Registrants For
Area E elimination for US SAILING's 2010 Chubb U.S. Junior Sailing Championship for the Sears, Bemis & Smythe
Crescent Sail Yacht Club, Grosse Pointe Farms
July 25-27, 2010
41 people have registered for this event
C420
Skipper
Sail
Crew/Status
Fleet / Division
Yacht Club
1.
Ian Robinson
618
- Emily Johnson
C420 / -
Bayview Yacht Club Bayview Yacht Club
2.
Michael Barrett
3736
- Trevor Sherry
C420 / -
Crescent Sail Yacht Club Crescent Sail Yacht Club
3.
Conor Madden
5257
- Scott Vining
C420 / -
Edgewater Yacht Club Edgewater Yacht Club
4.
Micheal Gemperline
5732
- Ryan Bennett
C420 / -
Edgewater Yacht Club EWYC/C420
5.
Devin Copfer
5659
- Emily Schneider
C420 / -
Edgewater Yacht Club Edgewater Yacht Club C420
6.
Taylor Hoover
2299
- Nick Paradini
C420 / -
Erie Yacht Club Erie
7.
Malgorzata Szelwach
6222
- Sean Bloomstine
C420 / -
Erie Yacht Club Erie Yacht Club/ 420
8.
Ryan Seago
5704
- Thomas Marowske
C420 / -
Grosse Pointe Yacht Club Grosse Pointe Yacht Club
9.
Colin Mackay
5773
- Andrew Rush
C420 / -
North Cape Yacht Club North Cape Yacht Club
10.
Nikolaus Kowal-Besler
1946
- Megan Hicks
C420 / -
North Star Sail Club NSSC Club 420
11.
connor hicks
1492
- Emily Hranchook
C420 / -
North Star Sail Club North Star Sail Club
12.
nicholas wallinder
3122
- carter dale
C420 / -
youngstown yacht club youngstown yacht club
13.
steve fugate
3124
- dante iozzo
C420 / -
youngstown yacht club youngstown yacht club
Laser
Skipper
Sail
Crew/Status
Fleet / Division
Yacht Club
1.
Trevor Duncan
176054
-
Laser / -
Bayview Bayview Yacht Club
2.
Connor Flaska
193994
-
Laser / -
Bayview Yacht Club Bayview Yacht Club
3.
Alison Knoles
180589
-
Laser / -
Bayview Yacht Club Bayview Yacht Club
4.
Matthew Declercq
190180
-
Laser / -
Bayview Yacht Club Bayview Yacht Club
5.
Drake Lyon
187757
-
Laser / -
Bayview YC Laser
6.
Clarke Hughes
158682
-
Laser / -
Detroit Yacht Club Detroit Yacht Club
7.
Tommy Gmeiner
180169
-
Laser / -
Detroit Yacht Club Detroit Yacht Club
8.
John Fisher
180319
-
Laser / -
Eagle Creek Sailing Club Eagle Creek Sailing Club
9.
Evan Williams
180317
-
Laser / -
Eagle Creek Sailing Club Laser
10.
Isaiah Grant
195458
-
Laser / -
Eagle Creek Sailing Club Eagle Creek Sailing Club
11.
Zachary Grant
195456
-
Laser / -
Eagle Creek Yacht Club Laser
12.
Tanner Grant
195451
-
Laser / -
Eagle Creek Yacht Club Laser
13.
Stuart Wallace
174279
-
Laser / -
Edgewater Yacht Club Edgewater Yacht Club
14.
Michael Seago
188944
-
Laser / -
GPYC Grosse Pointe Yacht Club
15.
Libbi Miklos
173188
-
Laser / -
Grosse Ile Yacht Club Grosse Ile Yacht Club
16.
Stuart Fisher
55
-
Laser / -
Hoover Sailing Club HSC/ Laser
17.
Ellen Dubois
181098
-
Laser / -
North Cape Yacht Club Grosse Ile Yacht Club
18.
Luke Gossman
NCYCII
-
Laser / -
North Cape Yacht Club Laser
19.
Chloe Beck
185423
-
Laser / -
Port Clinton Yacht Club Port Clinton Yacht Club
20.
Audrey Sheehan
193333
-
Laser / -
Put-in-Bay Yacht Club Put-in-Bay Yacht Club
21.
Mark Ferber
159908
-
Laser / -
Vermilion Boat Club Vermilion Boat Club
Lightnings
Skipper
Sail
Crew/Status
Fleet / Division
Yacht Club
1.
Jack Hunger
15075
- Repton Salisbury John Salisbury
Lightnings / -
Cleveland Yachting Club The Cleveland Yachting Club
2.
Andrew Malley
14774
- Andrew Seski Otto Wenzler
Lightnings / -
Crescent Sail Yacht Club Crescent Sail Yacht Club
3.
Brian McDonald
15259
- Michael Kelleher Andrew Lenzo
Lightnings / -
Indianapolis Sailing Club Indianapolis Sailing Club
4.
Nick Gilmore
14779
- Ian Mackay Kyle Gladieux
Lightnings / -
North Cape Yacht Club North Cape Yacht Club
5.
Nick Harris
14690
- Elise Hess josh abbott
Lightnings / -
Pontiac Yacht Club 108238U
6.
Rachel Austin
14982
- Jacob Riedy Andre Boissoneault
Lightnings / -
Sandusky Sailing Club Sandusky Sailing Club
7.
chris stessing
15125
- john doyle rory mess
Lightnings / -
youngstown yacht club youngstown yacht club