Flying Scot
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Will Cook


3967 Flying Scot
Anderson, SC N/a
 


Highlander
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Robert Bouknight


22 Highlander
Greensboro, NC LTYC
2. Bruce Busbey


500 Highlander
Greer, SC Western Carolina Sailing Club
3. Chris Kafsky


969 Highlander
Clarkesville, GA Wcsc
4. Tanner Shultz


1007 Highlander
Macon, GA Lake Lanier Sailing Club
 


Laser
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Chris HOOGENBOOM


263 Laser
Beaufort, SC Bysc
2. Eli Putnam


20551 Laser
Appling, GA Augusta sailing club
3. Clay Mobley


159815SYC Laser
Savannah, GA Savannah Yacht Club
4. Shane Sablotsky


165142 Laser
Charleston, SC Staniel Cay Yacht Club
5. Drummond Koppernaes


170699 Laser
Beaufort, SC BYSC
6. Dan Bagnoni


182399 Laser
Evans, GA Augusta Sailing Club
7. Bob Drach


184490 Laser
Wilmington, NC ILCA
8. Marcus Moehlman


184634 Laser
Evans, GA Augusta sailing club
9. Butch Mumma


187822 Laser
Beaufort, SC BYSC
10. Christopher Stang


194254 Laser
Charleston, SC Charleston, SC
11. Max Zhalilo


213073 Laser
Jacksonville, FL N/A
 


Laser 4.7 Jr (under 18)
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Conrado Cookson
*

7 Laser 4.7 Jr (under 18)
*, * SCYC
2. Saylor-Rae Waldorf
*

8 Laser 4.7 Jr (under 18)
*, * BYSC
3. Marshall Shook
*

1839 Laser 4.7 Jr (under 18)
*, * BYSC
4. Arabella Duer
*

159815 Laser 4.7 Jr (under 18)
*, * South Carolina Yacht Club/BYSC
5. Isabel Grace Thurlow


169391 Laser 4.7 Jr (under 18)
Bluffton, SC South Carolina Yacht Club
6. Dane Turner
*

180087 Laser 4.7 Jr (under 18)
*, * BYSC
7. Mary Thurlow
*

185464 Laser 4.7 Jr (under 18)
*, * South Carolina Yacht Club
8. Bode Snider
*

189721 Laser 4.7 Jr (under 18)
*, * SCYC
9. oscar oberle
*

192924 Laser 4.7 Jr (under 18)
*, * James island yacht club
10. River Keysers
*

204421 Laser 4.7 Jr (under 18)
*, * SDYS
11. Taylor Pelchat
*

208389 Laser 4.7 Jr (under 18)
*, * SDYS
12. Granger Osborne
*

218609 Laser 4.7 Jr (under 18)
*, * CYC SC
 


Laser Radial Jr (under 18)
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Jackson Lively
*

TBD Laser Radial Jr (under 18)
*, * SCYC
2. TRAIANVS ROTA
*

7 Laser Radial Jr (under 18)
*, * CLR CAST / BYSC
3. Molly Aiken Loring
*

44 Laser Radial Jr (under 18)
*, * JIYC
4. James Fabian
*

10722 Laser Radial Jr (under 18)
*, * BYSC
5. Garner Mobley
*

151627 Laser Radial Jr (under 18)
*, * Savannah Yacht Club
6. Will Rucker
*

166003 Laser Radial Jr (under 18)
*, * SCYC
7. Ashton Loring
*

178558 Laser Radial Jr (under 18)
*, * JIYC
8. Elyse Bernthal
*

181272 Laser Radial Jr (under 18)
*, * SDYS - Salty Dogs!
9. matei Porcelli
*

182426 Laser Radial Jr (under 18)
*, * scyc
10. Noah Clarke


187964 Laser Radial Jr (under 18)
Hilton Head Island, SC SCYC
11. Alex Bagnoni
*

197111 Laser Radial Jr (under 18)
*, * Augusta Sailing Club
12. Desmond Valdes
*

213409 Laser Radial Jr (under 18)
*, * Salty Dogs
13. Kaitlyn Bagnoni


217496 Laser Radial Jr (under 18)
Evans, GA Augusta Sailing Club
14. william tebrake
*

218454 Laser Radial Jr (under 18)
*, * SCYC
 


MC Scow
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Rick Van Enige


1476 MC Scow
MC Scow Grand Master (55-64)
Crystal Beach, FL Sarasota Sailing Squadron
2. Sean Quigley


1905 MC Scow
MC Scow Grand Master (55-64)
Beaufort, SC BYSC
3. Steven North


1922 MC Scow
MC Scow Grand Master (55-64)
Atlanta, GA Lake Lanier Sailing Club
4. John Potter


1950 MC Scow
MC Scow Grand Master (55-64)
St Helena, SOUTH CAROLINA BYSC
5. Paul Keyserling


2399 MC Scow
MC Scow Grand Master (55-64)
Beaufort, SC BYSC
6. Kurt Stadele


2767 MC Scow
MC Scow Grand Master (55-64)
Alpharetta, GA LLSC
 


OPen Skiff Midget (under 13)
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Brighton Turner
*

7505 OPen Skiff Midget (under 13)
*, * BYSC
2. Hailey Bagnoni
*

9167 OPen Skiff Midget (under 13)
*, * Augusta Sailing Club
3. Oliver Putnam
*

9249 OPen Skiff Midget (under 13)
*, * Augusta Sailing Club
4. Bradley Fabian
*

10065 OPen Skiff Midget (under 13)
*, * BYSC
5. Katelyn Dietert
*

10122 OPen Skiff Midget (under 13)
*, * Augusta Sailing Club
6. Bopha Shook
*

11136 OPen Skiff Midget (under 13)
*, * BYSC
 


Optimist
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Aiden Postell
*

Undecided Optimist
Opti Blue (11-12)
*, * Scyc
2. Roxy Remigio
*

6 Optimist
Opti White (under 11)
*, * SCYC Hilton Head
3. Lilianna Harris
*

8 Optimist
Opti Blue (11-12)
*, * Hobcaw
4. Hannah Wright
*

8643 Optimist
Opti White (under 11)
*, * SCYC
5. Kennedy Ford
*

15744 Optimist
Opti White (under 11)
*, * SCYC
6. Lachlan Duer
*

16321 Optimist
Opti White (under 11)
*, * South Carolina Yacht Club/BYSC
7. Mina Bernthal
*

17772 Optimist
Opti Red (13-15)
*, * SDYS- Salty Dogs!
8. Kai Bernthal
*

18599 Optimist
Opti White (under 11)
*, * SDYD - Salty Dogs!
9. Keegan Skipper
*

19592 Optimist
Opti Blue (11-12)
*, * SALTY Dogs Youth Sailing
10. Daniel Nester
*

19805 Optimist
Opti Red (13-15)
*, * South Carolina Yacht Club
11. Finn Robinson
*

20724 Optimist
Opti Red (13-15)
*, * SDYS-Salty Dogs
12. Ashton Inzillo
*

22297 Optimist
Opti Blue (11-12)
*, * SCYC
13. Jacob Cerrati
*

22299 Optimist
Opti White (under 11)
*, * South Carolina Yacht Club
14. William McIntosh
*

22301 Optimist
Opti Red (13-15)
*, * SCYC
15. Richar Ford
*

22448 Optimist
Opti White (under 11)
*, * SCYC
16. Kirill Siletskiy
*

22449 Optimist
Opti White (under 11)
*, * SCYC
17. Sarah Weil
*

22950 Optimist
Opti White (under 11)
*, * Hobcaw Yacht Club
18. Madeleine Harris
*

23199 Optimist
Opti Red (13-15)
*, * Hobcaw
19. Hank Bashford
*

USA 69301 Optimist
Opti White (under 11)
*, * James Island Yacht Club
 


Optimist Green
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Lilyana Moody
*

1 Optimist Green
Opti Green (novice under 15)
*, * Fort Worth boat club
2. Elizaveta Siletskaya
*

3 Optimist Green
Opti Green (novice under 15)
*, * SCYC
3. Sovann Shook
*

9 Optimist Green
Opti Green (novice under 15)
*, * BYSC
4. Alexander Lemstrom
*

121 Optimist Green
Opti Green (novice under 15)
*, * BYSC
5. Isaiah Hahn
*

214 Optimist Green
Opti Green (novice under 15)
*, * Beaufort Yacht andSailing Club
6. John Owens
*

321 Optimist Green
Opti Green (novice under 15)
*, * Bysc
7. Mason Valdes
*

13352 Optimist Green
Opti Green (novice under 15)
*, * Salty Dogs
 


SIOD
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Stan LaRoche


SI60 SIOD
JOHNS ISLAND, SC Sea Island Yacht Club
2. Kurt Oberle


66 SIOD
Charleston, SC JIYC
3. James FitzGerald


SI69 SIOD
Charleston, SC SIYC
4. Sam Gervais


91 SIOD
Charleston, SC Sea Island Yacht Club
5. Nick Johnstone


93 SIOD
Charleston, SC CITYC
6. George Durst


SI 94 SIOD
Charleston, SC James Island Yacht Club
 


Sunfish
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Ed Durant


.8 Sunfish
Augusta, GA ASC
2. adam young


3072 Sunfish
SAVANNAH, GA Savannah Yacht Club
3. Brian Swan


77266 Sunfish
Charleston, SC Charleston Yacht Club
 


VX-Evo
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Ian Hoogenboom


3 VX-Evo
Beaufort, SC Bysc
2. Christian Koppernaes


14 VX-Evo
Beaufort, SC Christian Koppernaes
3. EMILY POTTER


19 VX-Evo
SAINT HELENA ISLAND, SC BYSC
4. David Guggenheim


44 VX-Evo
Savannah, GA Bysc
 


Y Flyer
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. David Buckley


2564 Y Flyer
Charleston, SC Charleston YC
2. Bob Turner


2639 Y Flyer
LITCHFIELD, SC BYSC
3. Henry McCray


2759 Y Flyer
Johns Island, SC Sea Island Yacht Club
4. Chandler Owen


2788 Y Flyer
Mount Pleasant, TN Harbour Island
5. david loring


2876 Y Flyer
Charleston, SC JIYC