Registrants For
MRYC Annual Junior Regatta
Miles River Yacht Club

August 08, 2019
88 people have registered for this event

Club 420
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Matt Budington 8580 Linnea Forsberg
Club 420 / Annapolis Yacht Club
2. George Carty AYC4 Ryan Tatelbaum
Club 420 / Annapolis Yacht Club
3. Hartley Cooper 4769 Coard Benson
Club 420 / TAYC
4. Jack Deerin 2879
Club 420 / MRYC
5. William Donald AYC 3 Anna Howell
Club 420 / Annapolis Yacht Club
6. Ava Farley 7838 Ty Ryan
Club 420 / SSA
7. Will Friedell AYC2 Asha Meyers
Club 420 / Annapolis Yacht Club
8. Isabela Hillmann 6914
Club 420 / Miles River Yacht Club
9. Marguerite Lejeune 3733 Wade Anthony
Club 420 / RHYC
10. JT Lizewski 2171
[Pending]
Club 420 / MRYC
11. Ian Ronald 5825 Lachlan Hooper
Club 420 / NERYC
12. Olivia Sowa 7535 Audrey Commerford
Club 420 / NERYC
13. Skylor Sweet 7289 Isabella Webb
Club 420 / NERYC
14. Andrew Tollefson AYC#6 Tyler Hughes
Club 420 / Annapolis Yacht Club
15. Corbin Voorhees ayc 5
[Pending]
Club 420 / Annapolis Yacht Club
 


Green Fleet Opti
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Sam Benson 15982
Green Fleet Opti / TAYC
2. Daniel Boci 7434
Green Fleet Opti / MRYC
3. Reese Bonney 6195
Green Fleet Opti / Annapolis Yacht Club
4. Quinn Bonney 20628
Green Fleet Opti / Annapolis Yacht Club
5. Cristian Botsis 11862
Green Fleet Opti / Miles River Yacht Club
6. Caroline Carey 18996
Green Fleet Opti / TAYC
7. Robert Carey, Jr. 19320
Green Fleet Opti / TAYC
8. Liam Chapman 8288
Green Fleet Opti / MRYC
9. Gigi Chapman 11668
Green Fleet Opti / MRYC
10. Alexander Cheyne 15054
Green Fleet Opti / Annapolis Yacht Club
11. Stan Coletta 18286
Green Fleet Opti / MRYC
12. Kennedy Cooper 11660
Green Fleet Opti / MRYC
13. Dawson Cooper 19067
Green Fleet Opti / TAYC
14. Daniel Draper 9399
Green Fleet Opti / Annapolis Yacht Club
15. Madeleine Fiorenini 3932
Green Fleet Opti / MRYC
16. Isabella Ford 17347
Green Fleet Opti / MRYC
17. Atticus Forloney 4939
Green Fleet Opti / MRYC
18. Leo Forloney 19493
Green Fleet Opti / MRYC
19. Sofia Forsberg 20775
Green Fleet Opti / Annapolis Yacht Club
20. Ben Gendell 21629
Green Fleet Opti / Annapolis Yacht Club
21. Alden Gibbons-Neff 12215
Green Fleet Opti / TAYC
22. Sebastian Gieske 9499
Green Fleet Opti / MRYC
23. Chloe Gieske 116608
Green Fleet Opti / MRYC
24. Taylor Hainey 42
Green Fleet Opti / MRYC
25. Charlotte Hugo 18664
Green Fleet Opti / Annapolis Yacht Club
26. Louisa Kalinski 11218
Green Fleet Opti / TAYC
27. Nicholas Lesher 3549
Green Fleet Opti / MRYC
28. John Mautz 7884
Green Fleet Opti / MRYC
29. Evelyn Mautz 16680
Green Fleet Opti / MRYC
30. Tommy McGeady 8729
Green Fleet Opti / Annapolis Yacht Club
31. Keon Otmishi 18408
Green Fleet Opti / MRYC
32. Meg Ronayne 10788
Green Fleet Opti / MRYC
33. William Rosenthal 9550
Green Fleet Opti / Annapolis Yacht Club
34. Dylan Scales 12318
Green Fleet Opti / SSA
35. Andrew Shingledecker 13186
Green Fleet Opti / Severn Sailing Association
36. Saoirse Taylor 21860
Green Fleet Opti / MRYC
37. Philip Thompson 9411
Green Fleet Opti / Annapolis YC
38. Jeremy Vogel 14466
Green Fleet Opti / MRYC
 


Laser Radial
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Alex Adams 158770
Laser Radial / Annapolis Yacht Club
2. Jamie Cottage 132899
Laser Radial / North East River Yacht Club
3. Hayden Gibbons-Neff 200403
Laser Radial / TAYC
4. Noah Macielag 153375
Laser Radial / RHYC
5. Henry Mullikin 145418
Laser Radial / MRYC
6. Jack O'Donnell 44
Laser Radial / TAYC
7. Robert Shand 4848
Laser Radial / NERYC
8. Jon Jon Weed 184454
Laser Radial / Annapolis Yacht Club
 


Optimist
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Ava Arepally 20616
Optimist / Red TAYC
2. Jake Beaver 16186
Optimist / White SSA
3. Charlotte Brody 714
Optimist / Red TAYC
4. EJ Brody 18961
Optimist / Red TAYC
5. Thomas Christiansen 11630
Optimist / White MRYC
6. Matthew Coale 14188
Optimist / Blue mryc
7. Flora Cole 15446
Optimist / White SSA
8. Campbell Conway 20811
Optimist / Red Annapolis Yacht Club
9. Luca DeSimone 21073
Optimist / Blue Tred Avon Yacht Club
10. Willem DeSimone 15924
Optimist / Red Tred Avon Yacht Club
11. Christopher Draper 22667
Optimist / Blue Annapolis Yacht Club
12. Benedict Dyer 15345
Optimist / Blue MRYC
13. Grayson Gibbons-Neff 15811
Optimist / Red TAYC
14. Beylen Gode 19788
Optimist / Blue Annapolis Yacht Club
15. Michael Groszkowski 14888
Optimist / Blue SSA
16. Clare Kammeier 15693
Optimist / Red Annapolis Yacht Club
17. Alders Kulynych-Irvin 17649
Optimist / Blue Annapolis Yacht Club
18. Owen MacWilliams 18948
Optimist / Red Annapolis Yacht Club
19. Conor Mastromarco 20367
Optimist / Blue Annapolis Yacht Club
20. Kyle Reinecke 22595
Optimist / Red AYC
21. Nathan Richards 18241
Optimist / Red TAYC
22. James Ronayne 4137
Optimist / Blue MRYC
23. Lizzy Scales 10641
Optimist / White SSA
24. luca Webb 22852
Optimist / Red NERYC
25. Robbie Wilmer 20369
Optimist / Red Annapolis YC
26. Michael Yost 21360
Optimist / Blue MRYC
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network