Registrants For
Flying Scot 2017 Wife-Husband Championship
Sandy Bay Yacht Club

July 21-23, 2017
29 people have registered for this event

FS Challenger Division
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. David Archibald

Marilyn Archibald
TLAP 4804 FS Challenger Division
West Newbury, MA Sandy Bay
2. Jim Walton Carmel Motherway

Carmel Motherway
None 4306 FS Challenger Division
Shutesbury, MA none
3. Matt Cohen

Laurie Ketzenberg
Cohen Mutiny 520 FS Challenger Division
Fogelsville, PA Nockamixon Sail Club
4. Margot Hintlian

Ralph Block
Anoush 1405 FS Challenger Division
Rockport, MA Sandy BayYacht Club
5. Thomas Hoerner

Rebecca Hoerner
Asolare 5034 FS Challenger Division
Andover, MA sbyc
6. GLENN MCKIBBEN

Joan MCKIBBEN
2602 FS Challenger Division
Litchfield, NH Massabesic Yacht Club
7. Chuck Nicolosi

Kathy Nicolosi
soiree 5122 FS Challenger Division
Rockport, MA SBYC
8. Phil Scheetz

Jill Scheetz
4 Scheetz to the Wind 4086 FS Challenger Division
Coopersburg, PA Nockamixon Sail Club
9. Bill Vogler

Jill Rendleman
don't know 5389 FS Challenger Division
Cobden, IL Carlyle Sailing Association
10. Kristian Weeder

Kay Weeder
Seaweeder 4824 FS Challenger Division
Doylestown, PA Yacht Club Stone Harbor
 


FS Championship Division
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Tyler Andrews

Carrie Andrews
6130 FS Championship Division
Deer Park, MD DCYRA
2. Mark Benner

Maria Benner
6011 FS Championship Division
Monroeville, PA Moraine Sailing Club
3. Charles Clifton

MostCharmingCindy Clifton
Two Scoops 5871 FS Championship Division
Sarasota, FL SSS
4. Dennis Dobe

Nancy Dobe
Flying Fish 5193 FS Championship Division
Hopkinton, NH Massabesic Yacht Club
5. John Eckart

Connie Eckart
5763 FS Championship Division
Norton, MA Massapoag YC
6. Mark Fleckenstein

Rebecca Fleckenstein
Apfel 5363 FS Championship Division
Skaneateles, NY Skaneateles Sailing Club
7. Frank Gerry

Marianne Gerry
tbd 6131 FS Championship Division
Sugar Grove, IL Clinton Lake
8. ROBERT Hamlin

Barbara Hamlin
MARY 5418 FS Championship Division
Preble, NY Skaneateles Sailing Club Fleet#43
9. Edward Jeffries

Janet Jeffries
- 4260 FS Championship Division
Essex, Ma Sandy Bay Yacht Club
10. Ned Johnston

Anne Rhode
Loon 5197 FS Championship Division
Bar Harbor, ME Northeast Harbor Fleet
11. Greg Kampf

Diane Kampf
Kachow 5857 FS Championship Division
Whitinsville, MA Massapoag Yacht Club
12. Jeffrey Linton

Amy Smith Linton
The Scuppernog 6133 FS Championship Division
Ruskin, FL Davis Island YC
13. Timothy Mallette

Avis Rosenfield
Flying Auk 18 FS Championship Division
Deerfield, NH Massabesic Fleet 196, Manchester NH
14. Ryan Malmgren

Stacey Rieu
ADHD 6077 FS Championship Division
Verona, WI Ephraim Yacht Club
15. Skip Montello

Marianne Yarmey
Amalaya 5999 FS Championship Division
Rockport, MA SBYC
16. roger sharp

Kate Sharp
6014 6014 FS Championship Division
Franklin, MA Massapoag Yacht
17. John Wake

Sharon Wake
Lucky Dog 5341 FS Championship Division
Henrico, VA Fishing Bay Yacht Club
18. Glenn Wesley

Dorothy Wesley
DJ' 5919 FS Championship Division
Macungie, PA Nockamixon Sail Club
19. Ben Williams

Deb Aronson
Sophie 5897 FS Championship Division
Urbana, IL Clinton Lake Sailing Association
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2022 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network