795
Optimist (RWB) / White Columbia Sailing Club
25. Lachlan Duer 16321
Optimist (RWB) / White BYSC/DDT
26. Thomas Weil 19927
Optimist (RWB) / White HYC
27. Henry Hill 16174
Optimist (RWB) / White LLSC
28. Richard Ford 22448
Optimist (RWB) / White SCYS
 


Optimist Green
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Hannah Wright 8643
Optimist Green / SCYC
2. Kirill Siletskiy 11
Optimist Green / SCYC
3. Wyatt Lipp 22181
Optimist Green / Carolina YC (SC)
4. Saylor Rae Waldorf 2
Optimist Green / BYSC
5. Jackson Flynn 21781
Optimist Green / South Carolina Yacht club
6. Bopha Shook 1
Optimist Green / BYSC
7. Sarah Weil 15980
Optimist Green / HYC
8. Kennedy Ford 7
Optimist Green / SCYC
9. George erenberg 14
Optimist Green / SCYC
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network