Registrants For
Winter Vashon Race 1 SSS
Tacoma Yacht Club

December 05-September 24, 2021
55 people have registered for this event

Commodore-FS
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Mark Anderson

Port Orchard Yacht Club 1167 Greybeard Commodore-FS / Ontario Boat Works / Thunderbird 195 11/16/2020
2. Gerry Gilbert

POYC 1119 Vuja De Commodore-FS / Booth / Thunderbird 195 11/29/2020
 


Cruising-NFS
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Robert Nettleton

Tacoma Yacht Club 52934 Xocomil Cruising-NFS / C & C / 37/40 102 11/14/2020
2. Melissa Davies

TTPYC 69100 Tess Cruising-NFS / Peterson / 78 11/25/2020
3. William B Slayton

none 69259 Sheet Music Cruising-NFS / Jeanneau / Sunshine 36.5 123 11/29/2020
4. Ross Chamberlain

None V51 Work Release Cruising-NFS / Jeanneau / 37 SO 171 11/30/2020
5. Robert Butts

SSSS 5421 Emma Lee Cruising-NFS / Catalina / Catalina 30 MK II 225 12/01/2020
 


PHRF-2
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Charlie Macaulay

CYC - Seattle 3909 Absolutely PHRF-2 / Boston Boatworks / Farr 39 ML 18 11/07/2020
2. Marek Omilian

STYC 52725 Sonic PHRF-2 / Cookson / TP52 -90 11/07/2020
3. Iain Christenson

Seattle USA 05 Annapurna PHRF-2 / Betts / Farr 36OD 15 11/09/2020
4. Stevan Johnson

CYC Seattle USA 52 Mist PHRF-2 / Stephenson / TP52 -90 11/10/2020
5. Jonathan Cruse

STYC 2 Freja PHRF-2 / Strand / Aerodyne 43 18 11/14/2020
6. Jerry McKay

STYC USA50330 FLASH PHRF-2 / J boats / J 130 15 11/14/2020
7. Peter Nelson

CYC, Seattle 39528 Time Warp PHRF-2 / Farr / 395 39 11/24/2020
8. Nicholas Leede

SYC 36000 Tachyon PHRF-2 / Farr / Farr39 18 11/29/2020
9. Ron Holbrook

CYCT 52529 Constellation PHRF-2 / J Boat / J-133 24 11/30/2020
10. William Weinstein

Corinthian Yacht Club 59902 Terramoto PHRF-2 / Bieker Custom Mark 1 / 30 11/30/2020
 


PHRF-3
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Dean Conti
*
TTPYC 60919 EQUUS PHRF-3 / Jeanneau / 519 63 11/05/2020
2. Mike Brown

Tacoma Yacht Club 151 Charlie PHRF-3 / J Boat / J120 57 11/07/2020
3. Chad Stenwick

wscyc 69112 the Boss PHRF-3 / jboat / j35 72 11/19/2020
4. Daniel Randolph

CYC Seattle USA 53 Nefarious PHRF-3 / Carroll Marine / Farr 30 54 11/28/2020
5. Tolga Cezik

CYC Seattle 171 Lodos PHRF-3 / JBoats / J/109 69 11/28/2020
6. Karl Haflinger

CYCT 40248 Shearwater PHRF-3 / Jboats / J35 69 11/30/2020
7. Robert King

CYC Seattle 69087 String Theory PHRF-3 / Pacific Yachts / Olson 40 57 11/30/2020
8. Jon Knudson

ssss 25064 Korina Korina PHRF-3 / Wiggers Marine / J/N 42.7 66 11/30/2020
9. Jenny Leitzinger

CYCT USA27 Kahuna PHRF-3 / Aerodyne / Aerodyne 38 48 12/01/2020
10. Cody Pinion

WSCYC 22 Tigger PHRF-3 / Flying TIger / FT10 57 12/02/2020
 


PHRF-5
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Alex Simanis

Styc/ cyc seattle 69061 Poke & Destroy PHRF-5 / Formula Yachts / Evelyn 32-2 93 11/09/2020
2. Jay Pyles

Corinthian Yacht Club of Tacoma 69800 Short Circuit PHRF-5 / Carroll Marine / Tripp 33 86 11/16/2020
3. Taylor Joosten / David Rogers

STYC/CYC Seattle 28060 Scheme PHRF-5 / Pyramid Boat Works / Pyramid 30 114 11/28/2020
4. Brad/Mike Jones

Tacoma yacht Club 59718 Sidewinder PHRF-5 / Pacific Yachts / Olson 30 99 11/28/2020
5. stephen Ryan

CYCT 69598 Obsession PHRF-5 / Carrol Marine / Frers 38 93 11/30/2020
6. Jeremy Bush

CYCT 19 Goes to 11 PHRF-5 / Antrim / Antrim 27 90 12/01/2020
 


PHRF-7
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Peter Stewart

TTPYC 29456 Cherokee PHRF-7 / Jensen Marine / Cal 33 156 11/13/2020
2. Jeff Blyth

CYC Seattle 1660 Mata Hari PHRF-7 / Catalina / 36 Mk II 147 11/29/2020
3. David Barnes

CYC Seattle 60733 Gratitude PHRF-7 / Hanse / 117 12/01/2020
4. JJ Hoag

SYC/CYC Seattle 69360 Chinook PHRF-7 / / S2 9.1 138 12/01/2020
5. Chris Caudill

TTPYC 52 Solitaire PHRF-7 / SC27 / SC27 159 12/02/2020
6. Christine Nelson and Paul Grove

CYCT 69299 Slick PHRF-7 / JBoat / J29 120 12/03/2020
 


Single/Doublehanded
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. David Pellerin

STYC 61186 Akari II Single/Doublehanded / Dufour / 38c 126 11/22/2020
2. Charles Hendrick

TTPYC 18715 Blue Max Single/Doublehanded / Aphrodite / Aphrodite 101 144 11/23/2020
3. Holm & Beth Albrecht
*
CYC Seattle 44119 Gusto Single/Doublehanded / Swan / 441 99 11/25/2020
4. John Bailey

PTSA 18944 Sir Isaac Single/Doublehanded / C & B Marine / Custom Schooner 93 11/25/2020
5. VLADIMIR CHEPURNOI

ST 93 SERENITE Single/Doublehanded / BENETEAU / BENETEAU 46 90 11/26/2020
6. Sara Billey

CYC Seattle/ STYC 235 Peer Gynt Single/Doublehanded / J Boats / J105 93 11/29/2020
7. Aaron Schofield

South Sound Sailing Society 10115 Zig Zag Single/Doublehanded / Tartan / Tartan 101 75 11/30/2020
8. Gary Seibert

WSCYC 165 Corsair Single/Doublehanded / Hanse / 411 105 11/30/2020
9. Richard Bigley

SSSS 50105 Jolly Rumbalow Single/Doublehanded / C&C / 34+ 135 11/30/2020
10. Tad Fairbank

Eagle Harbor Yacht Club 77 Selah Single/Doublehanded / J Boats / J 100 78 11/30/2020
11. Jeanne Goussev

PMYC 401 Gray Wolf Single/Doublehanded / Lyman Morse / RM 40 custom 57 11/30/2020
12. Joe Downing

Olympia Yacht Club 69927 Balder 2 Single/Doublehanded / Ericson / Ericson 38 144 11/30/2020
13. Jeff Johnson

SSSS 79182 Folie `a Deux Single/Doublehanded / Beneteau / 35S5 132 12/01/2020
14. Charles Norman

ssss 64996 Willie Tippit Single/Doublehanded / C&C / SR-33 78 12/01/2020
15. Mark Harang

TTPYC 77058 Nimbus Single/Doublehanded / Evelyn / Evelyn 26 177 12/01/2020
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network