Albacore
    Skipper Boat Name Sail# Bow# Class Hometown Yacht Club
1. Marty Minot

Tonno Veloce' 7971 Albacore Forest, VA Miles River YC
2. Rolf Zeisler

Cooler Runnings 8122 Albacore Pasadena, MD WRSC
3. Robert Bear

Indefatigable II 8123 Albacore Rockville, MD WRSC
4. Michael Heinsdorf

Albashizzlerizzledizzle 8125 Albacore Washington, DC PRSA
5. Paul Clifford

Fire and Ice 8184 Albacore Toronto, ON Westwood
6. James Stanley

Squint the Rocket Ship 8198 Albacore Shelburne, NS SHYC/USSC Martin County
7. Chris Gorton

8256 Albacore Alexandria, VA PRSA
8. Barney Harris

Jet Rider 8258 Albacore Arlington, VA prsa
 


E Scow
    Skipper Boat Name Sail# Bow# Class Hometown Yacht Club
1. Daniel Fodera

II1 E Scow Evans, GA Augusta Sailing Club
2. Bill Kimbell

BollesE W1 E Scow Longboat Key, FL SSS
3. Jim Barr

Nautigirle Sf 1 E Scow Sarasota, FL Sss
4. Ted Weihe

Picardy SF2 E Scow Sarasota, FL Sarasota Sailing Squadron
5. Sean Bradley

Smoke MC 2 E Scow Point Pleasant, NJ Metedeconk River YC
6. Joel Derby

LE 4 E Scow New Orleans, LA Southern Yack Club
7. Robert Blomquist

SF 4 E Scow Sarasota, FL SSS
8. Robert Cole

Encore LE4 SF9 E Scow Sarasota, FL Sarasota Sailing Squadron
9. Mark Grinder

SF5 E Scow Orchard Park, NY Sarasota Sailing Squadron
10. John Gallick

Hang Ten 22 22 E Scow North Port, FL Sarasota Sailing Center
11. Bill Nolden

None LA-11 E Scow Venice, FL Lavallette
12. William Misenheimer

SF-5 E Scow Sarasota, FL SSS
13. Emily Oltrogge

Z-3 E Scow Clear Lake, IA Clear Lake, IA
14. Richard Elsishans

Newbie SF-3 E Scow Sarasota, FL Sarasota Sailing Squadron
15. Mont Echols

Wilder NO-1 E Scow New Orleans, LA Southern Yacht Club
 


I-20
    Skipper Boat Name Sail# Bow# Class Hometown Yacht Club
1. Patrick Kirkland

Mistral equipe windsurfer longboard 1 I-20 Port Richey, FL None
 


MC Scow
    Skipper Boat Name Sail# Bow# Class Hometown Yacht Club
1. MW Grinder

Bozo ? ? MC Scow Orchard Park, NY Sarasota Sailing Squadron
2. James Byrne

Banter 1386 MC Scow Jersey City, NJ Lake Hopatcong Yacht Club
3. Stephan Austin

1702 MC Scow Sarasota, FL Sarasota Sailing Squadron
4. R Cole

Game Board 1851 MC Scow Sarasota, FL Sarasota
5. Lynn Scott

2308 MC Scow Venice, FL sarasota Sailing Squadron
6. Randy Scott

2315 MC Scow Venice, FL Sarasota Sailing Squadron
7. John Tarrant

2400 MC Scow Cleverdale, NY SSS
8. Rich Elsishans

MC 2483 MC Scow Sarasota, FL SSS
9. Theodore Wye

Chickadee 2581 MC Scow Sarasota, FL SSS
10. ANDY HODGSON

Chicken Dinner 2610 MC Scow Sarasota, FL SSS
 


Melges 14
    Skipper Boat Name Sail# Bow# Class Hometown Yacht Club
1. Jack Jennings

Pied Piper 000 Melges 14 Niles, IL CMRC
2. Charlie Buckingham

5 Melges 14 Haiku, HI NHYC/LYC
3. Matt Woodworth

6 Melges 14 Glenview, IL Cyc
4. Sean Wagner

Abhaya 23 Melges 14 White Bear Lake, MN White Bear Yacht Club
5. Chapman Petersen

USA 25 25 Melges 14 Winnetka, IL Lake Geneva Yacht Club
6. Coye Harrett

41 Melges 14 Sioux Falls, SD Lake Geneva Yacht Club
7. Nels Curnow

N41 Melges 14 Rice Lake, WI Pikes Bay
8. Matthias Busch

Sailfast 51 Melges 14 Honolulu, HI HKBC
9. Roger Link

511 Melges 14 Annapolis, MD SSA
10. Mitchell Rogers

512 Melges 14 Saint Petersburg, FL St Petersburg Yacht Club
11. Dan Guidinger

Guiddyup 518 Melges 14 White Bear Lake, MN White Bear Yacht Club
12. Christian Oertel

520 Melges 14 Denver, CO White Lake Yacht Club
13. Sean Fidler

Kick Ass Blaster 523 Melges 14 Brighton, MI Lansing Sailing Club
14. James Gillian

527 Melges 14 Chicago, IL Lake Michigan
15. Jon Mann

528 Melges 14 Norfolk, VA Norfolk Yacht and Country Club
16. Daniel Thielman

Kuai 531 Melges 14 San Francisco, CA Corinthian
17. Michael Gillian

534 Melges 14 Glen Ellyn, IL garage
18. David Drushler

DemoOne 538 Melges 14 Williamson, NY Sodus Bay Yacht Club
19. Angie Liebert

551 Melges 14 Richmond, CA Berkeley Yacht Club
20. Steve Cameron

5 of 5 552 Melges 14 Richmond, CA Richmond Yacht Club
21. Owen Szafran

USA 566 566 Melges 14 Williams Bay, WI Lake Geneva Yacht Club
22. David Hillmyer

567 Melges 14 Sarasota, FL Sarasota Sailing Squadron
23. Carson Hillier

568 Melges 14 Lake Geneva, WI Lake Geneva Yacht Club
24. Tony Prizzi

579 Melges 14 South Dennis, MA Hyannis Yacht Club
25. Bob Little

580 Melges 14 Long Beach, CA Cal YC
 


Weta
    Skipper Boat Name Sail# Bow# Class Hometown Yacht Club
1. Philip Styne

Super Bee 506 Weta Orlando, FL none
2. Clifford Peshek

WETA 508 Weta Bradenton, FL Sarasota Sailing Squadron
3. Norm Hansen

527 Weta Highland Beach, FL CABB
4. Mike Wright

Weta - Biscuit 745 Weta Mercer Island, WA NWMA
5. Alan Taylor

Stephalicious 937 Weta Greensboro, NC Lake Townsend Yacht Club
6. John Adams

Kerfuffle 1005 Weta Flowery Branch, GA Lake Lanier Sailing Club
7. Knox Rodgers

1010 Weta Marietta, GA Lake Lanier Sailing Club
 


Windmill
    Skipper Boat Name Sail# Bow# Class Hometown Yacht Club
1. Bob Poston

Maria 3650 Windmill Hawthorne, FL Rudder club of Jacksonville
2. Lisa Fath

ELVIS 4028 Windmill Palmetto, FL MRPF
3. Joel Heyne

Sea Scouts 4049 Windmill Saint Petersburg, FL Boca Ciega Yacht club
4. Rob Woithe

Kraken Waketh 4481 Windmill Palmetto, FL Bradenton Yacht Club/Sarasota Youth Sailing
5. Tye Belcher

Sea Scouts 4886 Windmill Gulfport, FL Boca Ciega Yacht Club
6. Ralph Sponar

Go Blue 5060 Windmill Pasadena, MD Rockhall Yacht Club
7. Lon Ethington

Pig Headed 5070 Windmill Saint Petersburg, FL st petersburg sailing center
8. Colin Browning

Bella 5252 Windmill Tampa, FL N/A
9. Phillip Durand

Caliente 5399 Windmill Shawnee, KS Jacomo Sailing Club
10. Allen Chauvenet

Beauty & The Beast 5586 Windmill Arlington, VA Rock Hall YC
11. James Watson

Silly Wabbit 5700 Windmill Gloucester, MA CCA
12. nathaniel plant

windmill 5701 Windmill Saint Petersburg, FL St. Pete. Sailing Center
13. Chris Demler

SPEEDBUMP 5705 Windmill Lebanon, OH Hoover sailing club
14. Lin Robson

Sojourner 5706 Windmill Saint Petersburg, FL SPSC
15. PATRICK Huntley

Graffiti 57070 Windmill Erie, PA Erie Yacht club
 


Windsurfer(Formula)
    Skipper Boat Name Sail# Bow# Class Hometown Yacht Club
1. Ron Kern

Patrik Formula V4 USA K Windsurfer(Formula) Fort Lauderdale, FL US Sailing
2. Rick Martin

NA 19 NA Windsurfer(Formula) Richland, WA nwwindsurfing.org
3. John Cerchio

285 Windsurfer(Formula) Miami, FL Tillo International
4. Seth Whitehead

Patrik Formula V2 7562 Windsurfer(Formula) Sarasota, FL US Windsurfing
 


Windsurfer(Kona)
    Skipper Boat Name Sail# Bow# Class Hometown Yacht Club
1. Thomas Stokes

199 Windsurfer(Kona) Michigan City, IN MOWIND
2. Jack Thompson

1878 Windsurfer(Kona) Sarasota, FL Sarasota Sailing Squadron
3. steve gottlieb

kona 2368 Windsurfer(Kona) Daytona Beach, FL hsa
4. Joshua Temko

2645 Windsurfer(Kona) Palm Harbor, FL CCSC
5. steve campbell

2672 Windsurfer(Kona) Seneca, SC sc
6. Theresa Clark

2991 Windsurfer(Kona) Saint Petersburg, FL CCSC
7. Cody Steward

KonaOne 3053 Windsurfer(Kona) Orlando, FL US Windsurfing
8. Jerome Samson

3074 Windsurfer(Kona) Clearwater, FL US Windsurfing
9. britt Viehman

3076 Windsurfer(Kona) Saint Petersburg, FL CCSC