Registrants For
38th Chesapeake Bay Laser Masters Championship
Fishing Bay Yacht Club

October 12-13, 2019
36 people have registered for this event

Laser
    Skipper Boat Name Sail# Bow# Class Hometown Yacht Club
1. David Tabor

178610 Laser [Grand Master] Irvington, VA FBYC
2. Natalya Gontcharova

205445 Laser [Master] Brooklyn, NY CPYC
3. Natalie Burls

206135 Laser [Apprentice Master] Fairfax, VA Severn Sailing Association
4. Len Guenther

199937 Laser [Grand Master] Alexandria, VA FBYC
5. Gavin OHare

92 Laser [Master] Annapolis, MD Eastport YC
6. Katherine Martin

208589 Laser [Apprentice Master] Arlington, VA Potomac River Sailing Association
7. James Jacob

194620 Laser [Grand Master] Alexandria, VA SSA
8. Jim Knab

193965 Laser [Great Grand Master] Ocean View, DE Rehoboth Bay SA
9. Rob Emmet

209698 Laser [Grand Master] Stevensville, MD Storm Trysail
10. Scott Williamson

215722 Laser [Apprentice Master] Pasadena, MD Severn Sailing Association
11. Mike Schmidt

121384 Laser [Grand Master] Pasadena, MD Magothy River Sailing Association
12. David Waiting

214620 Laser [Apprentice Master] Fairfax, VA Severn Sailing Association
13. Derek Fernon

184116 Laser [Master] Middletown, MD Williamson’s Laser Squadron
14. Hal Gilreath

195125 Laser [Grand Master] Jacksonville, FL Florida
15. Peter Ill

182850 Laser [Grand Master] Virginia Beach, VA Hampton Yacht Club
16. Eric Johnson

156631 Laser [Grand Master] Washington, DC Severn Sailing Association
17. Chad Patton

#4 206051 Laser [Master] Virginia Beach, VA NA
18. Britt Drake

AMF 204415 Laser [Great Grand Master] Virginia Beach, VA MRYC /Laser Fleet 12 / FBYC
19. Steven Cofer

Blue Meanie 214625 Laser [Great Grand Master] Davidsonville, MD SSA
20. Michael Toms

Boat 211515 Laser [Grand Master] Charlottesville, VA Fishing Bay Yacht Club
21. Jeffrey Moore

Cobia 191967 Laser [Master] Solomons, MD SMSA
22. Alain Vincey

Dixie Rocket 200144 Laser [Great Grand Master] Richmond, VA Fishing Bay YC
23. Michael Colbert

Frozone 213965 Laser [Master] Vienna, VA SSA
24. Susan Taylor

Full Circle 180524 Laser [Grand Master] Annapolis, MD SSA
25. Luke Shingledecker

Heart Attack and Vine 198025 Laser [Apprentice Master] Severna Park, MARYLAND Severn Sailing Association
26. Don Hahl

Laser 210631 Laser [Great Grand Master] Littleton, CO Brant Beach YC
27. raymond flynn

LaserRay 180543 Laser [Great Grand Master] Cary, NC CSC
28. Newton Wattis

Last One 199142 Laser [Great Grand Master] Surf City, NJ Surf City YC
29. William Murphy

Light Smoke 157552 Laser [Great Grand Master] Norfolk, VA FBYC
30. Jon Deutsch

No Quarter 159785 Laser [Apprentice Master] Richmond, VA Fishing Bay YC
31. Frank Patch jr

None 203751 Laser [Grand Master] Moyock, NC CCV (Cruising club of Virginia)
32. CHRISTINE POTTS

Pony 186519 Laser [Apprentice Master] Bethesda, MD SSA, BTYC
33. Dorian Haldeman

Sierra Whiskey Foxtrot 203955 Laser [Apprentice Master] Annapolis, MD Severn Sailing Association
34. Ronald Jenkins

Spray 150077 Laser [Great Grand Master] Kilmarnock, VA FBYC
35. Margaret Patterson

Truly Scrumptious 215467 Laser [Master] Poquoson, VA FBYC
36. Michael Moore

Vintage NADS 195478 Laser [Grand Master] Virginia Beach, VA DGYC
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2019 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network