Registrants For
Augusta Sailing Club's
68th Annual Halloween Regatta
Appling, GA

October 07-09, 2022
135 people have registered for this event

420 non-spin
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Olson Smith 0 Garrett Phillips
420 non-spin / [Junior] Columbia Sailing Club
2. Scott Thomas TBD Henri Richards
420 non-spin / [Junior] Columbia Sailing Club
3. Luke Horton TBD Cooper Lehnes
420 non-spin / [Junior] Columbia Sailing Club
4. Stephanie Griffin 8528 Oliver Sobering
420 non-spin / [Junior] LLSC
 


Club 420 trap/spin
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Emilia Szylman LLSC TBD
Club 420 trap/spin / [Junior] LLSC
 


E Scow
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Daniel Fodera GA-19
E Scow / Augusta Sailing Club
2. James Holder GA87
E Scow / Augusta Sailing Club
3. Bob Hagler GA21
E Scow / ASC
4. Cliff Russell GA27
E Scow / ASC
5. TJ O'Brien LN-?
E Scow / Lake Norman Yacht Club
6. Nathan Bowen GA-8
E Scow / [Junior] Augusta Sailing Club
 


ILCA 4 (Laser 4.7)
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Will Bryant 177343
ILCA 4 (Laser 4.7) / [Junior] SCYC/LLSC
2. William McCarty 9
ILCA 4 (Laser 4.7) / [Junior] James Island Yacht Club
3. Logan Mosley 169699
ILCA 4 (Laser 4.7) / [Junior] CSC
4. Leif Carlson 165976
ILCA 4 (Laser 4.7) / [Junior] Atlanta Yacht Club
5. Catherine Jowers ..
ILCA 4 (Laser 4.7) / [Junior] Columbia Sailing Club
6. Emily Sternkopf 187771
ILCA 4 (Laser 4.7) / [Junior] Augusta Sailing Club
7. Anna Kate Horton 66444
ILCA 4 (Laser 4.7) / [Junior] Columbia Sailing Club
8. James Folk 168600
ILCA 4 (Laser 4.7) / [Junior] Atlanta Yacht Club
9. Saylor Waldorf 8
ILCA 4 (Laser 4.7) / [Junior] BYSC
10. Coleman Emrich 188855
ILCA 4 (Laser 4.7) / [Junior] Carolina Yacht Club- SC
11. Sarah Plants 0001
ILCA 4 (Laser 4.7) / AYC
12. Louise Martin 218595
ILCA 4 (Laser 4.7) / Carolina YC SC
 


ILCA 6 (Laser Radial)
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Britton Fyffe 204108
ILCA 6 (Laser Radial) / [Junior] Privateer Yacht Club
2. Kate Zurinksas 200603
ILCA 6 (Laser Radial) / [Junior] CYCNC / LLSC
3. Andrew Ettlemyer 187866 Cecilia Stewart
ILCA 6 (Laser Radial) / [Junior] Columbia Sailing Club
4. Alex Bagnoni 197111
ILCA 6 (Laser Radial) / [Junior] Augusta Sailing Club
5. Diego Pryor 181296
ILCA 6 (Laser Radial) / [Junior] Augusta Sailing Club
6. Marco Pryor 206539
ILCA 6 (Laser Radial) / [Junior] Augusta Sailing Club
7. Kaitlyn Bagnoni 217496
ILCA 6 (Laser Radial) / [Open] Augusta Sailing Club
8. Grace Christman 184400
ILCA 6 (Laser Radial) / [Junior] Augusta Sailing Club
9. James Fabian 187307
ILCA 6 (Laser Radial) / [Junior] BYSC
10. Parker Thran 178530
ILCA 6 (Laser Radial) / [Junior] LLSC
11. Preston Miller 170114
ILCA 6 (Laser Radial) / [Junior] LNYC
12. Dean Plants 0000
ILCA 6 (Laser Radial) / AYC
13. Tucker Mansfield 217337
ILCA 6 (Laser Radial) / AYC
 


ILCA 7 (Laser Full)
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Shane Sablotsky 165142
ILCA 7 (Laser Full) / DBYC
2. Samuel Sablotsky 217456
ILCA 7 (Laser Full) / [Junior] DBYC
3. Dan Bagnoni 851
ILCA 7 (Laser Full) / Augusta Sailing Club
4. Eli Putnam 218590
ILCA 7 (Laser Full) / Augusta Sailing Club
5. Joe McMullen TBD2
ILCA 7 (Laser Full) / ASC
6. Michael Carlson 191920
ILCA 7 (Laser Full) / Atlanta Yacht Club
7. Marcus Moehlman 184634
ILCA 7 (Laser Full) / ASC
8. Sean Sternkopf 173970
ILCA 7 (Laser Full) / Augusta Sailing Club
9. Scott Barnas 173643
ILCA 7 (Laser Full) / Atlanta Yacht Club
10. Stanley Hassinger 21
ILCA 7 (Laser Full) / Columbia Sailing Club
11. Andrew Addie 149999
ILCA 7 (Laser Full) / Pymatuning Yacht Club
12. Jared Cronin 159059
ILCA 7 (Laser Full) / Columbia Sailing Club
13. Zachary Scallan 180566
ILCA 7 (Laser Full) / [Junior] LNYC
 


MC Scow
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Stefan Schulze 2742
MC Scow / Lake Lanier Sailing Club
2. Fred Herr 2446
MC Scow / Catawba Yacht Club
3. Rick Grajirena 2683
MC Scow / None
4. Mark Storrs 2855
MC Scow / Lake Eustis Sailing Club
5. Chris Norman 1836
MC Scow / ASC
6. Steven North 1922
MC Scow / Lake Lanier Sailing Club
7. Brian Slater 1800
MC Scow / Augusta Sailing Club
8. Dave Forrest 2827
MC Scow / Catawba Yacht Club
9. Rob Sherman 2799
MC Scow / ASC
10. david helmick 2843
MC Scow / Lake Eustis Sailing Club
11. Jean Pierre Bordes 1699
MC Scow / Carlyle Sailing Association
 


Melges 15
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Rich Horton 222
Melges 15 / Columbia Sailing Club
2. William McIntosh 398
Melges 15 / Savannah Yacht Club
3. Tyler Benjamin 331
Melges 15 / ChYC
 


Open Skiff (BIC)
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Hailey Bagnoni 11032
Open Skiff (BIC) / U13 Augusta Sailing Club
2. Isabella Lackey 12442
Open Skiff (BIC) / 13+ Hampton Cove Herons
3. Kinley Salvo TBD
Open Skiff (BIC) / U13 Pensacola Yacht Club
4. Katelyn Dietert 10122
Open Skiff (BIC) / 13+ Augusta Sailing Club
5. Grant Jr Dietert 10231
Open Skiff (BIC) / U13 Augusta Sailing Club
6. Jackson McMullen Tbd
Open Skiff (BIC) / 13+ ASC
7. Katelyn Craig 12264
Open Skiff (BIC) / U13 Hampton Cove Herons
8. Noah Dailey 11063
Open Skiff (BIC) / 13+ James Island Yacht Club
9. Reagan Wyatt Unknown
Open Skiff (BIC) / U13 Augusta sailing club
10. Lachlan Duer 11071
Open Skiff (BIC) / U13 SCYC
11. Graeme Slater 11909
Open Skiff (BIC) / U13 Augusta Sailing Club
12. Sophia Heaton 6245
Open Skiff (BIC) / U13 Hampton Cove Herons
13. Bradley Fabian 10065
Open Skiff (BIC) / 13+ BYSC
14. Ian Sternkopf 12138
Open Skiff (BIC) / 13+ Augusta Sailing Club
15. Oliver Putnam 11928
Open Skiff (BIC) / U13 Augusta Sailing Club
16. Shivaan Patel TBD
Open Skiff (BIC) / 13+ Columbia Sailing Club
17. Elliana Willens 12166
Open Skiff (BIC) / U13 ASC
18. Eli Castro 8773
Open Skiff (BIC) / U13 Hampton Cove Herons
19. Matthew Hassinger 12303
Open Skiff (BIC) / U13 Columbia Sailing Club
20. John Ashton Owens TBD
Open Skiff (BIC) / BYSC
21. Noelle Tardy 11964
Open Skiff (BIC) / 13+ Hampton Cove Herons
 


Opti Green
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Fletcher McDonald UNK
Opti Green / JIYC/ChYC
2. Kelsey Crouch TBD1
Opti Green / LLSC
3. Kale Jones 4108
Opti Green / LNYC
4. Leo Dailey tbd
Opti Green / James Island Yacht Club
5. Cohen Burwell 16959
Opti Green / Lake Lanier Sailing Club
6. Baxter Haynes Q2
Opti Green / James Island Yacht Club
7. Walton Macpherson 671
Opti Green / James Island Yacht Club
8. Max Branchini TBD
Opti Green / Hobcaw Yacht Club
9. Jack Scheerer TBD
Opti Green / Hobcaw
10. Edison Will na
Opti Green / James Island Yacht Club
11. Frank Peluso 12
Opti Green / Savannah yacht club
12. Connor Mountjoy 10084
Opti Green / Savannah Yacht Club
 


Opti RWB
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. ANNA KENNEDY 19977
Opti RWB / White LLSC
2. Blaine deTuro 19570
Opti RWB / White LNYC
3. Andrew Spiller 16719
Opti RWB / White LLSC
4. Oliver Johnston 3305
Opti RWB / Red CYC SC
5. Warren Terrell 10167
Opti RWB / White Lake Lanier Sailing Club
 


Other
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Cecelia Stewart tbd
Other / [Junior] Columbia Sailing Club
2. Henri Richards TBA
Other / [Junior] Columbia Sailing Club
 


PHRF Non-Spinnaker
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. George Inman 1757
PHRF Non-Spinnaker / Cape Dory Typhoon ASC
2. Rocky Kight 777
PHRF Non-Spinnaker / Hunter 31 Augusta Sailing club
3. Greg Hatcher H355
PHRF Non-Spinnaker / Hunter 35.5 ASC
4. Jeff Hart 184
PHRF Non-Spinnaker / Pearson 28-2 Augusta Sailing Club
5. Allen Willingham 14525
PHRF Non-Spinnaker / Catalina 22 ASC
6. Douglas Reiman 237
PHRF Non-Spinnaker / Catalina 270 ASC
7. Curtis Ruck 398
PHRF Non-Spinnaker / Rhodes 22 ASC
8. Thomas Zickgraf 11
PHRF Non-Spinnaker / Oday 27 Augusta Sailing Club
 


PHRF Spinnaker
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Tim Sparks 32988
PHRF Spinnaker / Capri 30 Augusta Sailing Club
2. Jim Claffey 42175
PHRF Spinnaker / Capri 30 ASC
3. Crisp McDonald USA 828
PHRF Spinnaker / J24 JIYC/ChYC/CORA
4. Josh White 545
PHRF Spinnaker / J22 ASC
5. Jim Farmer USA5206
PHRF Spinnaker / ASC
 


Sunfish
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Payton Brown 5081
Sunfish / Junior Savannah Yacht Club
2. Mac deTuro 81718
Sunfish / LNYC
3. Beth deTuro 81718
Sunfish / LNYC
4. Donna Norman 24
Sunfish / ASC
5. Sue Putnam 76
Sunfish / Augusta Sailing Club
6. Stephen Szymanski 81501
Sunfish / CSC, Columbia Sailing Club
7. Julia Ball 5029
Sunfish / Junior Savannah Yacht Club
8. Peter Fraker 43
Sunfish / South Bay Sailing Association
9. Trino Castro Woolum 81639
Sunfish / Junior Lake Norman Yacht Club
10. Robby Saballa 11
Sunfish / Junior Augusta Sailing Club
11. Chase Fa'amausili 12
Sunfish / Junior Augusta Sailing Club
12. Annslee Peoples 9
Sunfish / Junior ASC
13. Madison Franks 8
Sunfish / Junior Augusta Sail Club
14. Dylan Gensheimer Usa
Sunfish / Junior Savannah Yacht Club
 


Y Flyer
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Ed-o Durant 2377
Y Flyer / ASC
2. Henry McCray 2759
Y Flyer / Sea Island Yacht Club
3. Bob Turner 2639
Y Flyer / BYSC
4. David Loring 2786
Y Flyer / Ccs
5. Jeff Butts 2619
Y Flyer / Greater Richmond Sailing Association
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2022 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network