Registrants For
2019 Wurstfest Regatta I

November 01-03, 2019
83 people have registered for this event

Daysailer
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Scott Lacy

GBCA 3426 Cacafuego Daysailer / / 98.5 09/18/2019
2. Calvin Jones

none 10809 Sweet Pea Daysailer / / 98.5 09/27/2019
3. Manuel LeBlanc

Arlington Yacht Club 14014 Daysailer / Sunfish Laser / Day Sailer I 98.5 10/26/2019
4. David Oates

Scuttlebutt Sailing Club 1924 Survivor Daysailer / / 98.5 10/07/2019
 


Flying Scot
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Forest Atkins

Corinthian SC 3403 caerbannog Flying Scot / Customflex / Flying Scot 0 10/25/2019
2. Chris Powers

LCYC 6081 The Full Catastrophe Flying Scot / / 0 10/12/2019
3. Melissa Hemker

RCYC 5398 Flying Scot / / 0 10/12/2019
4. Craig Uberroth

LCYC 4261 Flying Scot / / 0 09/07/2019
5. Jeff Richards

LCYC 5788 Uisge Beatha Flying Scot / / 0 10/22/2019
6. Robert Cummings

Corinthian Sailing Club 5454 Flying Scot / / 0 10/17/2019
7. Steve Comen

Corinthian Sailing Club 6090 Flying Scot / / 0 10/22/2019
8. Roland Foerster

CSC 6155 Flying Scot / / 0 10/21/2019
9. Jack Marsh

Rockwall 5080 Tiller Instinct Flying Scot / / 0 10/05/2019
10. Paul Miller

White Rock Boat Club 3935 Flying Scot / / Flying Scot 0 10/25/2019
11. Lynn Simpson

LCYC 4319 Flying Scot / / Flying Scot 0 10/26/2019
12. Tom Miller

Csc 5346 Flying Scot / / Flying scot 0 10/27/2019
13. Bill McVey

LCYC 5700 Semper Fi Flying Scot / / 0 10/16/2019
14. Keith zars

lcyc 6134 T Bone Flying Scot / scot / Scot 0 10/27/2019
15. Anderson Jones

CSC 4317 El Diablo Tejano Flying Scot / / 0 09/10/2019
16. Baron Eliason

Dry Playa Sailing Club 3406 HG Flyer Flying Scot / Custom Flex / Flying Scot 0 10/29/2019
17. ralph c red dog jones

csc white rock dallas 5417 hit the trail Flying Scot / flying scot / flying scot 89.6 10/24/2019
 


Laser
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Doug Peckover

NOMAD 195708 Laser / / Laser 0 10/27/2019
2. Jeff Beckwith

SSC 199804 Damn Yankee Laser / LP / Laser 0 10/30/2019
3. Josh Bowens-Rubin

Dillon Yacht Club 4200 Weiner’s Circle Laser / / 0 10/17/2019
4. Craig Berleme

ILCA 1788 Flyer Laser / / 0 09/09/2019
5. Spencer LeGrande

Austin Yacht Club 71 Boat Name Laser / Laser / Laser 0 11/01/2019
6. Alex Horne
*
Union Sailing Club/Community Sailing of Colorado 199319 Laser / Laser / radial 0 10/24/2019
7. Isaac Barkley
*
RCYC 199792 Laser / / 0 10/24/2019
8. Ryan Minth

C-vane 191910 Laser Laser / LP / Laser 0 11/01/2019
9. Karel Wagner

SSC 176249 KIP Laser / Laser / Laser Standard 0 10/26/2019
10. Griffin Orr

Corinthian Sailing Club 190275 Cleansweep 11 Laser / / 0 10/09/2019
11. Eric Roman

Corinthian Sailing Club 196285 Laser / / 0 10/26/2019
12. Gustav Schmiege
*
RCYC 187677 The Sportsman Laser / / 0 10/27/2019
13. Christopher Fogle

LCYC 170081 Laser / Laser / Full 0 10/27/2019
14. Ethan Froelich
*
Austin YC 169816 Tink Laser / Laser / Laser 0 10/27/2019
15. Ryan Davis

Pima Micro Yacht Club 185371 Laser / / Laser 91.1 10/17/2019
 


Laser Radial
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Aubin Hattendorf
*
CSC 188092 Micro Burst Killed My Boat Laser Radial / Laser / Laser 0 10/28/2019
2. Camryn Colonna
*
RCYC 211534 Laser Radial / Laser / radial 0 10/31/2019
3. Wendi Froelich
*
Austin YC 171186 Laser Radial / Laser / Laser 0 10/27/2019
4. Caleb Fogle
*
LCYC 186109 Laser Radial / Laser / Radial 96.7 10/27/2019
 


Portsmouth Dinghy
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Bruce Zurbuchen

Richmond YC 2592 Pink Flamingo Portsmouth Dinghy / / Thistle 83 10/11/2019
2. James Brock
*
Austin Yacht Club 1445 Portsmouth Dinghy / / 29er 84.5 10/22/2019
3. Mike Mashl

AYC USA-185 Rojo Portsmouth Dinghy / / Contender 90.1 10/22/2019
4. Joseph Mcdonough

LCYC 46 Molly Portsmouth Dinghy / / Raider 91.4 10/02/2019
5. Travis Grahmann

LCYC 749 Julie Portsmouth Dinghy / Johnstone Yachts / JY-15 91.9 10/27/2019
6. thomas Kaczmarek

lwsc 387 hot tamalie Portsmouth Dinghy / vanguard / nomad 17 93.5 10/26/2019
7. Alex Schmidt

LCYC 708 Prior Commitment Portsmouth Dinghy / Catalina / Capri 16.5 96.3 10/27/2019
8. Sylvie-Ellen Mathis-Burks

FWBC 619 Frog Portsmouth Dinghy / / 97.3 09/16/2019
9. Julius Heitkoetter
*
Austin Yacht Club 6224 Portsmouth Dinghy / Laser Performance / C420 97.6 10/30/2019
10. Fiona Froelich
*
Austin YC 2379 Portsmouth Dinghy / C420 / C420 97.6 10/27/2019
11. Katie Froelich
*
AYC 7032 Portsmouth Dinghy / / RS Feva 105.2 11/01/2019
12. MARSHALL MCKENZIE

WHITE ROCK BOAT CLUB 7218 MR. MUSTARD Portsmouth Dinghy / / Butterfly 108.3 09/09/2019
13. Mike Butler

Lake Buchanan Sailing Club 911 Buchanan Fire Boat Portsmouth Dinghy / Hobie Cat / Holder / Holder 14 111 10/30/2019
 


RS Aero
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Ash Beatty

LCYC 1625 RS Aero / / 87.3 09/09/2019
2. Stephen Coward

Viridian Sailing Center 1939 RS Aero / / RS / AERO 87.3 10/27/2019
3. Rafael Amorim

None 1766 RS Aero / / 87.3 10/30/2019
4. Fred Schroth

Austin Yacht Club 2276 Older Poop RS Aero / RS / AERO 87.3 10/26/2019
5. Chandler Self

HYC 1622 Freudian Ship RS Aero / RS / Aero 87.3 10/29/2019
6. Rachel Coward

Viridian Sailing Center 2409 RS Aero / / RS/Aero 91.3 10/27/2019
7. Robert Kembel

Viridian Sailing Center 7 Aero 7 RS Aero / / 91.3 09/09/2019
8. Jack Hattendorf

Viridian Sailing Center 2766 RS Aero / RS / RS Aero 7 91.3 10/28/2019
9. Long Ta

Viridian 2633 RS Aero / / RS Aero 91.3 10/15/2019
10. Hank Saurage

Pontchartrain YC 2757 RS Aero / / 91.3 09/09/2019
 


Sunfish
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Ed Hill

Austin Yacht Club 79344 Carl's Tasty Sausage Sunfish / / Sunfish 0 10/27/2019
2. Harold Simmons

lcyc 80288 POGO Sunfish / Sunfish / Sunfish 0 10/27/2019
3. Patrick Laurie

None 88395 Surf Sunfish / / 0 10/12/2019
4. Victor Bloede

RCYC 81523 Sunfish / / Sunfish 0 11/01/2019
5. Louise Miller

AYC 81476 Sunfish / / Sunfish 0 10/28/2019
6. Tom Presswood

AYC 76436 Sunfish / Pearson / Sunfish 0 11/01/2019
7. Annie Lancaster

Austin Yacht Club 4822 Sugar Blue Sunfish / / 0 10/21/2019
8. Lucy Brock
*
Austin Yacht Club 4906 Sunfish / / 0 10/22/2019
9. Bill Draheim

Rush Creek Yacht Club 81075 Sunfish / / 0 10/21/2019
10. David McCary

Shreveport Yacht Club 80387 RhumRunner Sunfish / / SUNFISH 0 10/29/2019
11. Dave Sanford

LCYC 8 Sunfish / / 0 10/14/2019
12. Stewart Draheim

Rush Creek Yacht Club 80749 Sunfish / / 0 10/21/2019
13. Mike Brown

Rush Creek Yacht Club 14 Sunfish / / 0 10/21/2019
14. Andrea Bright

Rush Creek Yacht Club 81062 Sunfish / / 0 10/27/2019
15. John Bright

Rush Creek Yacht Club 169513/41 Sunfish / / 0 10/27/2019
 


VXEvo
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Jeff Jones

AYC 13 HASHBROWN DOWN VXEvo / Ovington / VX EVO 0 10/28/2019
2. Pat Gibson

Hyc 030 Seco tu pelito VXEvo / VX / VX evo 0 10/24/2019
3. Greg Gust

Rush Creek Yacht Club 043 Dr. Evo VXEvo / Ovington / VX Evo 0 10/24/2019
4. Rod Favela

Rush Creek Yacht Club 021 Piranha Capaburro VXEvo / / 0 09/09/2019
5. Tim Kraft

DCYC 9 Niner VXEvo / / 0 10/09/2019
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network