Registrants For
MRYC Annual Junior Regatta
Miles River Yacht Club

August 08, 2019
88 people have registered for this event

Club 420
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. William Donald AYC 3 Anna Howell
Club 420 / Annapolis Yacht Club
2. Ian Ronald 5825 Lachlan Hooper
Club 420 / NERYC
3. Isabela Hillmann 6914
Club 420 / Miles River Yacht Club
4. Andrew Tollefson AYC#6 Tyler Hughes
Club 420 / Annapolis Yacht Club
5. George Carty AYC4 Ryan Tatelbaum
Club 420 / Annapolis Yacht Club
6. Skylor Sweet 7289 Isabella Webb
Club 420 / NERYC
7. Jack Deerin 2879
Club 420 / MRYC
8. Marguerite Lejeune 3733 Wade Anthony
Club 420 / RHYC
9. JT Lizewski 2171
[Pending]
Club 420 / MRYC
10. Ava Farley 7838 Ty Ryan
Club 420 / SSA
11. Matt Budington 8580 Linnea Forsberg
Club 420 / Annapolis Yacht Club
12. Corbin Voorhees ayc 5
[Pending]
Club 420 / Annapolis Yacht Club
13. Will Friedell AYC2 Asha Meyers
Club 420 / Annapolis Yacht Club
14. Hartley Cooper 4769 Coard Benson
Club 420 / TAYC
15. Olivia Sowa 7535 Audrey Commerford
Club 420 / NERYC
 


Green Fleet Opti
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Andrew Shingledecker 13186
Green Fleet Opti / Severn Sailing Association
2. Caroline Carey 18996
Green Fleet Opti / TAYC
3. Robert Carey, Jr. 19320
Green Fleet Opti / TAYC
4. Sofia Forsberg 20775
Green Fleet Opti / Annapolis Yacht Club
5. Keon Otmishi 18408
Green Fleet Opti / MRYC
6. Daniel Draper 9399
Green Fleet Opti / Annapolis Yacht Club
7. Taylor Hainey 42
Green Fleet Opti / MRYC
8. Liam Chapman 8288
Green Fleet Opti / MRYC
9. Gigi Chapman 11668
Green Fleet Opti / MRYC
10. Stan Coletta 18286
Green Fleet Opti / MRYC
11. Philip Thompson 9411
Green Fleet Opti / Annapolis YC
12. Reese Bonney 6195
Green Fleet Opti / Annapolis Yacht Club
13. Quinn Bonney 20628
Green Fleet Opti / Annapolis Yacht Club
14. Jeremy Vogel 14466
Green Fleet Opti / MRYC
15. Sebastian Gieske 9499
Green Fleet Opti / MRYC
16. William Rosenthal 9550
Green Fleet Opti / Annapolis Yacht Club
17. Chloe Gieske 116608
Green Fleet Opti / MRYC
18. Dylan Scales 12318
Green Fleet Opti / SSA
19. John Mautz 7884
Green Fleet Opti / MRYC
20. Evelyn Mautz 16680
Green Fleet Opti / MRYC
21. Kennedy Cooper 11660
Green Fleet Opti / MRYC
22. Nicholas Lesher 3549
Green Fleet Opti / MRYC
23. Meg Ronayne 10788
Green Fleet Opti / MRYC
24. Isabella Ford 17347
Green Fleet Opti / MRYC
25. Cristian Botsis 11862
Green Fleet Opti / Miles River Yacht Club
26. Ben Gendell 21629
Green Fleet Opti / Annapolis Yacht Club
27. Daniel Boci 7434
Green Fleet Opti / MRYC
28. Tommy McGeady 8729
Green Fleet Opti / Annapolis Yacht Club
29. Madeleine Fiorenini 3932
Green Fleet Opti / MRYC
30. Atticus Forloney 4939
Green Fleet Opti / MRYC
31. Leo Forloney 19493
Green Fleet Opti / MRYC
32. Alexander Cheyne 15054
Green Fleet Opti / Annapolis Yacht Club
33. Sam Benson 15982
Green Fleet Opti / TAYC
34. Dawson Cooper 19067
Green Fleet Opti / TAYC
35. Louisa Kalinski 11218
Green Fleet Opti / TAYC
36. Charlotte Hugo 18664
Green Fleet Opti / Annapolis Yacht Club
37. Saoirse Taylor 21860
Green Fleet Opti / MRYC
38. Alden Gibbons-Neff 12215
Green Fleet Opti / TAYC
 


Laser Radial
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Alex Adams 158770
Laser Radial / Annapolis Yacht Club
2. Henry Mullikin 145418
Laser Radial / MRYC
3. Jack O'Donnell 44
Laser Radial / TAYC
4. Robert Shand 4848
Laser Radial / NERYC
5. Jamie Cottage 132899
Laser Radial / North East River Yacht Club
6. Jon Jon Weed 184454
Laser Radial / Annapolis Yacht Club
7. Hayden Gibbons-Neff 200403
Laser Radial / TAYC
8. Noah Macielag 153375
Laser Radial / RHYC
 


Optimist
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Michael Groszkowski 14888
Optimist / Blue SSA
2. Christopher Draper 22667
Optimist / Blue Annapolis Yacht Club
3. Benedict Dyer 15345
Optimist / Blue MRYC
4. James Ronayne 4137
Optimist / Blue MRYC
5. Luca DeSimone 21073
Optimist / Blue Tred Avon Yacht Club
6. Matthew Coale 14188
Optimist / Blue mryc
7. Conor Mastromarco 20367
Optimist / Blue Annapolis Yacht Club
8. Michael Yost 21360
Optimist / Blue MRYC
9. Alders Kulynych-Irvin 17649
Optimist / Blue Annapolis Yacht Club
10. Beylen Gode 19788
Optimist / Blue Annapolis Yacht Club
11. Clare Kammeier 15693
Optimist / Red Annapolis Yacht Club
12. luca Webb 22852
Optimist / Red NERYC
13. Kyle Reinecke 22595
Optimist / Red AYC
14. Ava Arepally 20616
Optimist / Red TAYC
15. Owen MacWilliams 18948
Optimist / Red Annapolis Yacht Club
16. Nathan Richards 18241
Optimist / Red TAYC
17. Charlotte Brody 714
Optimist / Red TAYC
18. EJ Brody 18961
Optimist / Red TAYC
19. Robbie Wilmer 20369
Optimist / Red Annapolis YC
20. Campbell Conway 20811
Optimist / Red Annapolis Yacht Club
21. Willem DeSimone 15924
Optimist / Red Tred Avon Yacht Club
22. Grayson Gibbons-Neff 15811
Optimist / Red TAYC
23. Flora Cole 15446
Optimist / White SSA
24. Lizzy Scales 10641
Optimist / White SSA
25. Jake Beaver 16186
Optimist / White SSA
26. Thomas Christiansen 11630
Optimist / White MRYC
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2020 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network