Registrants For
ILYA Annual Championship Regatta
Oshkosh Yacht Club

August 13-17, 2014
43 people have registered for this event

C Scow Fleet
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Kent Haeger

Mike Greeson
Erin Moynihan
Delusions B- 12 C Scow Fleet
Master
East Troy, wi Beulah
2. Scott Stroud

James Bruss
Stephanie Stroud
Warpaint V- 40 C Scow Fleet
Open
Shorewood, WI Pewaukee
3. George Kutschenreuter

jim kutschenreuter
Beulah Beast B- 16 C Scow Fleet
Junior
east troy, wisconsin Beulah
4. Glenn McMurray

Andrea Lee
Katarina Harsbarger
B- 22 C Scow Fleet
Master
Saint Charles, IL Beulah
5. John Porter

Pat Welscher
Cookie B-317 C Scow Fleet
Open
East Troy, WI Beulah
6. David Porter

Katie Murphy
Jenny Jaessing
Flying High B- 17 C Scow Fleet
Master
East Troy, WI Beulah
7. Matthew Prange

Christine Porter
Dead Fish E-111 C Scow Fleet
Open
Milwaukee, WI Okauchee
8. Connor Trepton

Dave Trepton
Dave Byczek
Fiddy Fiddy OO- 5 C Scow Fleet
Junior
Oconomowc, WI LaBelle
9. Frank Davenport

Ron Jarecki
Andrea Jarecki
Fish B-303 C Scow Fleet
Master
Arlington Hts, IL Beulah
10. Ryan Grosch

Natalie Sinn
Black Cat N- 47 C Scow Fleet
Junior
Hartland, WI Nagawicka
11. Martin Barr

Michael Barr
Barr-Tender-V B-6 C Scow Fleet
Master
Libertyville, IL Beulah
12. Sean Wagner

Mark Peterson
Melissa Martyr-Wagner
Abhaya W- 23 C Scow Fleet
Open
White Bear Lake, MN White Bear
13. Tom Eckert

Dave Schmidt
Grumpy Old Men A- 36 C Scow Fleet
Master
Madison, WI Cedar, Wis.
14. Dave Baldus

Peter Kerr
Peter Kerr
Water Heater A 77 C Scow Fleet
Master
West Bend, WI Cedar, Wis.
15. Jim Gluek

Mark Schauble
Deb Gluek
kingfisher V-137 C Scow Fleet
Master
Hartland, WI Pewaukee
16. Kate Klement

Tom Sorenson
Klementine VIII B-111 C Scow Fleet
Junior
Waukesha, Wi Beulah
17. Peter Keck

Ben Porter
Christian Spencer
Likkity Split N-181 C Scow Fleet
Open
Delafield, WI Nagawicka
18. Robbie Allen

Lindsay Valasek
Paige Bogeman
Ginger Fever B- 32 C Scow Fleet
Junior
Kemah, Tx Minnetonka
19. Peter Johnson

Need Names
Bob Turner
Flash WS- 21 C Scow Fleet
Master
McFarland, WI Waubesa
20. Ed Eckert

Matt Schmidt
Matt Schmidt
Nemesis A-136 C Scow Fleet
Open
West Bend, Wisconsin Cedar Lake
21. Andy Burdick

FINN, MYA BURDICK
Gloria Tornehl
STORMIN I- 45 C Scow Fleet
Open
FONTANA, WI Geneva
22. Anne Muller

Joe Skotarzak
Sam Spencer
RYOT B-217 C Scow Fleet
Open
Madison, WI Beulah
23. Robert Mahoney

Mack Scheurell
Hillary Chapple
The Cure D- 6 C Scow Fleet
Open
Delavan, Wisconsin Delavan
24. Andrew Bohl

Brian Allen
Lindsey Kent
The A-Train III B- 23 C Scow Fleet
Open
Chicago, IL Beulah
25. Andrea Sullivan
Scott Sullivan
Riley Schmidt
Splash B- 19 C Scow Fleet
Junior
East Troy, Wisconsin Beulah
26. Dan Fink

David Harrison
David Harrison
sicilian messenger boy OO- 44 C Scow Fleet
Master
mukwonago, wi LaBelle
27. Kurt Mihelich

Kyle Stack
Heidi Johnson
Bondage OO- 7 C Scow Fleet
Master
Milwaukee, WI LaBelle
28. Steve Schmidt

Casey Andreski
Jeanne Andreski
Ridin' High E- 88 C Scow Fleet
Master
Brookfield, WI - Wisconsin Okauchee
29. Steve Avery

John Myhre
John Myhre
PapaHog P- 51 C Scow Fleet
Master
Spencer, Iowa Okoboji
30. Chris Andert

John Rainaldi
Katie Liegel
MUD M- 25 C Scow Fleet
Open
Windermere, FL Eustis
31. Joe Kutschenreuter

Randall Schmidt
Molly Forbes
Tackycardia B- 7 C Scow Fleet
Junior
East Troy, WI Beulah
32. Brian Brickler

Mike Tyriver
#Team Hungover B- 18 C Scow Fleet
Open
Gurnee, IL Beulah
33. Will Huerth

Wayne Huerth
Ghetto Fast I- 21 C Scow Fleet
Junior
Fontana, IL Geneva
34. David Davenport
Joe Bitter
Joe Bitter
Teresa Westin
mothership B-333 C Scow Fleet
Master
ARLINGTON HEIGHTS, IL Beulah
35. David Sullivan

Nick Clemence
Rachel Beers
Breakaway B-219 C Scow Fleet
Junior
East Troy, Wi Beulah
36. Alex Kay

Katie Bruder
Natalie Kay
A.o.Kay E- 8 C Scow Fleet
Junior
Milwaukee, WI Okauchee
37. Dave Keck

Bill Harvat
Carolyn Keck
Triton OO- 99 C Scow Fleet
Open
Oconomowoc, wi La Belle
38. Mark Misch

Race Participant
Matt Parker
B- 15 C Scow Fleet
Open
Chicago, IL Beulah
39. Dwayne Boettcher

Carla Meister
John Kaye
Illusion KC- 111 C Scow Fleet
Master
Leavenworth, KS Jacomo
40. Paul Reilly

Matt Pistay
D. J. Jaessing
Irish Navy A- 14 C Scow Fleet
Master
chicago, Il Cedar, Wis.
41. Fred Barkow

Fred Barkow
Austin Jaessing
Barkode A- 25 C Scow Fleet
Master
West Bend, Wisconsin Cedar, Wis.
42. Bob Biwer

Becky Biwer
V - 222 C Scow Fleet
Master
Pewaukee, WI Pewaukee
43. Matthew Zea

Brad McNeil
E- 2 C Scow Fleet
Open
Ixonia, Wisconsn Okauchee
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2022 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network