Sailfest 34th Annual Regatta
Sarasota Youth Sailing | April 09-10, 2022in

ILCA 4 (top)
- Series Standing - 7 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Sunday, April 10, 2022 1:02:07 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (25 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7  Total Pos
1  
218742   Fernando Figueroa    Coconut Grove Sailing Club   1   1   1   5   [7]   1   1   10  
1  
2  
218595   Louise Martin    Carolina Yacht Club/SYS   4   2   5   1   [8]   2   2   16  
2  
3  
170739   Sophia Woodbury    Sarasota Youth Sailing   2   6   [8]   4   2   3   5   22  
3  
4  
204710   Marina Wardlaw    Coconut Grove Sailing Club   6   4   3   [9]   1   8   3   25  
4  
5  
208104   Sebastian Druck    Coconut Grove Sailing Club   7   [18]   4   2   3   4   7   27T  
5  
6  
216668   Conner Brandon    Coconut Grove Sail Club   5   3   [6]   6   4   5   4   27T  
6  
7  
166162   Jackson Bjorklund    EGYS   [9]   8   2   3   6   6   8   33  
7  
8  
209614   Sophia Fuller    St Petersburg Yacht Club   3   12   [18]   7   10   7   6   45  
8  
9  
7   Alyssa Jongsma    Venice Yacht Club   11   7   14   [26/DNC]   5   11   11   59  
9  
10  
8 Her   Stella Herford    Florida Yacht Club   14   5   9   16   [19]   9   9   62  
10  
11  
208389   Taylor Pelchat    St. Augustine Yacht Club   10   13   7   8   [15]   10   15   63  
11  
12  
209348   Reese Ellis    St Petersburg Yacht Club   8   11   [16]   11   14   12   13   69T  
12  
13  
206119   Myles Holt    Coconut Grove Sailing Club   12   10   10   13   11   13   [16]   69T  
13  
14  
24   Keegan Skipper    Florida Yacht Club   16   15   [26/DNF]   10   12   15   10   78  
14  
15  
212568   Sutton Bohannon    Edison Sailing Center   [26/DNF]   9   11   17   9   21   17   84  
15  
16  
190474   Samantha Jones    Sarasota Youth Sailing   13   14   15   12   [22]   18   14   86  
16  
17  
206614   Aden Weinberg    Coconut Grove Sailing Club   [26/DNC]   16   13   26/DNC   13   14   12   94  
17  
18  
4   Sienna Fakiri    Coconut Grove Sailing Club   18   [26/DNF]   12   19   16   17   19   101  
18  
19  
214531   Bradley Barnum    St Petersburg Yacht Club   15   [22]   17   18   20   20   22   112  
19  
20  
2   Christopher Lynch    Venice Youth Boating Assc   20   [23]   22   20   18   16   18   114  
20  
21  
1   Wyatt Furman    Venice Youth Boating Assc   17   19   [26/DNC]   14   21   24   23   118T  
21  
22  
1 Lud   Ludvig Fellstrom    Coconut Grove Sailing Club   [26/NSC]   20   21   15   23   19   20   118T  
22  
23  
4   Alejandro Vides    Coconut Grove Sailing Club   19   21   19   21   17   [22]   21   118T  
23  
24  
3   Liliana Loretta    Coconut Grove Sailing Club   21   17   20   [26/DNC]   26/DNF   23   26/OCS   133  
24  
25  
157922   Dorothy Mendelblatt    St Petersburg Yacht Club   [26/DNC]   26/DNS   26/DNC   26/DNC   26/DNC   26/DNC   26/DNC   156  
25  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2021-2024.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2022 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network