Registrants For
Oxford Regatta Jr. One Design - Optimist, Jr. 420 & Jr. Laser Radial
Tred Avon Yacht Club

August 07-08, 2021
102 people have registered for this event

Jr. 420
    Skipper Boat Name Sail# Bow# Class Hometown Yacht Club
1. Walker Angus
Mason Chapman
8832 Jr. 420 *, * FBYC
2. George Carty
Ty Ryan
8853 Jr. 420 *, * Annapolis Yacht Club
3. Hartley Cooper
Louisa Kalinski
8086 Jr. 420 *, * TAYC
4. Malia Deane
Abby Wyman
5825 Jr. 420 *, * The Chesapeake Experience
5. Luca DeSimone
Sofia Forsberg
3196 Jr. 420 *, * Annapolis Yacht Club
6. Will Donald
Julia Hlousek
5790 Jr. 420 *, * Annapolis Yacht Club
7. Jimmy Flake
Owen MacWilliams
5889 Jr. 420 *, * Annapolis Yacht Club
8. Will Friedell
John Szynal
AYC1 Jr. 420 *, * Annapolis Yacht Club
9. Beylen Gode
Ben Gendell
8075 Jr. 420 *, * Annapolis Yacht Club
10. Michael Grube
Nash Bailey
89 Jr. 420 *, * Severn Sailing Association
11. William Harding
Ava Farley
Boatsea 4719 Jr. 420 *, * Severn Sailing Association
12. Parker Herman
GAVIN Fretz
7169 Jr. 420 *, * Severn Sailing Association
13. Ann Howell
Jon Jon Weed
7056 Jr. 420 *, * Annapolis Yacht Club
14. Eric Johnson
Phillip Johnson
6040 Jr. 420 *, * Severn Sailing Association
15. Chiara Kalinski
Abigail Nolan
8091 Jr. 420 *, * Tred Avon Yacht Club
16. Sterling Maggard
Jack DeVito
111 Jr. 420 *, * Sailing Center Chesapeake
17. Christopher McCollum
Annie Lapides
AYC5 Jr. 420 *, * Annapolis Yacht Club
18. Jack Powers
Helena English
8104 Jr. 420 *, * SSA
19. Kyle Reinecke
Lilly Baker
7838 Jr. 420 *, * Annapolis Yacht Club
20. Jonathan Stevenson
Daniel Aaron
414 Jr. 420 *, * Sailing Center Chesapeake
21. Antigua Steward
Owen Bott
tba 2889 Jr. 420 *, * Baltimore County sailing Center
22. Hudson Stewart
Fiona Harp
n/a 8088 Jr. 420 *, * Tred Avon Ya
23. Skylor Sweet
Ava Arepally
Seaglass II 7289 Jr. 420 *, * NERYC/TAYC
24. Patrick Tis
Lucy Sunderland
4769 Jr. 420 *, * BCSC
25. Lilliana webb
Jake Crandall
na 4467 Jr. 420 *, * NERYC
26. Michael Yost
Isabela Hillmann
7791 Jr. 420 *, * MRYC
 


Jr. Laser Radial
    Skipper Boat Name Sail# Bow# Class Hometown Yacht Club
1. Joshua Almany

191980 Jr. Laser Radial *, * Fishing Bay Yacht Club
2. Joshua Bendura

Sheila too 215478 Jr. Laser Radial *, * FBYC
3. Brooke Bogdan

215441 Jr. Laser Radial *, * Severn Sailing Association
4. Tate Bothner

204425 Jr. Laser Radial *, * SSA
5. EJ Brody

44 Jr. Laser Radial *, * TAYC
6. Cole Canuel

210869 Jr. Laser Radial *, * SSA/AYC
7. Liam Chapman

187763 Jr. Laser Radial *, * Miles River Yacht Club
8. Henry Ciszewski

216725 Jr. Laser Radial *, * Fishing Bay Yacht Club
9. James Cottage

190383 Jr. Laser Radial *, * North East River Yacht Club
10. Reuben Danyali

170757 Jr. Laser Radial *, * SSA
11. sam de los Reyes

218478 Jr. Laser Radial *, * ssa
12. Willem DeSimone

169655 Jr. Laser Radial *, * SSA
13. Christopher Draper

212615 Jr. Laser Radial *, * Severn Sailing Association
14. Vincent Dyer

168 Jr. Laser Radial *, * MRYC
15. Hayden Gibbons-Neff

200403 Jr. Laser Radial *, * TAYC
16. Jack Grace

212633 Jr. Laser Radial *, * SSA
17. Logan Hayes

197129 Jr. Laser Radial *, * FBYC
18. Nathan Jensen

217366 Jr. Laser Radial *, * NERYC
19. Porter Martin

Grey Ghost 171635 Jr. Laser Radial *, * AYC
20. John Thomas Mason

168468 Jr. Laser Radial *, * Fishing Bay Yacht Club
21. Reed McAllister

208758 Jr. Laser Radial *, * FBYC
22. Tommy McGeady

218117 Jr. Laser Radial *, * Annapolis Yacht Club
23. Finlay Proud

48888 Jr. Laser Radial *, * NERYC
24. Chase Utley

183917 Jr. Laser Radial *, * FBYC
25. Luca Webb

216504 Jr. Laser Radial *, * NERYC
26. Caroline Welte

n/a 199180 Jr. Laser Radial *, * Cambridge Yacht Club
27. Noah Wensell

200368 Jr. Laser Radial *, * FBYC
28. Izzy Wu-Karr

212124 Jr. Laser Radial *, * SSA
 


Opti Green
    Skipper Boat Name Sail# Bow# Class Hometown Yacht Club
1. Charlie Abell

Sea Hawk 22487 Opti Green *, * Tred Avon Yacht Club
2. John Ackerly

Pippy P1523 Opti Green *, * FBYC
3. Zane Barone

7580 Opti Green *, * Severn sailing association
4. Sophia Buckler

Cherry blossom 8049 Opti Green *, * Severn sailing association
5. Drew Christiansen

11638 Opti Green *, * MRYC
6. Mateo Cole

hydra 8714 Opti Green *, * Severn Sailing Association
7. Sofia Cole

Kracken 16237 Opti Green *, * Severn Sailing Association
8. Gracie Crespin

20615 Opti Green *, * Severn Sailing Association
9. Kaia Deane

Swag 11 Opti Green *, * The Chesapeake Experience
10. Finn Erickson

16039 Opti Green *, * Severn Sailing Association
11. Cyrus Garrett

6176 Opti Green *, * FBYC
12. Delphia Greeley

22563 Opti Green *, * SSA
13. Phebe Greeley

22382 Opti Green *, * SSA
14. Coleman Harris

7 Opti Green *, * MRYC
15. Jamison Jones

16804 Opti Green *, * AYC
16. Henry Latell

Crush USA 6768 Opti Green *, * FBYC
17. Nolan Matney

Titanic II 12496 Opti Green *, * TAYC Member
18. Charlie McGeady

8729 Opti Green *, * Annapolis Yacht Club
19. Morgan Rosenthal

Captain Morgan 9550 Opti Green *, * Annapolis Yacht Club
20. Peter Shingledecker

14931 Opti Green *, * SSA
21. Saoirse Taylor

unknown 21860 Opti Green *, * TAYC
22. Alice Tromblay

22096 Opti Green *, * Miles River Yacht Club
23. Stephen Utley

18207 Opti Green *, * FBYC
24. Trey Waters

15146 Opti Green *, * AYC
25. Virginia Williams

The Wasp 1 Opti Green *, * FBYC
26. Ord Williams

Whitecap 102 Opti Green *, * FBYC
27. Nathanial Wyman

Highflyer 14272 Opti Green *, * NERYC
 


Opti RW&B
    Skipper Boat Name Sail# Bow# Class Hometown Yacht Club
1. Alex Baker

22777 Opti RW&B Red *, * Annapolis Yacht Club
2. Mason Bothner

Rooster 19470 Opti RW&B Red *, * AYC/ChesX
3. Robert Carey

19552 Opti RW&B Blue *, * Tred Avon Yacht Club
4. Caroline Carey

Honey Badger 18996 Opti RW&B Blue *, * Tred Avon Yacht Club
5. Halsey Carter

16064 Opti RW&B Red *, * Annapolis Yacht Club
6. Thomas Christiansen

11630 Opti RW&B Blue *, * MRYC
7. Dylan Cook

Wave Hopper 20686 Opti RW&B White *, * Severn Sailing Association
8. Caroline Corson

Sassy Squirell 17412 Opti RW&B Blue *, * tayc
9. Isabella Ford

17347 Opti RW&B Blue *, * MRYC
10. Madeleine Garrett

Running Wild 18363 Opti RW&B Red *, * FBYC
11. Clarke Garrett

Dragon Run 18459 Opti RW&B Blue *, * FBYC
12. Grayson Gibbons-Neff

4067 Opti RW&B Red *, * TAYC
13. Alden Gibbons-Neff

12215 Opti RW&B Blue *, * TAYC
14. Taylor Hainey

Clever Girl 20502 Opti RW&B White *, * Miles River Yacht Club
15. Robert Herzog

Poseidon 19320 Opti RW&B Blue *, * Severn Sailing Association
16. Charlotte Hugo

22995 Opti RW&B Red *, * Annapolis Yacht Club
17. Nicholas Lesher

11668 Opti RW&B Blue *, * MRYC
18. Will Mohler

18046 Opti RW&B Blue *, * Annapolis Yacht Club
19. William Rosenthal

Little Catch 23062 Opti RW&B Red *, * Annapolis Yacht Club
20. Andrew Shingledecker

Arrowhead 13186 Opti RW&B Blue *, * SSA
21. Daniel Skutch Tyson

22212 Opti RW&B White *, * Severn Sailing Association
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network