Albacore
    Skipper Boat Name Sail# Bow# Class Hometown Yacht Club
1. Marty Minot

Tonno Veloce' 7971 Albacore Forest, VA Miles River YC
2. Chris Gorton

8256 Albacore Alexandria, VA PRSA
3. Michael Heinsdorf

Albashizzlerizzledizzle 8125 Albacore Washington, DC PRSA
4. Barney Harris

Jet Rider 8258 Albacore Arlington, VA prsa
5. James Stanley

Squint the Rocket Ship 8198 Albacore Shelburne, NS SHYC/USSC Martin County
6. Paul Clifford

Fire and Ice 8184 Albacore Toronto, ON Westwood
7. Rolf Zeisler

Cooler Runnings 8122 Albacore Pasadena, MD WRSC
8. Robert Bear

Indefatigable II 8123 Albacore Rockville, MD WRSC
 


E Scow
    Skipper Boat Name Sail# Bow# Class Hometown Yacht Club
1. Daniel Fodera

II1 E Scow Evans, GA Augusta Sailing Club
2. Emily Oltrogge

Z-3 E Scow Clear Lake, IA Clear Lake, IA
3. Bill Nolden

None LA-11 E Scow Venice, FL Lavallette
4. Sean Bradley

Smoke MC 2 E Scow Point Pleasant, NJ Metedeconk River YC
5. John Gallick

Hang Ten 22 22 E Scow North Port, FL Sarasota Sailing Center
6. Richard Elsishans

Newbie SF-3 E Scow Sarasota, FL Sarasota Sailing Squadron
7. Ted Weihe

Picardy SF2 E Scow Sarasota, FL Sarasota Sailing Squadron
8. Robert Cole

Encore LE4 SF9 E Scow Sarasota, FL Sarasota Sailing Squadron
9. Mark Grinder

SF5 E Scow Orchard Park, NY Sarasota Sailing Squadron
10. Mont Echols

Wilder NO-1 E Scow New Orleans, LA Southern Yacht Club
11. Joel Derby

LE 4 E Scow New Orleans, LA Southern Yack Club
12. William Misenheimer

SF-5 E Scow Sarasota, FL SSS
13. Robert Blomquist

SF 4 E Scow Sarasota, FL SSS
14. Bill Kimbell

BollesE W1 E Scow Longboat Key, FL SSS
15. Jim Barr

Nautigirle Sf 1 E Scow Sarasota, FL Sss
 


I-20
    Skipper Boat Name Sail# Bow# Class Hometown Yacht Club
1. Patrick Kirkland

Mistral equipe windsurfer longboard 1 I-20 Port Richey, FL None
 


MC Scow
    Skipper Boat Name Sail# Bow# Class Hometown Yacht Club
1. James Byrne

Banter 1386 MC Scow Jersey City, NJ Lake Hopatcong Yacht Club
2. R Cole

Game Board 1851 MC Scow Sarasota, FL Sarasota
3. Stephan Austin

1702 MC Scow Sarasota, FL Sarasota Sailing Squadron
4. Randy Scott

2315 MC Scow Venice, FL Sarasota Sailing Squadron
5. Lynn Scott

2308 MC Scow Venice, FL sarasota Sailing Squadron
6. MW Grinder

Bozo ? ? MC Scow Orchard Park, NY Sarasota Sailing Squadron
7. Rich Elsishans

MC 2483 MC Scow Sarasota, FL SSS
8. Theodore Wye

Chickadee 2581 MC Scow Sarasota, FL SSS
9. John Tarrant

2400 MC Scow Cleverdale, NY SSS
10. ANDY HODGSON

Chicken Dinner 2610 MC Scow Sarasota, FL SSS
 


Melges 14
    Skipper Boat Name Sail# Bow# Class Hometown Yacht Club
1. Angie Liebert

551 Melges 14 Richmond, CA Berkeley Yacht Club
2. Bob Little

580 Melges 14 Long Beach, CA Cal YC
3. Jack Jennings

Pied Piper 000 Melges 14 Niles, IL CMRC
4. Daniel Thielman

Kuai 531 Melges 14 San Francisco, CA Corinthian
5. Matt Woodworth

6 Melges 14 Glenview, IL Cyc
6. Michael Gillian

534 Melges 14 Glen Ellyn, IL garage
7. Matthias Busch

Sailfast 51 Melges 14 Honolulu, HI HKBC
8. Tony Prizzi

579 Melges 14 South Dennis, MA Hyannis Yacht Club
9. Coye Harrett

41 Melges 14 Sioux Falls, SD Lake Geneva Yacht Club
10. Owen Szafran

USA 566 566 Melges 14 Williams Bay, WI Lake Geneva Yacht Club
11. Carson Hillier

568 Melges 14 Lake Geneva, WI Lake Geneva Yacht Club
12. Chapman Petersen

USA 25 25 Melges 14 Winnetka, IL Lake Geneva Yacht Club
13. James Gillian

527 Melges 14 Chicago, IL Lake Michigan
14. Sean Fidler

Kick Ass Blaster 523 Melges 14 Brighton, MI Lansing Sailing Club
15. Charlie Buckingham

5 Melges 14 Haiku, HI NHYC/LYC
16. Jon Mann

528 Melges 14 Norfolk, VA Norfolk Yacht and Country Club
17. Nels Curnow

N41 Melges 14 Rice Lake, WI Pikes Bay
18. Steve Cameron

5 of 5 552 Melges 14 Richmond, CA Richmond Yacht Club
19. David Hillmyer

567 Melges 14 Sarasota, FL Sarasota Sailing Squadron
20. David Drushler

DemoOne 538 Melges 14 Williamson, NY Sodus Bay Yacht Club
21. Roger Link

511 Melges 14 Annapolis, MD SSA
22. Mitchell Rogers

512 Melges 14 Saint Petersburg, FL St Petersburg Yacht Club
23. Sean Wagner

Abhaya 23 Melges 14 White Bear Lake, MN White Bear Yacht Club
24. Dan Guidinger

Guiddyup 518 Melges 14 White Bear Lake, MN White Bear Yacht Club
25. Christian Oertel

520 Melges 14 Denver, CO White Lake Yacht Club
 


Weta
    Skipper Boat Name Sail# Bow# Class Hometown Yacht Club
1. Norm Hansen

527 Weta Highland Beach, FL CABB
2. Knox Rodgers

1010 Weta Marietta, GA Lake Lanier Sailing Club
3. John Adams

Kerfuffle 1005 Weta Flowery Branch, GA Lake Lanier Sailing Club
4. Alan Taylor

Stephalicious 937 Weta Greensboro, NC Lake Townsend Yacht Club
5. Philip Styne

Super Bee 506 Weta Orlando, FL none
6. Mike Wright

Weta - Biscuit 745 Weta Mercer Island, WA NWMA
7. Clifford Peshek

WETA 508 Weta Bradenton, FL Sarasota Sailing Squadron
 


Windmill
    Skipper Boat Name Sail# Bow# Class Hometown Yacht Club
1. Tye Belcher

Sea Scouts 4886 Windmill Gulfport, FL Boca Ciega Yacht Club
2. Joel Heyne

Sea Scouts 4049 Windmill Saint Petersburg, FL Boca Ciega Yacht club
3. Rob Woithe

Kraken Waketh 4481 Windmill Palmetto, FL Bradenton Yacht Club/Sarasota Youth Sailing
4. James Watson

Silly Wabbit 5700 Windmill Gloucester, MA CCA
5. PATRICK Huntley

Graffiti 57070 Windmill Erie, PA Erie Yacht club
6. Chris Demler

SPEEDBUMP 5705 Windmill Lebanon, OH Hoover sailing club
7. Phillip Durand

Caliente 5399 Windmill Shawnee, KS Jacomo Sailing Club
8. Lisa Fath

ELVIS 4028 Windmill Palmetto, FL MRPF
9. Colin Browning

Bella 5252 Windmill Tampa, FL N/A
10. Allen Chauvenet

Beauty & The Beast 5586 Windmill Arlington, VA Rock Hall YC
11. Ralph Sponar

Go Blue 5060 Windmill Pasadena, MD Rockhall Yacht Club
12. Bob Poston

Maria 3650 Windmill Hawthorne, FL Rudder club of Jacksonville
13. Lin Robson

Sojourner 5706 Windmill Saint Petersburg, FL SPSC
14. Lon Ethington

Pig Headed 5070 Windmill Saint Petersburg, FL st petersburg sailing center
15. nathaniel plant

windmill 5701 Windmill Saint Petersburg, FL St. Pete. Sailing Center
 


Windsurfer(Formula)
    Skipper Boat Name Sail# Bow# Class Hometown Yacht Club
1. Rick Martin

NA 19 NA Windsurfer(Formula) Richland, WA nwwindsurfing.org
2. John Cerchio

285 Windsurfer(Formula) Miami, FL Tillo International
3. Ron Kern

Patrik Formula V4 USA K Windsurfer(Formula) Fort Lauderdale, FL US Sailing
4. Seth Whitehead

Patrik Formula V2 7562 Windsurfer(Formula) Sarasota, FL US Windsurfing
 


Windsurfer(Kona)
    Skipper Boat Name Sail# Bow# Class Hometown Yacht Club
1. britt Viehman

3076 Windsurfer(Kona) Saint Petersburg, FL CCSC
2. Theresa Clark

2991 Windsurfer(Kona) Saint Petersburg, FL CCSC
3. Joshua Temko

2645 Windsurfer(Kona) Palm Harbor, FL CCSC
4. steve gottlieb

kona 2368 Windsurfer(Kona) Daytona Beach, FL hsa
5. Thomas Stokes

199 Windsurfer(Kona) Michigan City, IN MOWIND
6. Jack Thompson

1878 Windsurfer(Kona) Sarasota, FL Sarasota Sailing Squadron
7. steve campbell

2672 Windsurfer(Kona) Seneca, SC sc
8. Jerome Samson

3074 Windsurfer(Kona) Clearwater, FL US Windsurfing
9. Cody Steward

KonaOne 3053 Windsurfer(Kona) Orlando, FL US Windsurfing