Registrants For
Windermere Regatta
Anacortes Yacht Club

June 13-14, 2020
23 people have registered for this event

5- Crew 1
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Mike Powell

Bellingham Yacht Club 97600 Keet 5- Crew 1 / 1 J boats / J/33 93 05/21/2020
2. Mac / Wendy Madenwald / Gray

ANACORTES 59059 PANGAEA 5- Crew 1 / 1 Baltic / Baltic 39 105 06/06/2020
3. Christina Wolfe

Justin Wolfe
OIYC USA 94 Raku 5- Crew 1 / 1 J Boats / J/111 51 05/15/2020
4. Brian Tyrrell

US Sailing USA-332 Scruffy! 5- Crew 1 / 1 Melges / Melges 24 90 03/10/2020
5. Matt Pistay

Syc 547 Square one 5- Crew 1 / 1 Melges / Melges 24 90 05/21/2020
6. Walter Meagher

AYC 69532 Sunshine Girl 5- Crew 1 / 1 Tillotson Pearson / J/35 72 05/21/2020
7. Trevor DiMarco

AYC 45 Zephyros 5- Crew 1 / 1 Beneteau / First 30 JK 102 05/21/2020
 


5- Crew 2
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Stephanie Campbell

AYC 51 Area51 5- Crew 2 / 3 Martin / Martin 242 165 05/15/2020
2. Greg Siewert

Barbara Siewert
AYC 450 AVALON 5- Crew 2 / 3 S2 / S2 7.9 183 05/20/2020
3. Ben Braden

PMYC 26 More Uff Da 5- Crew 2 / 3 Moore's Reef / Moore 24 168 05/15/2020
4. Betsy Wareham

ORCAS 163 PURPLE MARTIN 5- Crew 2 / 3 MARTIN YACHTS LTD / Martin 242 165 05/21/2020
5. Ken Machtley

Ken Machtley
Oiyc 267 Treachery 5- Crew 2 / 3 Martin / Martin 242 165 05/15/2020
 


5-Crew M
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Chris Sherman

Heather Roderick
Scott Bushness
Anacortes Yacht Club 69919 Son of Raven 5-Crew M / 2 Corsair Marine / F-31 Trimaran 15 05/21/2020
 


Doublehanded 1
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Eric Beemer

Wayne Lytle
AYC 284 Capricho Doublehanded 1 / 4 C&C / C&C 35MKII 138 05/19/2020
2. Nick Farley

CYC 72 DARE to steal drugs Doublehanded 1 / 4 moore / Moore 24 168 05/22/2020
3. John Stocklass

BYC 74319 Fast Time Doublehanded 1 / 4 C&C / C&C 38-3 111 05/18/2020
4. Dave Steckman

Gabe Hill
Oak Harbor Yacht Club 163 Juan Solo Doublehanded 1 / 4 Clark Boat Company / San Juan 24 231 05/19/2020
5. Gavin Brackett

Orcas island yacht club 7001 Off Kilter Doublehanded 1 / 4 Custom / Vance 7 145 05/21/2020
 


Doublehanded 2
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Ron Wheeler

250 Redux Doublehanded 2 / 5 Santana / Santana 525 195 05/21/2020
 


Singlehanded
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Vincent Townrow

Anacortes 440 Kinetic Singlehanded / 6 J / J/105 93 05/22/2020
2. john gunn

Anacortes Yacht Club 265 Little Annie Singlehanded / 6 Beneteau / 265 228 06/10/2020
3. Jeff Hulme

Anacortes Yacht Club 84 Off Constantly Singlehanded / 6 Santa Cruz Yachts / SC27 156 05/19/2020
4. Matt Wallis

Corinthian Bellingham 8 Pulelehua Singlehanded / 6 Dash / Dash34 114 05/20/2020
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network