Registrants For
2019 COLUMBUS DAY REGATTA

October 12-13, 2019
45 people have registered for this event

ARC1
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Darren McColl

US Sailing Nil MOFN ARC1 / Beneteau / Oceanis 41.1 95 10/06/2019
2. Zachary Segal

CRYC N/A Andiamo ARC1 / Jeanneau / 479 96 09/16/2019
3. Doug Fisher

SSS/DIYC 130 Bypass ARC1 / SOCA / Henderson 30 45 10/07/2019
4. Joey Kolisch

CRYC 310 LIL ARC1 / J Boat / J 70 117 07/28/2019
5. James Bill

CRYC 39509 Senara ARC1 / Carroll Marine / Farr 395 51 07/25/2019
6. Mark Kamilar

CRYC 43907 Main Squeeze ARC1 / Tripp 33 / 33 78 09/20/2019
7. Oscar Valdes

none 60670 Relentless ARC1 / Salona / S35 94 09/22/2019
 


ARC2
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Bruce Michael Hutson

Coconut Grove Sailing Club NA IRIEMON ARC2 / BENETEAU / OCEANIS 128 09/09/2019
2. Bill Scheuermann

CRYC 3 Maiden ARC2 / Tartan / T28 183 09/06/2019
3. Becky Lyons

CGSC 40 Osita ARC2 / Tartan / Tartan 40 138 08/23/2019
4. Jay Flynn

Coconut Grove Sailing Club 212 Elizabeth Belle ARC2 / Sabre / 362 winged keel 130 09/11/2019
5. Carl Wehe

HISC 967 The Rabbit ARC2 / Hunter / Modified H240 250 08/19/2019
6. Russell Dunn

CRYC 42535 Dire Wolf ARC2 / Catalina / 425 SD 142 08/05/2019
7. Ross Hunton

HISC 42978 Commotion ARC2 / Beneteau / 461 123 09/08/2019
8. Fernando Javier Brawn

Crandon Park Marina/Gulfstream Sailing Club 60317 Bluewater ARC2 / Beneteau / First 305 Shoal Draft 185 09/22/2019
9. Joaquin Vinas

CGSC/CRYC 60467 Loquat (fka Traveller) ARC2 / Bénéteau / 35 s5s 129 09/05/2019
 


ARC3 non spin
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. David Bannister

CGSC None Calypso ARC3 non spin / Beneteau / 36CC 160 10/02/2019
2. Danilo Nanni

The Basset Hounds none Cat's Paw ARC3 non spin / Hunter / Hunter 30 183 09/10/2019
3. Michael Duvall

HISC 112 Imagine ARC3 non spin / Kha Shing, Taiwan / Kaufman 47 117 08/23/2019
4. James Wallace

HISC 42776 contrails ARC3 non spin / ericson / sail 161 08/19/2019
 


Freedom
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Ricardo Gonzalez

Shake-A-Leg 01 Freedom 1 Freedom / Tillerson Pearson / Freedom 1 10/06/2019
2. Harry Horgan

Shake-A-Leg 02 Freedom 2 Freedom / Tillerson Pearson / Freedom 1 10/06/2019
3. Diane Document

Shake-A-Leg 03 Freedom 3 Freedom / Tillerson Pearson / Freedom 1 10/06/2019
4. J.P. White

Shake-A-Leg 04 Freedom 4 Freedom / Tillerson Pearson / Freedom 1 10/06/2019
5. Henah Zablah

Shake-A-Leg 05 Freedom 5 Freedom / Tillerson Pearson / Freedom 1 10/06/2019
6. Tiffany Clark

Shake-A-Leg 06 Freedom 6 Freedom / Tillerson Pearson / Freedom 1 10/06/2019
7. Carlos Gonzalez

Shake-A-Leg 07 Freedom 07 Freedom / Tillerson Pearson / Freedom 1 10/06/2019
8. Sean Schwinghammer

Shake-A-Leg 08 Freedom 8 Freedom / Tillerson Pearson / Freedom 1 10/06/2019
 


Gunkhole Bill Beavers
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Cathy Buller

CGSC / UKSC / STC 007 OTRO CUBA LIBRE Gunkhole Bill Beavers / Beneteau / Oceanis 350 205 08/03/2019
2. Edward Raiburn

CGSC CR 49 HellsBells Gunkhole Bill Beavers / Cabo Rico / Cutter 201 09/13/2019
3. Jennifer Wirth

CGSC/CRYC 69 Sunday Morning Gunkhole Bill Beavers / Beneteau / Oceanis 171 09/23/2019
4. Geoffrey Sutcliffe

Coconut Grove Sailing Club 104 Moon Glow Gunkhole Bill Beavers / Bristol / 30 232 08/13/2019
5. Charles Brennan

None 302 Urchin Gunkhole Bill Beavers / Laguna Yachts / Sloop 339 09/07/2019
6. Doug Hanks

CGSC 995 Echo Gunkhole Bill Beavers / Pearson / Ensign 248 09/22/2019
7. Bob Aiken

CGSC 9999 Brooks Gunkhole Bill Beavers / Catalina / 30 MKII 174 09/27/2019
 


Multihull1
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Sackville Currie

Blackpoint Multihulls 62 Follow Me Multihull1 / Corsair Marine / F-27F 48 08/22/2019
2. Bob Neff

sarasota sailing squadron 161 TRIFORCE Multihull1 / corsair / 750 sprint 33 08/22/2019
3. Larry Geller

HISC 164 Third Tri 2 Multihull1 / Corsair Marine / Sprint 750 MK2 33 08/06/2019
4. Philip Styne

CFSC 172 Lionspaw 3 Multihull1 / Corsair / Tri 33 08/06/2019
5. Rudolf Lang

Black Point Marina 228 Triumphant Multihull1 / Corsair / f27 48 08/28/2019
 


Sonar OD
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Laura Root

Team Paradise Sailing 7 Team RED Sonar OD / Sonar / Sonar 180 10/07/2019
2. Charles Nethersole

Team Paradise Sailing 9 Team Blue Sonar OD / Sonar / Sonar OD 180 10/07/2019
3. Donray Bicham

Shake-A-Leg 09 SALM Sonar Sonar OD / Tillerson Pearson / Sonar 180 10/06/2019
4. Dr. Gubbins

Shake-A-Leg 10 Sonar 9 Sonar OD / Tillerson Pearson / sonar 180 10/06/2019
5. Duane Smith

Team Paradise Sailing 810 Team White Sonar OD / Sonar Class Shumway Marine / Sonar 180 09/26/2019
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network