Registrants For
57th Little Ensenada Race
Southwestern Yacht Club

October 01-02, 2021
24 people have registered for this event

Cruising Class-Spin
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. William Mason

Richard Goode
SWYC 61181 Komet Cruising Class-Spin / Dehler / Optima 106 135 09/15/2021
 


ORR 2
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Les Linkogle

DPYC 55544 Volpe ORR 2 / Dencho / Kernan 1.0769 09/15/2021
2. Doug Baker

LBYC 55555 Peligroso ORR 2 / Dencho / Kernan 68 1.2702 09/22/2021
3. Steve Torres
Doris Torres
SDYC 77000 Pendragon ORR 2 / Davison / TP52 1.1566 09/22/2021
 


ORR 3
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Standish Flemming

CRA 7065 Nereid ORR 3 / J boats / J-125 1.0271 09/22/2021
2. Ivan Batanov

SDYC 7219 Zero Gravity ORR 3 / M-Boats / Soto 40 1.0602 09/28/2021
 


ORR 4
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Keith Ericson

CRA 43513 B Quest ORR 4 / Carol Marine / Tripp 40 0.895 09/22/2021
2. David Cattle

CRA 60161 Flashheart ORR 4 / Jboats / J100 0.876 09/30/2021
 


PHRF 2
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Les Linkogle

CRA 55544 Volpe PHRF 2 / Dencho / Kernan -30 09/22/2021
2. Doug Baker

LBYC 55555 Peligroso PHRF 2 / Dencho / Kernan 68 -115 09/20/2021
3. Alec Oberschmidt

SWYC/CRA 69152 Staghound PHRF 2 / Franklin / RP50 -55 09/22/2021
4. Steve Torres
Doris Torres
SDYC0 77000 Pendragon PHRF 2 / Davidson / TP52 -64 09/14/2021
 


PHRF 3
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Standish Fleming

Standish Fleming
Jeremy Davidson
Charles Jenkins
Damian Craig
Casey Cignac
CRA 7065 Nereid PHRF 3 / J-Boats / J-125 -10 09/10/2021
2. Ivan Batanov

Mark Van Selst
Charles Stewart
Lynsi Gibbons
Casper Thijsen
SDYC USA7219A Zero Gravity PHRF 3 / M-Boats / Soto 40 -3 09/28/2021
3. Paul Farrell

Chris Winnard
David Cloyd
Michael Grupp
Greg Heydon
Tim Gaub
Duncan Ross
PLYC 7447 Spin Doctor PHRF 3 / Andrews / Andrews 40 Custom 10 09/06/2021
4. Oz Wilkinson
ned warner
cra 58885 MAASAI PHRF 3 / wellbourne / custom IRC46 -3 09/28/2021
5. Lawrence Andrews

Doug Johnstone
Andrew La Plant
Clement Maestri
Sean Aiken
Southwestern 69933 TooLoco PHRF 3 / Shaw Boats / Riptide 35 18 09/16/2021
 


PHRF 4
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Ed Sanford

SDYC/CRA 103 Creative PHRF 4 / J boat / J -111 33 09/27/2021
2. Keith Ericson

Keith Ericson
Brian Schmidt
Ryan Maynard
Clayton Thomas
Trevor Van Leeuwen
Joseph Wiltberger
CRA 43513 B'Quest PHRF 4 / Carroll Marine / Trip 40 54 09/03/2021
3. David Cattle
Matthew Cooper
saqndra Reichle
Matthew Cooper
tiem Tran
sandra Reichle
CRA 60161 Flashheart PHRF 4 / JBoats / J100 66 09/24/2021
 


PHRF 5
    Skipper Club Sail# Boat Name Fleet / Division Make/Model Rating Date Entered
1. Joe Saad

Julie Dutto
Ellen Carlander
Oceana DiLoreto
Morgan Wright
Preston Young
CRA 32636 Fiasco III PHRF 5 / S 2 / 10.3 123 09/21/2021
2. Jacques Naviaux

Ward Naviaux
Michelle Lindwall
SWYC 56952 Belle PHRF 5 / Jeanneau / SO 349 148 09/07/2021
3. Mike Schrager

Mike Schrager
Henry Chestnut
James Harvey
James Nesbitt
CRA 87268 Blind Squirrel PHRF 5 / Santana / 30/30 120 09/03/2021
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network