Registrants For
2020 Columbus Day - One Day Event

October 10, 2020
53 people have registered for this event

ARC1
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Zachary Segal


Andiamo 5 / 501 ARC1
PHRF 1
Miami, FL Coral Reef
2. harold brandan


petisa 3 / 60664 ARC1
PHRF 1
Lithia, FL none
3. Alex Sastre


Mr Brightside 1 / 9440 ARC1
PHRF 1
Miami, FL Yacht Club Argentino
4. James Bill


Senara 2 / 39509 ARC1
PHRF 1
Miami, FL CRYC STYC
5. Joey Kolisch


Lil White Magic 4 / 310 ARC1
PHRF 1
Miami, FL CRYC
6. Eduardo Luaces


Tiburon 6 / 12 ARC1
PHRF 1
Miami, FL CGSC
 


ARC2
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Evan Duffy


ms. Mary Lou 17 / 057 ARC2
Miami, FL coconut grove sailing club
2. Justin Long


Captain Winky 15 / 53 ARC2
Gunkhole
Miami, Florida Captain Winky Sailing Syndicate
3. Fernando Javier Brawn


BlueWater 23 / 60317 ARC2
PHRF 2
Dania Beach, FL Crandon Park Marina
4. Trisha Aiken


Brooks 13 / 5742 ARC2
Miami, FL Coconut Grove Sail Club
5. Michael Lingswiler


Echo 8 / none ARC2
Gunkhole
Miami, FL Miami River Yacht Club
6. Carl Wehe


The Rabbit 18 / 967 ARC2
PHRF 2
Margate, FL HISC
7. Duane Smith


Team Paradise 14 / 807 ARC2
Homestead, Florida Coconut Grove Sailing Club
8. Becky Lyons


Osita 10 / 40 ARC2
PHRF 2
Miami, FL CGSC
9. Doug Broeker


Maiden 16 / 3 ARC2
PHRF 2
Miami, FL CRYC
10. Amado Leon


Lokura 12 / 4 ARC2
PHRF 2
Miami, FLORIDA Coconut Grove Sailing Club
11. JoaquĆ­n Vinas


Loquat 9 / 60467 ARC2
Miami Beach, FL Cryc, cgsc
12. Jay Flynn


Elizabeth Belle 11 / 212 ARC2
PHRF 2
Miami, FL Coconut Grove Sailing Club
13. wilfredoparedes paredes


sunquest 7 / 24 ARC2
PHRF 1
Miami, FL ussailing
 


ARC3 non spin
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. James McInerney


Orion 24 / 23 ARC3 non spin
Miami, FL Brickell Place Marina
2. Danilo Nanni


CAT'S PAW 22 / none ARC3 non spin
PHRF 2
SUNNY ISL BCH, FL The Basset Hounds
3. Jennifer Wirth


Sunday Morning 21 / 69 ARC3 non spin
PHRF 2
Miami, FL CGSC/CRYC
4. Bruce Hutson


Irie Mon 19 / 038 ARC3 non spin
PHRF 2
Miami, Fl CGSC
5. David Bannister


Calypso 20 / none ARC3 non spin
PHRF 2
Miami, FL CRYC
 


Freedom
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Nick & Bradley Show


11 / 7 Freedom
Miami, FL Shake-A-Leg Miami
2. Henah Zablah


SALM #4 28 / 4 Freedom
Miami, FL SALM
3. Apollo Legarde Jr


SALM 12 30 / 12 Freedom
Miami, FL SALM
4. Victoria Carrero


SALM 2 31 / 2 Freedom
Miami, FL SALM
5. Tiffany Clark


SALM 10 10 Freedom
Miami, FL SALM
6. Harry Horgan


SALM 1 29 / 1 Freedom
Miami, FL SALM
7. JP White


Absconder 26 / 6 Freedom
Hollywood, FL Shake-A-Leg
8. CARLOS M GONZALEZ


25 / 11 Freedom
princeton, fl Shake-A-Leg Miami
 


Gunkhole Bill Beavers
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Doug Hanks


Echo 39 / 995 Gunkhole Bill Beavers
Gunkhole
Coconut Grove, FL Coconut Grove Sailing Club
2. Darren McColl


MOFN 34 / 122 Gunkhole Bill Beavers
Gunkhole
Miami, FL NA
3. Cathy Buller


Otro Cuba LIbre 37 / 1811 Gunkhole Bill Beavers
Gunkhole
Miami, FL CGSC / UKSC / GBCA
4. Geoff Sutcliffe


Moon Glow 38 / 104 Gunkhole Bill Beavers
Gunkhole
Miami, FL Coconut Grove Sailing Club
5. william harrington


Que Sera 41 / 3569 Gunkhole Bill Beavers
miami Shores, Florida Coconut Grove Sailing Club
6. Russell Dunn


Dire Wolf 36 / 42535 Gunkhole Bill Beavers
Gunkhole
Hollywood, FL CRYC
7. Mitchell Pierce


Bueller 35 / none Gunkhole Bill Beavers
Miami, FL Coconut Grove Sailing Club
8. john long


Longsdory 40 / none Gunkhole Bill Beavers
Miami, FL Cocanut Grove Sailing Club
9. Charles Brennan


Urchin 42 / 302 Gunkhole Bill Beavers
PHRF 2
Newberry, FL N/A
10. Gene Rosenthal


Jennie Rose 33 / 4411 Gunkhole Bill Beavers
Gunkhole
Miami, FL CRYC
 


J/24
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. L.A. Prieto y Munoz


Blanca Borracha 46 / 1470 J/24
PHRF 2
Miami, FL CRYC
2. Rick Jarchow


Team Exit Strategy 48 / 5333 J/24
Fort Lauderdale, FL US Sailing Miami
3. Val Shestopalov


Victoria 43 / 4862 J/24
PHRF 2
Miami, FL US Sailing Center
4. DORIAN GOLDBERG-Sambolin


JIBARO 44 / 4591 J/24
PHRF 2
West Palm Beach, FL CRYC
5. V. Andres Martinez


Erika II 47 / 5172 J/24
Miami, FL CRYC
6. Ed Cabassa


Main Squeeze 45 / 3696 J/24
PHRF 2
Coral Gables, FL CRYC
 


Multihull1
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Joseph Geller


TriPolar 50 / 1 Multihull1
Boca Raton, FL HISC
2. Martin Langhoff


Nacra 15 FCS 49 / 156 Multihull1
Miami, FL MRC
3. Larry Geller


THIRD TRI 2 51 / 164 Multihull1
Boca Raton, FL HISC
4. Hans Evers


Dutch2 52 / 313 Multihull1
Miami Beach, FL Hans Evers
5. William Stolberg


Duet 53 / 1054 Multihull1
LAUD BY SEA, FL Hillsboro Inlet Sailing Club
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network