Registrants For
38th Chesapeake Bay Laser Masters Championship
Fishing Bay Yacht Club

October 12-13, 2019
36 people have registered for this event

Laser
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Natalie Burls


206135 Laser
[Apprentice Master]
Fairfax, VA Severn Sailing Association
2. Katherine Martin


208589 Laser
[Apprentice Master]
Arlington, VA Potomac River Sailing Association
3. CHRISTINE POTTS


Pony 186519 Laser
[Apprentice Master]
Bethesda, MD SSA, BTYC
4. Luke Shingledecker


Heart Attack and Vine 198025 Laser
[Apprentice Master]
Severna Park, MARYLAND Severn Sailing Association
5. Scott Williamson


215722 Laser
[Apprentice Master]
Pasadena, MD Severn Sailing Association
6. David Waiting


214620 Laser
[Apprentice Master]
Fairfax, VA Severn Sailing Association
7. Dorian Haldeman


Sierra Whiskey Foxtrot 203955 Laser
[Apprentice Master]
Annapolis, MD Severn Sailing Association
8. Jon Deutsch


No Quarter 159785 Laser
[Apprentice Master]
Richmond, VA Fishing Bay YC
9. David Tabor


178610 Laser
[Grand Master]
Irvington, VA FBYC
10. Frank Patch jr


None 203751 Laser
[Grand Master]
Moyock, NC CCV (Cruising club of Virginia)
11. Len Guenther


199937 Laser
[Grand Master]
Alexandria, VA FBYC
12. James Jacob


194620 Laser
[Grand Master]
Alexandria, VA SSA
13. Michael Moore


Vintage NADS 195478 Laser
[Grand Master]
Virginia Beach, VA DGYC
14. Susan Taylor


Full Circle 180524 Laser
[Grand Master]
Annapolis, MD SSA
15. Rob Emmet


209698 Laser
[Grand Master]
Stevensville, MD Storm Trysail
16. Mike Schmidt


121384 Laser
[Grand Master]
Pasadena, MD Magothy River Sailing Association
17. Hal Gilreath


195125 Laser
[Grand Master]
Jacksonville, FL Florida
18. Michael Toms


Boat 211515 Laser
[Grand Master]
Charlottesville, VA Fishing Bay Yacht Club
19. Peter Ill


182850 Laser
[Grand Master]
Virginia Beach, VA Hampton Yacht Club
20. Eric Johnson


156631 Laser
[Grand Master]
Washington, DC Severn Sailing Association
21. Newton Wattis


Last One 199142 Laser
[Great Grand Master]
Surf City, NJ Surf City YC
22. Britt Drake


AMF 204415 Laser
[Great Grand Master]
Virginia Beach, VA MRYC /Laser Fleet 12 / FBYC
23. Steven Cofer


Blue Meanie 214625 Laser
[Great Grand Master]
Davidsonville, MD SSA
24. Jim Knab


193965 Laser
[Great Grand Master]
Ocean View, DE Rehoboth Bay SA
25. Don Hahl


Laser 210631 Laser
[Great Grand Master]
Littleton, CO Brant Beach YC
26. Ronald Jenkins


Spray 150077 Laser
[Great Grand Master]
Kilmarnock, VA FBYC
27. William Murphy


Light Smoke 157552 Laser
[Great Grand Master]
Norfolk, VA FBYC
28. Alain Vincey


Dixie Rocket 200144 Laser
[Great Grand Master]
Richmond, VA Fishing Bay YC
29. raymond flynn


LaserRay 180543 Laser
[Great Grand Master]
Cary, NC CSC
30. Natalya Gontcharova


205445 Laser
[Master]
Brooklyn, NY CPYC
31. Gavin OHare


92 Laser
[Master]
Annapolis, MD Eastport YC
32. Chad Patton


#4 206051 Laser
[Master]
Virginia Beach, VA NA
33. Jeffrey Moore


Cobia 191967 Laser
[Master]
Solomons, MD SMSA
34. Derek Fernon


184116 Laser
[Master]
Middletown, MD Williamson’s Laser Squadron
35. Michael Colbert


Frozone 213965 Laser
[Master]
Vienna, VA SSA
36. Margaret Patterson


Truly Scrumptious 215467 Laser
[Master]
Poquoson, VA FBYC
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network