SailFest Chubb U.S. Junior Sailing Championships Area D Qualifier
Sarasota Youth Sailing | April 06-07, 2019

Optimist Green (45 boats) (top)
Series Standing - 9 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, April 07, 2019 12:10:49 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7   8   9  Total Pos
1  
97925   Blake Vincent    DIYSF   3   4   3   1   [12]   4   1   1   2   19  
1  
2  
17404   Duncan Hardy    DIYC   1   1   4   5   1   2   [13]   11   3   28  
2  
3  
16138   Luke Dluzneski    st petersburg   8   [28]   1   8   7   7   4   5   1   41  
3  
4  
15   Nicolas Ojesto    Coconut Grove Sailing Club   4   11   6   2   10   [13]   2   2   13   50T  
4  
5  
16713   Aden Weinberg    Coconut Grove Sail Club   6   3   5   3   6   6   7   [22]   14   50T  
5  
6  
1712   Chase Carney    CCSC   2   8   8   4   [19]   1   11   9   8   51  
6  
7  
21660   Isaiah Jones    MRPF   9   2   15   12   2   8   5   16   [17]   69  
7  
8  
1810   Benjamin Dreyfuss    Naples Community SC   14   7   2   6   [29]   5   8   26   4   72  
8  
9  
16124   Leona Mounts    CCSC   13   6   13   14   4   10   10   [15]   5   75  
9  
10  
20483   Brice Claypoole    Sarasota Sailing Squadron   7   24   7   [25]   3   19   3   14   16   93  
10  
11  
16   Julia Gil    CGSC   18   12   10   [23]   15   12   6   3   19   95  
11  
12  
20   Dylan Recanatesi    Sarasota Sailing Squadron   [23]   10   17   11   13   11   15   12   9   98  
12  
13  
17246   Curt Wheeler    Sarasota Youth Sailing   5   13   26   7   [27]   3   27   24   6   111  
13  
14  
10167   Finn Cox    SPYC   20   20   11   17   14   15   [30]   6   10   113  
14  
15  
645   Conor Merry    CGSC   21   16   12   13   8   [24]   17   8   22   117  
15  
16  
21845   Regina Rettig    MRPF   17   15   20   22   5   14   9   28   [39]   130  
16  
17  
15049   Marina Wardlaw    Coconut Grove Sailing Club   22   14   24   15   16   9   14   [25]   23   137  
17  
18  
117404   Ernie Plass    Sarasota youth sailing   32   5   18   19   31   [36]   21   18   12   156  
18  
19  
20288   Bennett Lamb    SPYC   11   19   9   16   18   [39]   39   17   32   161  
19  
20  
6   Serenity Jackson    CCSC   10   [39]   35   32   21   16   12   4   37   167  
20  
21  
17613   Luis PERE    Coconut grove sailing club   16   33   14   9   24   18   [34]   29   30   173  
21  
22  
15518   Felicia Bland    Naples Community Sailing Center   15   23   28   18   34   21   16   23   [36]   178  
22  
23  
6713   Leila Gelley    CGSC   27   26   19   29   9   26   20   [31]   28   184  
23  
24  
1903   Colton Schmidt    VYBA   12   21   27   26   25   23   32   20   [34]   186  
24  
25  
1103   Sam Merry    CGSC   19   32   30   33   11   22   29   [36]   15   191  
25  
26  
22525   Tilly Miller    DIYC   35   25   [40]   35   26   17   36   7   11   192  
26  
27  
1404   Cole Wall    Sarasota Youth Sailing   34   18   25   24   [38]   28   24   19   21   193  
27  
28  
21503   Max Dale    SCYC   [41]   27   22   10   36   20   22   38   20   195  
28  
29  
11800   Ashton Fernandez    Naples community sailing center   25   22   23   27   32   32   25   10   [35]   196  
29  
30  
19308   Joey DeLuca    Sarasota Youth Sailing   [46/DNS]   17   16   20   28   30   26   33   27   197  
30  
31  
16849   Hunter Schardt    CCSC   37   30   [38]   28   22   29   23   13   18   200  
31  
32  
17395   Pete Caputo    DIYC   33   29   32   [36]   33   27   18   21   25   218  
32  
33  
18310   Benjamin Kramer    Sarasota Youth Sailing   30   31   31   34   20   31   38   [40]   7   222  
33  
34  
1930   Jackson Wilcox    Sarasota Youth Sailing   38   37   34   30   23   25   19   [39]   24   230  
34  
35  
718   Jad Abedrabbo    SPYC   24   35   [41]   37   30   33   28   37   31   255  
35  
36  
9308   William McCracken    SARASOTA YOUTH SAILING   26   9   21   21   [46/DNS]   46/DNS   46/DNS   46/DNS   46/DNS   261  
36  
37  
10305   Cooper Lee    CCSC   [46/DNF]   46/DNS   29   31   37   34   35   27   26   265  
37  
38  
2   Noveli Skinner    Davis island   39   38   [43]   40   17   35   37   32   29   267  
38  
39  
2143   MANUELA CARRILLO    CGSC   29   34   37   [39]   35   37   33   30   38   273  
39  
40  
10961   Thomas Guilford Jr.    SPYC   31   40   39   [42]   40   40   31   35   33   289  
40  
41  
3   Adelaide Trichter    Sarasota Youth Sailing   40   42   42   43   39   38   40   34   [46/DNF]   318  
41  
42  
88   Anthony Smart    DIYSF   28   36   33   38   [46/DNS]   46/DNS   46/DNS   46/DNS   46/DNS   319  
42  
43  
11   Willem Staubitz    Coconut Grove Sailing Club   36   41   36   41   [46/DNS]   46/DNS   46/DNS   46/DNS   46/DNS   338  
43  
44  
114   Jet Speigel    CGSC   [46/DNS]   46/DNS   46/DNS   46/DNS   46/DNS   46/DNS   46/DNS   46/DNS   46/DNS   368T  
44  
44  
4607   Max Paul-Hus    Palm Beach Sailing Club   [46/DNS]   46/DNS   46/DNS   46/DNS   46/DNS   46/DNS   46/DNS   46/DNS   46/DNS   368T  
44  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network