Registrants For
Oxford Regatta Jr. One Design - Optimist, Jr. 420 & Jr. Laser Radial
Tred Avon Yacht Club

August 07-08, 2021
102 people have registered for this event

Jr. 420
    Skipper Boat Name Sail# Bow# Class Hometown Yacht Club
1. Kyle Reinecke
Lilly Baker
7838 Jr. 420 *, * Annapolis Yacht Club
2. Luca DeSimone
Sofia Forsberg
3196 Jr. 420 *, * Annapolis Yacht Club
3. Beylen Gode
Ben Gendell
8075 Jr. 420 *, * Annapolis Yacht Club
4. Christopher McCollum
Annie Lapides
AYC5 Jr. 420 *, * Annapolis Yacht Club
5. Ann Howell
Jon Jon Weed
7056 Jr. 420 *, * Annapolis Yacht Club
6. Will Friedell
John Szynal
AYC1 Jr. 420 *, * Annapolis Yacht Club
7. Will Donald
Julia Hlousek
5790 Jr. 420 *, * Annapolis Yacht Club
8. Jimmy Flake
Owen MacWilliams
5889 Jr. 420 *, * Annapolis Yacht Club
9. George Carty
Ty Ryan
8853 Jr. 420 *, * Annapolis Yacht Club
10. Antigua Steward
Owen Bott
tba 2889 Jr. 420 *, * Baltimore County sailing Center
11. Patrick Tis
Lucy Sunderland
4769 Jr. 420 *, * BCSC
12. Walker Angus
Mason Chapman
8832 Jr. 420 *, * FBYC
13. Michael Yost
Isabela Hillmann
7791 Jr. 420 *, * MRYC
14. Lilliana webb
Jake Crandall
na 4467 Jr. 420 *, * NERYC
15. Skylor Sweet
Ava Arepally
Seaglass II 7289 Jr. 420 *, * NERYC/TAYC
16. Sterling Maggard
Jack DeVito
111 Jr. 420 *, * Sailing Center Chesapeake
17. Jonathan Stevenson
Daniel Aaron
414 Jr. 420 *, * Sailing Center Chesapeake
18. Michael Grube
Nash Bailey
89 Jr. 420 *, * Severn Sailing Association
19. Parker Herman
GAVIN Fretz
7169 Jr. 420 *, * Severn Sailing Association
20. William Harding
Ava Farley
Boatsea 4719 Jr. 420 *, * Severn Sailing Association
21. Eric Johnson
Phillip Johnson
6040 Jr. 420 *, * Severn Sailing Association
22. Jack Powers
Helena English
8104 Jr. 420 *, * SSA
23. Hartley Cooper
Louisa Kalinski
8086 Jr. 420 *, * TAYC
24. Malia Deane
Abby Wyman
5825 Jr. 420 *, * The Chesapeake Experience
25. Hudson Stewart
Fiona Harp
n/a 8088 Jr. 420 *, * Tred Avon Ya
26. Chiara Kalinski
Abigail Nolan
8091 Jr. 420 *, * Tred Avon Yacht Club
 


Jr. Laser Radial
    Skipper Boat Name Sail# Bow# Class Hometown Yacht Club
1. Tommy McGeady

218117 Jr. Laser Radial *, * Annapolis Yacht Club
2. Porter Martin

Grey Ghost 171635 Jr. Laser Radial *, * AYC
3. Caroline Welte

n/a 199180 Jr. Laser Radial *, * Cambridge Yacht Club
4. Joshua Bendura

Sheila too 215478 Jr. Laser Radial *, * FBYC
5. Logan Hayes

197129 Jr. Laser Radial *, * FBYC
6. Reed McAllister

208758 Jr. Laser Radial *, * FBYC
7. Noah Wensell

200368 Jr. Laser Radial *, * FBYC
8. Chase Utley

183917 Jr. Laser Radial *, * FBYC
9. John Thomas Mason

168468 Jr. Laser Radial *, * Fishing Bay Yacht Club
10. Joshua Almany

191980 Jr. Laser Radial *, * Fishing Bay Yacht Club
11. Henry Ciszewski

216725 Jr. Laser Radial *, * Fishing Bay Yacht Club
12. Liam Chapman

187763 Jr. Laser Radial *, * Miles River Yacht Club
13. Vincent Dyer

168 Jr. Laser Radial *, * MRYC
14. Luca Webb

216504 Jr. Laser Radial *, * NERYC
15. Finlay Proud

48888 Jr. Laser Radial *, * NERYC
16. Nathan Jensen

217366 Jr. Laser Radial *, * NERYC
17. James Cottage

190383 Jr. Laser Radial *, * North East River Yacht Club
18. Brooke Bogdan

215441 Jr. Laser Radial *, * Severn Sailing Association
19. Christopher Draper

212615 Jr. Laser Radial *, * Severn Sailing Association
20. Willem DeSimone

169655 Jr. Laser Radial *, * SSA
21. Tate Bothner

204425 Jr. Laser Radial *, * SSA
22. Jack Grace

212633 Jr. Laser Radial *, * SSA
23. Izzy Wu-Karr

212124 Jr. Laser Radial *, * SSA
24. Reuben Danyali

170757 Jr. Laser Radial *, * SSA
25. sam de los Reyes

218478 Jr. Laser Radial *, * ssa
26. Cole Canuel

210869 Jr. Laser Radial *, * SSA/AYC
27. EJ Brody

44 Jr. Laser Radial *, * TAYC
28. Hayden Gibbons-Neff

200403 Jr. Laser Radial *, * TAYC
 


Opti Green
    Skipper Boat Name Sail# Bow# Class Hometown Yacht Club
1. Morgan Rosenthal

Captain Morgan 9550 Opti Green *, * Annapolis Yacht Club
2. Charlie McGeady

8729 Opti Green *, * Annapolis Yacht Club
3. Trey Waters

15146 Opti Green *, * AYC
4. Jamison Jones

16804 Opti Green *, * AYC
5. Henry Latell

Crush USA 6768 Opti Green *, * FBYC
6. John Ackerly

Pippy P1523 Opti Green *, * FBYC
7. Cyrus Garrett

6176 Opti Green *, * FBYC
8. Virginia Williams

The Wasp 1 Opti Green *, * FBYC
9. Ord Williams

Whitecap 102 Opti Green *, * FBYC
10. Stephen Utley

18207 Opti Green *, * FBYC
11. Alice Tromblay

22096 Opti Green *, * Miles River Yacht Club
12. Coleman Harris

7 Opti Green *, * MRYC
13. Drew Christiansen

11638 Opti Green *, * MRYC
14. Nathanial Wyman

Highflyer 14272 Opti Green *, * NERYC
15. Finn Erickson

16039 Opti Green *, * Severn Sailing Association
16. Zane Barone

7580 Opti Green *, * Severn sailing association
17. Mateo Cole

hydra 8714 Opti Green *, * Severn Sailing Association
18. Sofia Cole

Kracken 16237 Opti Green *, * Severn Sailing Association
19. Gracie Crespin

20615 Opti Green *, * Severn Sailing Association
20. Sophia Buckler

Cherry blossom 8049 Opti Green *, * Severn sailing association
21. Peter Shingledecker

14931 Opti Green *, * SSA
22. Delphia Greeley

22563 Opti Green *, * SSA
23. Phebe Greeley

22382 Opti Green *, * SSA
24. Saoirse Taylor

unknown 21860 Opti Green *, * TAYC
25. Nolan Matney

Titanic II 12496 Opti Green *, * TAYC Member
26. Kaia Deane

Swag 11 Opti Green *, * The Chesapeake Experience
27. Charlie Abell

Sea Hawk 22487 Opti Green *, * Tred Avon Yacht Club
 


Opti RW&B
    Skipper Boat Name Sail# Bow# Class Hometown Yacht Club
1. William Rosenthal

Little Catch 23062 Opti RW&B Red *, * Annapolis Yacht Club
2. Halsey Carter

16064 Opti RW&B Red *, * Annapolis Yacht Club
3. Charlotte Hugo

22995 Opti RW&B Red *, * Annapolis Yacht Club
4. Will Mohler

18046 Opti RW&B Blue *, * Annapolis Yacht Club
5. Alex Baker

22777 Opti RW&B Red *, * Annapolis Yacht Club
6. Mason Bothner

Rooster 19470 Opti RW&B Red *, * AYC/ChesX
7. Madeleine Garrett

Running Wild 18363 Opti RW&B Red *, * FBYC
8. Clarke Garrett

Dragon Run 18459 Opti RW&B Blue *, * FBYC
9. Taylor Hainey

Clever Girl 20502 Opti RW&B White *, * Miles River Yacht Club
10. Nicholas Lesher

11668 Opti RW&B Blue *, * MRYC
11. Thomas Christiansen

11630 Opti RW&B Blue *, * MRYC
12. Isabella Ford

17347 Opti RW&B Blue *, * MRYC
13. Robert Herzog

Poseidon 19320 Opti RW&B Blue *, * Severn Sailing Association
14. Daniel Skutch Tyson

22212 Opti RW&B White *, * Severn Sailing Association
15. Dylan Cook

Wave Hopper 20686 Opti RW&B White *, * Severn Sailing Association
16. Andrew Shingledecker

Arrowhead 13186 Opti RW&B Blue *, * SSA
17. Grayson Gibbons-Neff

4067 Opti RW&B Red *, * TAYC
18. Caroline Corson

Sassy Squirell 17412 Opti RW&B Blue *, * tayc
19. Alden Gibbons-Neff

12215 Opti RW&B Blue *, * TAYC
20. Robert Carey

19552 Opti RW&B Blue *, * Tred Avon Yacht Club
21. Caroline Carey

Honey Badger 18996 Opti RW&B Blue *, * Tred Avon Yacht Club
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network