Registrants For
Oxford Regatta One Design - Junior and Adult
Tred Avon Yacht Club

August 11-12, 2019
152 people have registered for this event

Adult Laser
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Karen Alt
*

187973 Adult Laser
*, * CYC
2. Jack Cabell
*

187977 Adult Laser
*, * FBYC
3. Ken Davis
*

174215 Adult Laser
*, * TAYC
4. James Golden
*

210869 Adult Laser
*, * Annapolis Yacht Club
5. Robb Maxwell
*

169593 Adult Laser
*, * None
6. Thomas Sitzmann
*

207152 Adult Laser
*, * Sail1Design
 


Albacore
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Nicholas Allen
*
Marisa Allen
Mega Woof 6434 Albacore
*, * PRSA
2. Bryan Bay
*
Sophie Taczak
7456 Albacore
*, * West River Sailing Club
3. Barney Harris
*
Ernest Ayukawa
Deplorable USA 8258 Albacore
*, * PRSA & WRSC
4. Michael Heinsdorf
*
Eva Hogan
Etude 8125 Albacore
*, * Potomac River Sailing Association
5. Marty Hublitz
*
Johana Rodriguez
SailFaster 8124 Albacore
*, * Prsa
6. Marty Minot
*
Jordan Minot
Tonno Veloce' 7971 Albacore
*, * Miles River YC
7. Edward Will
*
Celeste Karpow
Cooler Runnings 8122 Albacore
*, * PRSA
 


Comet
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Jon Burnham
*
Chaz Burnham
sharkbait 3932 Comet
*, * cooper river yacht club
2. Dan CURRAN
*
Ellie McCarron
4104 Comet
*, * Riverton
3. Pat Curran
*
Whitney Tagliavini
4103 Comet
*, * Riverton YC
4. wick dudley
*
Beth Pinder
Samurai 2908 Comet
*, * Corsica river
5. Arthur Silcox
*
Teri Nilsen
Manu Iki 4069 Comet
*, * Corsica River YC
 


Junior Club 420
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Mae Wallace Angus
*
Eleanor Patterson
3196 Junior Club 420
*, * FBYC
2. Walker Angus
*
Henry Ciszewski
8582 Junior Club 420
*, * FBYC
3. Matt Budington
*
Linnea Forsberg
8580 Junior Club 420
*, * Annapolis Yacht Club
4. Nick Budington
*
Anna Grolleman
8579 Junior Club 420
*, * Annapolis Yacht Club
5. George Carty
*
Ryan Tatelbaum
AYC4 Junior Club 420
*, * Annapolis Yacht Club
6. Josiah Chase
*
Isabella Fadullon
7603 Junior Club 420
*, * AYC
7. Chase Conway
*
Zoe Hoctor
8075 Junior Club 420
*, * Annapolis Yacht Club
8. Hartley Cooper
*
Coard Benson
4768 Junior Club 420
*, * TAYC
9. Ava Cornell
*
Madeline Amthor
7681 Junior Club 420
*, * Annapolis Yacht Club
10. William Donald
*
Malcom Morris-Berlin
AYC 3 Junior Club 420
*, * Annapolis Yacht Club
11. Ava Farley
*
Ty Ryan
C420 7838 Junior Club 420
*, * SSA
12. Jimmy Flake
*
John Tilton
JimmyJohns 5889 Junior Club 420
*, * Annapolis Yacht Club
13. Will Friedell
*
Asha Meyers
Asha Meyers
Asha Meyers
AYC2 Junior Club 420
*, * Annapolis Yacht Club
14. Tehya Gaines
*
Hannah Davis
5063 Junior Club 420
*, * Sailing Center Chesapeake
15. Isabela Hillmann
*
Vincent Dyer
6914 Junior Club 420
*, * Hillmann
16. Zander King
*
Molly roden
5964 Junior Club 420
*, * Annapolis Yacht Club
17. Marguerite Lejeune
*
Wade Anthony
3733 Junior Club 420
*, * RHYC
18. JT Lizewski
*
Katie Yut
7791 Junior Club 420
*, * MRYC
19. Sterling Maggard
*
Jonathan Stevenson
4143 Junior Club 420
*, * Sailing Center Chesapeake
20. Cornelia McDowell
*
Olivia Gilmore
319 Junior Club 420
*, * Fishing Bay Yacht Club
21. Ian Ronald
*
Lachlan Hooper
5825 Junior Club 420
*, * NERYC
22. Olivia Sowa
*
Audrey Commerford
7535 Junior Club 420
*, * NERYC
23. skylor sweet
*
isabella Webb
n/a 7289 Junior Club 420
*, * NERYC
24. Andrew Tollefson
*
Graham Richards
4769 Junior Club 420
*, * Annapolis Yacht Club
25. Corbin Voorhees
*
Chris McCollum
Annapolis Yacht Club boats AYC 5 Junior Club 420
*, * Annapolis Yacht Club
26. Colin Ward
*
Madi Norris
1375 Junior Club 420
*, * TAYC
27. William Wrightson
*
Liam Edgell
3311 Junior Club 420
*, * TAYC
 


Junior Laser Radial
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Alex Adams
*

158770 Junior Laser Radial
*, * Annapolis Yacht Club
2. Joshua Almany
*

191980 Junior Laser Radial
*, * Fishing Bay Yacht Club
3. Joshua Bendura
*

190238 Junior Laser Radial
*, * FBYC
4. Jordan Bendura
*

208760 Junior Laser Radial
*, * FBYC
5. Brooke Bogdan
*

211538 Junior Laser Radial
*, * NERYC
6. Chase Brewer
*

Laser 209333 Junior Laser Radial
*, * Fishing Bay Yacht Club
7. Andrew Ciszewski
*

166915 Junior Laser Radial
*, * fishing Bay Yacht Club
8. SarahGrace Clifton
*

157851 Junior Laser Radial
*, * SSA
9. James Cottage
*

132899 Junior Laser Radial
*, * North East River Yacht Club
10. Hayden Gibbons-Neff
*

200403 Junior Laser Radial
*, * TAYC
11. Logan Hayes
*

200622 Junior Laser Radial
*, * Fishing Bay Yacht Club
12. Brandon Kealy
*

187763 Junior Laser Radial
*, * MRYC
13. Robby Meek
*

200404 Junior Laser Radial
*, * SSA
14. Henry J Meiser
*

Laser 194551 Junior Laser Radial
*, * SCC
15. Robert Mullikin
*

145418 Junior Laser Radial
*, * MRYC
16. Jack O'Donnell
*

44 Junior Laser Radial
*, * TAYC
17. Lucy Paskoff
*

175212 Junior Laser Radial
*, * Sailing Center Chesapeake
18. Jennifer Permenter
*

201217 Junior Laser Radial
*, * Big Blue Sailing Academy
19. Griffin Richardson
*

189792 Junior Laser Radial
*, * SSA
20. Robert Shand
*

4848 Junior Laser Radial
*, * NERYC
21. Thomas Sitzmann
*

Cam Neely USA-1578 Junior Laser Radial
*, * Sail1Design
22. Daniel Unangst
*

171223 Junior Laser Radial
*, * SCC
23. Jon Jon Weed
*

USA 184454 Junior Laser Radial
*, * Annapolis Yacht Club
 


Opti
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Ava Arepally
*

Seaglass 20616 Opti
Red
*, * TAYC
2. Jake Beaver
*

Lil Bang Bang 16186 Opti
White
*, * SSA
3. Charlotte Brody
*

714 Opti
Red
*, * TAYC
4. EJ Brody
*

18961 Opti
Red
*, * tayc
5. Olivia Calvanese
*

17783 Opti
Blue
*, * SSA
6. Thomas Christiansen
*

11630 Opti
White
*, * MRYC
7. Flora Cole
*

Queen of Hearts 15446 Opti
White
*, * SSA
8. Willem DeSimone
*

15924 Opti
Red
*, * Tred Avon Yacht Club
9. Luca DeSimone
*

21073 Opti
Blue
*, * Tred Avon Yacht Club
10. Christopher Draper
*

22667 Opti
Blue
*, * Annapolis Yacht Club
11. Guy Franklin
*

TNT 17424 Opti
Red
*, * FBYC
12. R. Patrick Gallagher
*

Orca 14888 Opti
Red
*, * TAYC
13. Madeleine Garrett
*

Running Wild 18363 Opti
Blue
*, * Fishing Bay Yacht Club
14. Clarke Garrett
*

Dragon Run 18459 Opti
White
*, * Fishing Bay Yacht Club
15. Grayson Gibbons-Neff
*

14357 Opti
Blue
*, * TAYC
16. Beylen Gode
*

19788 Opti
Blue
*, * Annapolis Yacht Club
17. Nathan Jensen
*

20956 Opti
Red
*, * NERYC
18. John Paul Kadunc
*

The Illuminopti 12923 Opti
Blue
*, * Fishing Bay Yacht Club
19. Cal King
*

Wild Hare 19147 Opti
White
*, * Fishing Bay Yacht Club
20. Alders Kulynych-Irvin
*

Sea Salt 17649 Opti
Blue
*, * Annapolis Yacht Club
21. Owen MacWilliams
*

18948 Opti
Red
*, * Annapolis Yacht Club
22. Conor Mastromarco
*

Gael Force 20367 Opti
Blue
*, * Annapolis yacht club
23. Maggie Mohler
*

19821 Opti
Red
*, * Annapolis Yacht Club
24. Audrey Permenter
*

21260 Opti
Red
*, * Norfolk Yacht & Country Club
25. Kyle Reinecke
*

22595 Opti
Red
*, * AYC
26. Nathan Richards
*

18241 Opti
Red
*, * TAYC
27. Kayla Roper
*

21782 Opti
Blue
*, * FBYC
28. Amelon Rule
*

20662 Opti
Blue
*, * HRRT
29. Nicholas Savage
*

20537 Opti
Red
*, * GIYS
30. Lizzy Scales
*

Fireball 10641 Opti
White
*, * SSA
31. Annie Sitzmann
*

USA-22796 Opti
White
*, * Sail1Design
32. Charlotte Staas
*

No Name 22112 Opti
Red
*, * Fishing Bay Yacht Club
33. Hudson Stewart
*

Triton 16070 Opti
Blue
*, * Tred Avon Yacht Club
34. Nicholas Tollefson
*

19258 Opti
Red
*, * Annapolis Yacht Club
35. luca webb
*

n/a 22852 Opti
Red
*, * NERYC
36. Georgia Wensell
*

Savvy 9752 Opti
Red
*, * FBYC
37. Noah Wensell
*

Mojo 21798 Opti
Blue
*, * FBYC
38. Robbie Wilmer
*

20369 Opti
Red
*, * Annapolis YC
39. Michael Yost
*

21360 Opti
Blue
*, * MRYC
 


Opti Green
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Elliot Anderson Jr
*

18469 Opti Green
*, * Tired Avon Yacht Club
2. Reese Bonney
*

Tribal Treasures 6195 Opti Green
*, * Annapolis Yacht Club
3. Quinn Bonney
*

Queen of the Tribe 20628 Opti Green
*, * Annapolis Yacht Club
4. Caroline Carey
*

C-Monster 18996 Opti Green
*, * TAYC
5. Robert Carey, Jr.
*

Honey Badger 19320 Opti Green
*, * TAYC
6. Liam Chapman
*

Nautical Miles 8288 Opti Green
*, * MRYC
7. Alex Cheyne
*

Comet 15054 Opti Green
*, * Annapolis Yacht Club
8. Dawson Cooper
*

Sea Bird 19067 Opti Green
*, * TAYC
9. Parker Corson
*

17412 Opti Green
*, * TAYC
10. Caroline Corson
*

11842 Opti Green
*, * TAYC
11. Sam De Los Reyes
*

18485 Opti Green
*, * Annapolis Yacht Club
12. Daniel Draper
*

Nesquik 9399 Opti Green
*, * Annapolis Yacht Club
13. Sofia Forsberg
*

Hellroaring 20775 Opti Green
*, * Annapolis
14. Ben Gendell
*

21629 Opti Green
*, * Annapolis Yacht Club
15. Alden Gibbons-Neff
*

12215 Opti Green
*, * TAYC
16. Charlotte Hugo
*

18664 Opti Green
*, * Annapolis Yacht Club
17. Tommy McGeady
*

OptiCool Illusion 8729 Opti Green
*, * Annapolis Yacht Club
18. Will Mohler
*

SailFish 8794 Opti Green
*, * Annapolis Yacht Club
19. Chase Olavsrud
*

Penalty Box 6497 Opti Green
*, * TAYC
20. Keon Otmishi
*

18408 Opti Green
*, * MRYC
21. Mary Calvert Patterson
*

Three's a CharmMM 12181 Opti Green
*, * FBYC
22. Devin Roper
*

16293 Opti Green
*, * FBYC
23. William Rosenthal
*

9550 Opti Green
*, * Annapolis Yacht Club
24. Dylan Scales
*

Bluejay 12318 Opti Green
*, * SSA
25. Andrew Shingledecker
*

Arrowhead 13186 Opti Green
*, * SSA
26. Amelia Tatelbaum
*

1 Opti Green
*, * SSA
27. Saoirse Taylor
*

Gigi 21860 Opti Green
*, * MRYC
28. Philip Thompson
*

Kabaam 9411 Opti Green
*, * Annapolis YC
 


Penguin
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Jonathan Bartlett
*
Annie Bartlett
Rex 9660 Penguin
*, * Annapolis Yacht Club
2. Chris Conway
*
Campbell Conway
C-Biscuit 9657 Penguin
*, * Annapolis Yacht Club
3. jeffrey Cox
*
Ian and Ellie Cox
Evelyn 9730 Penguin
*, * tayc
4. Charles Krafft
*
Donna McKenzie
Wooden Bucket 9478 Penguin
*, * SSA
5. Martin Krafft
*
Cairn Krafft
Grey Bucket 9675 Penguin
*, * -
6. Bill Lane
*
Katrina Greer
Cheshire Cat 9140 Penguin
*, * CBYC/TAYC
7. William Lawson
*
Colette Preis
Family Ties 9677 Penguin
*, * Severn Sailing Association
8. Tait McCarthy
*
Finn McCarthy
Mumble 963 Penguin
*, * TAYC
 


Snipe
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Arthur Blodgett
*
Charlie Bess
30473 Snipe
*, * LYC Junior Sailing
2. Nikki Bruno
*
Terry McArdle
30281 Snipe
*, * n/a
3. Evan Hoffmann
*
Marissa Golison
30687 Snipe
*, * San Diego Yacht Club
4. Andrew Keane
*
Kristen Jabanoski
30288 Snipe
*, * Quassapaug Sailing Center
5. Zack Kelchner
*
Kimmie Leonard
29782 Snipe
*, * Severn Sailing Association
6. Kristin Mullins
*
Chris Adriance
26109 Snipe
*, * Severn Sailing Association
7. Gavin OHare
*
Holly OHare
30629 Snipe
*, * Eastport YC
8. Lisa Pline
*
Lucas Masiello
She Persisted 31313 Snipe
*, * Severn Sailing Assn
9. ADAM PODBIELSKI
*
Emilie Lannamann
Wren 17892 Snipe
*, * BCYA
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network