Registrants For
2021 Navy Day Regatta & Navy Challenge Cup

August 07-08, 2021
22 people have registered for this event

150 Class A Fleet
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Chuck Giffin

CCYC 45 Huntress Too 150 Class A Fleet / Hunter / 45DS 120 06/29/2021
2. Alex Harris

CCYC 80 Painkiller 150 Class A Fleet / Catalina / 387 135 07/24/2021
3. Frank Caruso

Rebecca Whitney
Marc Caruso
Marc (Tony) Caruso
Bay Yacht Club 179 Looking Good 150 Class A Fleet / C&C / 38 119 07/20/2021
4. Walter Crawford
Judy Crawford
Bay Yacht Club 430 Endless Summer 150 Class A Fleet / Hunter / H430 117 06/30/2021
5. Tony Hauglum

CCYC GBR6098T Mas Cerveza 150 Class A Fleet / J Boat / J44 42 07/24/2021
6. Jim Zelnik

Bay Yacht Club 91312 C Charmer 150 Class A Fleet / C&C / 121 81 07/29/2021
 


150 Class B Fleet
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Kevin Dirksmeyer

Eduardo Barrera
Maximo Hudlow
Beckham Benavides
George Batchelor
Madilynn Ocker
CCYC 3 Trial Horse 150 Class B Fleet / IC24 / IC24 174 08/05/2021
2. Larry Frank

BYC 246 WindSwept 150 Class B Fleet / Catalina / 320 165 07/20/2021
3. Paul Magnini
Paul Magnini
BYC 312 Esperanza II 150 Class B Fleet / JBoats / J30 144 07/06/2021
4. Jim Robertson

Bay Yacht Club 474 Brigadoon II 150 Class B Fleet / Tartan / 34C 195 07/15/2021
5. Christopher Cantillo

Riley Turk
Sofia Bever
CCYC 787 Pearl 150 Class B Fleet / Catalina / 25 TMFK 225 07/26/2021
6. Charles Pierce

Bernard Ross
Leigh Welch
Bay Yacht Club 1025 YOLO 150 Class B Fleet / HUNTER / HUNTER 34 153 08/05/2021
7. Christopher Jason
Cheryl Jason
Cheryl Jason
Rob Michael
Ccyc 1234 Patriot 150 Class B Fleet / Ic / Ic24 174 07/07/2021
 


All Sails A Fleet
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Eric Baggerman

Daniel Baggerman
Phillip Baggerman
none 8 Greek Fire All Sails A Fleet / J Boat / J35 72 08/01/2021
2. John Bell

CCYC 430 Kinderspel² All Sails A Fleet / JBoats / J105 87 07/12/2021
3. Greg Turman

Craig Henderson
Robert Moreno
REBECCA HOLLEY
Conor Hickey
CCYC 505 Fifth Landing All Sails A Fleet / J Boat / J/105 87 07/26/2021
4. Steve Hastings

CCYC 32111 Passion All Sails A Fleet / Santa Cruz / SC50 -3 06/29/2021
5. Corey Harding

BYC 77932 LickitySplit All Sails A Fleet / Hobie / H33 93 07/26/2021
 


All Sails B Fleet
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Josh Richline
Scott Meares
Scott Meares
Jacob Granberry
CCYC 147 Full Throttle All Sails B Fleet / Johnstone / J80 120 07/25/2021
2. Doug Weakly

Donald Lemke
Jason Tinnell
Zane Tinnell
BYC 447 Thresher All Sails B Fleet / J / 80 117 07/29/2021
3. Robert Kelley

CCYC 828 Defying Gravity All Sails B Fleet / J / J80 117 07/24/2021
 


Cruising Class
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Simon Wheaton
Yolanda Wheaton
Yolanda Wheaton
BYC power Merlin's Dream Cruising Class / Chris Craft / Commander Express 38 0 07/19/2021
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network