Registrants For
Corsica River Junior Regatta
Corsica River Yacht Club

June 26, 2019
87 people have registered for this event

C420
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. Jackson Park
Chase OMalley
TBD C420 AYC
AYC
2. Blake Vogel
Raam Fox
TBD C420 Annapolis Yacht Club
Annapolis Yacht Club
3. Will Donald
Tyler Hughes[Pending]
AYC C420 AYC
4. Tad Clifton
Anna Howell
tbd C420 AYC
AYC
5. Andrew Tollefson
[Pending]
AYC# C420 AYC
6. Wynne Williams
Bryce williams
ayc# C420 AYC
AYC
7. JT Lizewski
2070 C420 MRYC
8. Brandon Kealy
2171 C420 Miles River Yacht Club
9. Max penders
[Pending]
4114 C420 Annapolis Yacht Club
10. Ian Ronald
Lachlan Hooper
5825 C420 NERYC
NERYC
11. Libby Heckler
Jonah Mack
5976 C420 MRYC
MRYC
12. Isabela Hillmann
Vincent Dyer
6941 C420 Miles River Yacht Club
Miles River Yacht Club
13. skylor sweet
isabella Webb
7289 C420 NERYC
NERYC
14. Olivia Sowa
Audrey Commerford
7535 C420 NERYC
NERYC
15. Ellie Hasenberg
Katie Yost
7791 C420 MRYC
MRYC
16. Gerard Perez Carbo
Ty Ryan
7838 C420 SSA
SSA
17. Anna Groszkowski
Amelia Johnson
8094 C420 SSA
SSA
 


Laser Radial
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. Robert Shand
00000 Laser Radial NERYC
2. Lucy Paskoff
0000 Laser Radial NERYC
3. noah macielag
153375 Laser Radial RHYC
4. Alex Adams
158770 Laser Radial Annapolis Yacht Club
5. Wade Anthony
164214 Laser Radial Rock Hall
6. Magnus Weissenberger
170331 Laser Radial GIYS
7. Xavier Shattuck
180050 Laser Radial SSA
8. Robby Meek
200404 Laser Radial SSA
 


Opti Blue
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. Brady Hutchinson
--- Opti Blue NERYC
2. Vladimir Muravyev
261 Opti Blue North East River Yacht Club
3. Charlotte Brody
0714 Opti Blue TAYC
4. Edward Brody
1331 Opti Blue TAYC
5. Mason Cook
6154 Opti Blue Annapolis Yacht Club
6. Madeline Ballard
12118 Opti Blue HRRT
7. Benedict Dyer
15345 Opti Blue MRYC
8. Hartley Cooper
19067 Opti Blue TAYC
9. Beylen Gode
19788 Opti Blue AYC
10. Conor Mastromarco
20367 Opti Blue Annapolis Yacht Club
11. Trey Burman
20770 Opti Blue SSA
12. Luca DeSimone
21073 Opti Blue Tred Avon Yacht Club
13. Michael Yost
21360 Opti Blue MRYC
14. Christopher Draper
22667 Opti Blue Annapolis Yacht Club
15. Michael Werblow
22777 Opti Blue Annapolis YC
 


Opti Green
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. Parker Gibson
new sail # Opti Green TAYC
2. Eliot Mack
0001 Opti Green MRYC
3. Grady Bridges
14 Opti Green TAYC
4. Srt Dilcox
[Pending]
O1324 Opti Green CORSICA River
5. Chase Olavsrud
6497 Opti Green Tred Avon Yacht Club
6. Will Mohler
8794 Opti Green Annapolis yacht club
7. Daniel Draper
9399 Opti Green Annapolis Yacht Club
8. Charlie Dyke
9477 Opti Green Severn Sailing Association
9. William Rosenthal
9550 Opti Green Annapolis Yacht Club
10. Claire Ballard
9818 Opti Green HYC
11. Lizzy Scales
10641 Opti Green SSA
12. Dylan Scales
12318 Opti Green SSA
13. Michael Groszkowski
14888 Opti Green SSA
14. Sam Benson
15982 Opti Green Tred Avon Yacht Club
15. Halsey Carter
16064 Opti Green Annapolis Yacht Club
16. Hudson Stewart
16070 Opti Green TAYC
17. Casey Burman
16559 Opti Green SSA
18. Charlotte Hugo
18664 Opti Green Annapolis Yacht Club
19. Caroline Carey
18996 Opti Green Tred Avon YC
20. Dawson Cooper
19067 Opti Green TAYC
21. Robert Carey
19320 Opti Green Tred Avon YC
22. Sofia Forsberg
20775 Opti Green Annapolis Yacht Club
 


Opti Red
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. Nathan Richards
6914 Opti Red TAYC
2. Alexandra Muravyeva
8484 Opti Red North East River Yacht Club
3. Parker Herman
8714 Opti Red SSA
4. Jamie Cottage
10586 Opti Red North East River Yacht Club
5. Clare Kammeier
12778 Opti Red Carolyn Kammeier
6. William Lindsley
15299 Opti Red SSA
7. Julia Kozlowski
15765 Opti Red BCSC
8. Willem DeSimone
15924 Opti Red Tred Avon Yacht Club
9. owen Bott
16575 Opti Red BCSC
10. Maggie Mohler
18046 Opti Red Annapolis Yacht Club
11. Nicholas Tollefson
19258 Opti Red AYC
12. Robbie Wilmer
20369 Opti Red Annapolis YC
13. Ava Arepally
20616 Opti Red TAYC
14. Meredith Werblow
20628 Opti Red AYC
15. Campbell Conway
20811 Opti Red AYC
16. Nathan Jensen
20956 Opti Red NERYC
17. Lilliana webb
21294 Opti Red NERYC
18. Kyle Reinecke
22595 Opti Red AYC
19. luca webb
22852 Opti Red NERYC
 


Opti White
    Skipper Sail Boat Name Fleet Yacht Club Notes
1. Eli Waltz
15222 Opti White Severn Sailing Association
2. Flora Cole
15446 Opti White SSA
3. Jake Beaver
16186 Opti White SSA
4. Spencer Bruning
17630 Opti White Baltimore County Sailing Center
5. Robbie Herzog
19552 Opti White Severn Sailing Association
6. Amelon Rule
20662 Opti White HRRT
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network