Registrants For
2020 SBYC Wet Wednesday Series

March 11-October 14, 2020
73 people have registered for this event


    Skipper/Crew Boatname Bow/Sail# Division Make Model Rating Certificate
1. Richard Yabsley
Nina Yabsley
Bulldog 63 Schock Harbor 20 0
 


H Fleet
    Skipper/Crew Boatname Bow/Sail# Division Make Model Rating Certificate
1. Dennis Power
Leslie Power
Swift 4 WD Schock Harbor 25 0
2. Nick Mockridge

Snipe 10 Burnham Boatbuilding Co. 1906 Broads One Design 294
3. george brown

Skookum Usa12 J 100 78
4. Bob Atwater
Larry Falberg
Los Amigos 161 Catalina 270 0
5. BUD TOYE

FERDINAND 294 CATALINA 270 0
6. Peter Candy

Blue Tango 379 Hanse 312 0
7. Robert Mehl
Greg van Sande
Mild Guacamole 2647 Corsair F24 Mark II 0
8. Robert Wyman

Galilee USA 4034 Robert Wyman Flying Fifteen, 2011 Rules 0
9. Randy Rowse
Bengt Johansson
Saltwhistle 6390 Catalina Catalina 27 0
10. Daniel Casey
Jack Dawson
Piacere 56246 Hunter 36 0
11. Doug Johnstone
Stephanie Johnstone
Le Reve 56491 Jeanneau Jeanneau 36 ip 0
 


Harbor 20
    Skipper/Crew Boatname Bow/Sail# Division Make Model Rating Certificate
1. Rich Miller

iiCardremmian 35 schock harbor 20 0
2. Bill Hahn

Fling 159 Schock H20 0
3. Caroline Kavanagh
John Kavanagh
Firefly 189 Schock H20 0
4. Philip Franklin

Simone 210 Schock Harbor 20 0
5. Wayne Rosing
Mark Boowman, Daniel Harbeck
Tachyon 214 Shock H20 0
6. helene webb
Jean Debettignies Sandra denton
Lisianthus 241 Schock H20 0
7. Greg Hopkins

Tachytoo 263 Harbor20 0
8. Morgan Green
Brian Green
Picante 293 Schock Harbor 20 0
9. Albert Salzer

Fleur de Lis 306 Shock H20 0
10. Glenn Bjorkman
Bill Sheridan
Webster 335 Shock Harbor 20 0
11. Geoffrey Slaff
Geoffrey Slaff
Pleione II 338 Schock Harbor 20 0
12. Lee Cushman

SOD 383 Schock Harbor 20 0
13. Richard Yabsley
Bill Daffron
Bulldog II 600 H20 0
 


J/105
    Skipper/Crew Boatname Bow/Sail# Division Make Model Rating Certificate
1. Payne Stuart Donaldson
Robin Donaldson
Perfect Timing II 229 J boats J 105 0
2. Alex Rasmussen

Free Enterprise 474 J Boats J105 90
3. Larry Harteck
Becky Harteck, Paul Harteck
Repeat Offender 504 J Boats J105 0
4. John Louis Demourkas
Deneen Demourkas, Chris Parker, Austin Herlihy
Groovederci 515 J Boats J 105 84
5. John Glanville
Kathrin Wagner
Escapade 524 J-Boat J105 0
6. Thomas Bollay
Thomas Bollay
Armida USA634 Jboats J105 84
 


J/70
    Skipper/Crew Boatname Bow/Sail# Division Make Model Rating Certificate
1. Pat Toole

3 Big dogs 58 J Boats J70 0
2. Paul Castleberg
Kieron Kavanagh, Lauren Amery
Monkey House 81 J-Boats J-70 114
3. Beverly Burr

Vivace 307 J Boats J/70 114
4. Thomas Tunberg

Namaste 328 J Boats J70 0
5. Scott Deardorff

Cake 351 J J70 114
6. Mike Wolfe
Mike Wolfe
Shark 352 JBoats J70 114
7. Michael Ghens

Escape 1036 J-Boats j/70 114
8. Trey Pinner
Clark Stirling
1156 JBoat J70 0
9. John McCaffery
John D McCaffery
Magic C.R. 1514 J Boats J70 114
 


Melges 24
    Skipper/Crew Boatname Bow/Sail# Division Make Model Rating Certificate
1. Geoff McFarland
Alex Bernal and Giggles the Tiller
California Chrome 244 Melges, da best 24 ultralight 90
2. Vernon Vincent

Shiokaze 301 Melges 24 90
3. Mocolinos

Mocos USA 524 Awesome Melges 24 90
4. Kent Pierce
Eric Stokke
Average USA 549 Melges Boatworks Melges 24 90
5. William Lannan
Ed Schifferns
IQ45 556 Melges Melges 24 90
6. Manfred Schmiedl

Brio 620 Melges Melges 24 90
7. Stephen McMillan

Mako 757 Melges 24 90
 


PHRF A (53 & less)
    Skipper/Crew Boatname Bow/Sail# Division Make Model Rating Certificate
1. Mike Drammer
Mike Drammer
TITANIUM USA 39 J Boats J-111 42
2. Kenny Kieding
John Vincent
ARGO 3 USA89 J/BOATS J111 42
3. Dr Laura Schlessinger

Warrior 7125 J boats J125 3
4. Bernard Girod

Rock & Roll 7311 J- Boats J-111 42
5. Jim Yabsley

Taxi Dancer 97510 -73
 


PHRF B (54-111)
    Skipper/Crew Boatname Bow/Sail# Division Make Model Rating Certificate
1. Doug Stelck
Morgan Crowe
Jib & Tonic USA7128 J/Boats J/100M 72
2. Dirk Freeland

Sundowner 7403 MC31 60
3. porter spencer
Clark Bowdle
Sassy 18269 Pacific Soverel 33 87
4. Patrick Mullen

Sirocco 42381 C&C 37 75
5. Scott Vincent
Steven Williams
Blues Crews 46092 J Boats J92 108
6. Tom Molyneux
Mike Molyneux
Valhalla 56362 J/Boats J/109 63
7. Stephen Lemon
Lynel Lemon
EOS 59115 C&C C&C 115 66
8. Larry Leveille
Patricia Gary
Uncle Bob 87694 Schock Schock 35 72
9. Abbott Atterbury

Blue Flash 88088 J Boats J88 81
 


PHRF C (112 & greater)
    Skipper/Crew Boatname Bow/Sail# Division Make Model Rating Certificate
1. Carolyn Parks

Remedy 289 J boat J80 126
2. Lander Nicolait

CatNip 368 J J80 126
3. mark shevitz
Guilfoyle, Toole, Shevitz
sprinter too 491 j 80 0
4. Steven Clark
Larry Freeman
Truth Frequency 708 J Boats J/22 180
5. Dan Tierney

Geraldine 1046 J Boats J24 168
6. Nick Nidzieko

Young Fools 1066 J Boats J/24 168
7. Brian Zimmerman
Claire Hunt/Remy Margerum/Bryson Smith
Tiny Dancer 1891 J24 168
8. Ivia Closset
Gregoire Coiffard
Scallywag 1976 J boat J24 168
9. Christie Yorke Logan

War Dance 2178 J Boats J24 168
10. Lisa Gilinger
Lisa Claudette Gilinger
SLEEPER 57285 Paul Lindenberg Lindenberg 26 171
11. Vance Newell

Epic 87646 Laser International Laser 28 132
12. Jack Underwood
Janet Underwood
Se Vuela 510333 Tillotson-Pearson J-32 123
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network