Registrants For
Augusta Sailing Club's
68th Annual Halloween Regatta
Appling, GA

October 07-10, 2022
158 people have registered for this event

420 non-spin
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Andrew Ettlemyer 2 Cecilia Stewart
420 non-spin / Junior Columbia Sailing Club
2. Stephanie Griffin 8528 Oliver Sobering
420 non-spin / Junior LLSC
3. Luke Horton 6 Cooper Lehnes
420 non-spin / Junior Columbia Sailing Club
4. Rohan Patel 117 Zalan Ballassy
420 non-spin / LNYC
5. Olson Smith 8 Garrett Phillips
420 non-spin / Junior Columbia Sailing Club
6. Emilia Szylman 8538 Natalia Aksamit
420 non-spin / Junior LLSC
7. Scott Thomas 7 Henri Richards
420 non-spin / Junior Columbia Sailing Club
 


E Scow
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Nathan Bowen GA-8
E Scow / Junior Augusta Sailing Club
2. Daniel Fodera GA-19
E Scow / Augusta Sailing Club
3. Bob Hagler GA21
E Scow / ASC
4. James Holder GA87
E Scow / Augusta Sailing Club
5. TJ O'Brien WA1
E Scow / Lake Norman Yacht Club
6. Cliff Russell SC27
E Scow / ASC
 


ILCA 4 (Laser 4.7)
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Will Bryant 177343
ILCA 4 (Laser 4.7) / Junior SCYC/LLSC
2. Leif Carlson 165976
ILCA 4 (Laser 4.7) / Junior Atlanta Yacht Club
3. Coleman Emrich 188855
ILCA 4 (Laser 4.7) / Junior Carolina Yacht Club- SC
4. Jackson Fisher 115106
ILCA 4 (Laser 4.7) / Junior Jackson Fisher
5. James Folk 168600
ILCA 4 (Laser 4.7) / Junior Atlanta Yacht Club
6. Felix Hagar 156808
ILCA 4 (Laser 4.7) / Junior JIYC
7. Anna Kate Horton 66444
ILCA 4 (Laser 4.7) / Junior Columbia Sailing Club
8. Catherine Jowers 166003
ILCA 4 (Laser 4.7) / Junior Columbia Sailing Club
9. Louise Martin 218595
ILCA 4 (Laser 4.7) / Junior Carolina YC SC
10. William McCarty 9
ILCA 4 (Laser 4.7) / Junior James Island Yacht Club
11. Logan Mosley 126699
ILCA 4 (Laser 4.7) / Junior CSC
12. Susan Perrin Mueller 218593
ILCA 4 (Laser 4.7) / Junior Carolina Yacht Club of SC
13. Indiana Olson 9984
ILCA 4 (Laser 4.7) / Junior LNYC
14. Sarah Plants 18
ILCA 4 (Laser 4.7) / Junior AYC
15. Emily Sternkopf 187771
ILCA 4 (Laser 4.7) / Junior Augusta Sailing Club
16. Gavin Sullivan 207221
ILCA 4 (Laser 4.7) / Junior CYC-SC
17. Saylor Waldorf 10
ILCA 4 (Laser 4.7) / Junior BYSC
 


ILCA 6 (Laser Radial)
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Alex Bagnoni 197111
ILCA 6 (Laser Radial) / Junior Augusta Sailing Club
2. Grace Christman 184400
ILCA 6 (Laser Radial) / Junior Augusta Sailing Club
3. James Fabian 187307
ILCA 6 (Laser Radial) / Junior BYSC
4. Britton Fyffe 204108
ILCA 6 (Laser Radial) / Junior Privateer Yacht Club
5. Molly Loring 44
ILCA 6 (Laser Radial) / Junior JIYC
6. Ashton Loring 1
ILCA 6 (Laser Radial) / Junior Clemson/JIYC
7. Tucker Mansfield 217337
ILCA 6 (Laser Radial) / Junior AYC
8. Preston Miller 170114
ILCA 6 (Laser Radial) / Junior LNYC
9. Liam Modzelewski 218598
ILCA 6 (Laser Radial) / Junior CYC
10. Murphy olson 429
ILCA 6 (Laser Radial) / Junior LNYC
11. Dean Plants 185453
ILCA 6 (Laser Radial) / Junior AYC
12. Diego Pryor 181296
ILCA 6 (Laser Radial) / Junior Augusta Sailing Club
13. Marco Pryor 206539
ILCA 6 (Laser Radial) / Junior Augusta Sailing Club
14. Michael Sickinger 164293
ILCA 6 (Laser Radial) / Asc
15. Parker Thran 178530
ILCA 6 (Laser Radial) / Junior LLSC
16. Kate Zurinksas 189774
ILCA 6 (Laser Radial) / Junior CYCNC / LLSC
 


ILCA 7 (Laser Full)
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Andrew Addie 149999
ILCA 7 (Laser Full) / Pymatuning Yacht Club
2. Dan Bagnoni 851
ILCA 7 (Laser Full) / Augusta Sailing Club
3. Scott Barnas 173643
ILCA 7 (Laser Full) / Atlanta Yacht Club
4. Michael Carlson 191920
ILCA 7 (Laser Full) / Atlanta Yacht Club
5. Jared Cronin 159059
ILCA 7 (Laser Full) / Columbia Sailing Club
6. William Gilden 201212
ILCA 7 (Laser Full) / NA
7. Stanley Hassinger 21
ILCA 7 (Laser Full) / Columbia Sailing Club
8. Joe McMullen 190238
ILCA 7 (Laser Full) / ASC
9. Marcus Moehlman 184634
ILCA 7 (Laser Full) / ASC
10. Will Paschal 41
ILCA 7 (Laser Full) / LLSC
11. Josh Putnam 84634
ILCA 7 (Laser Full) / ASC
12. Eli Putnam 218590
ILCA 7 (Laser Full) / Augusta Sailing Club
13. Shane Sablotsky 165142
ILCA 7 (Laser Full) / DBYC
14. Samuel Sablotsky 217456
ILCA 7 (Laser Full) / Junior DBYC
15. Zachary Scallan 180566
ILCA 7 (Laser Full) / Junior LNYC
16. Sean Sternkopf 173970
ILCA 7 (Laser Full) / Augusta Sailing Club
 


MC Scow
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Jean Pierre Bordes 1699
MC Scow / Carlyle Sailing Association
2. Chris Brooks 1790
MC Scow / Chris Brooks
3. Jeff helmick 2683
MC Scow / Lake Eustis Sailing Club
4. John Mossman 2459
MC Scow / Carolina Yacht Club
5. Chris Norman 1836
MC Scow / ASC
6. Steven North 1922
MC Scow / Lake Lanier Sailing Club
7. Stefan Schulze 2742
MC Scow / Lake Lanier Sailing Club
8. Rob Sherman 2799
MC Scow / ASC
9. Brian Slater 1800
MC Scow / Augusta Sailing Club
10. Kurt Stadele 2767
MC Scow / LLSC
11. Mark Storrs 2855
MC Scow / Lake Eustis Sailing Club
12. Jim Ward 1950
MC Scow / BYSC
 


Melges 15
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Tyler Benjamin 331
Melges 15 / ChYC
2. Rich Horton 222
Melges 15 / Columbia Sailing Club
3. William McIntosh 398
Melges 15 / Savannah Yacht Club
 


Open Skiff (BIC)
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Hailey Bagnoni 11032
Open Skiff (BIC) / U13 Augusta Sailing Club
2. Eli Castro 12399
Open Skiff (BIC) / U13 Hampton Cove Herons
3. Katelyn Craig 12264
Open Skiff (BIC) / U13 Hampton Cove Herons
4. Noah Dailey 11063
Open Skiff (BIC) / 13+ James Island Yacht Club
5. Katelyn Dietert 10122
Open Skiff (BIC) / 13+ Augusta Sailing Club
6. Grant Jr Dietert 10231
Open Skiff (BIC) / U13 Augusta Sailing Club
7. Lachlan Duer 11071
Open Skiff (BIC) / U13 SCYC
8. Bradley Fabian 10065
Open Skiff (BIC) / 13+ BYSC
9. Matthew Hassinger 12303
Open Skiff (BIC) / U13 Columbia Sailing Club
10. Sophia Heaton 12419
Open Skiff (BIC) / U13 Hampton Cove Herons
11. Michael Kessler 9638
Open Skiff (BIC) / U13 Colombia Sailing Club
12. Jackson McMullen 9203
Open Skiff (BIC) / 13+ ASC
13. John Ashton Owens 11111
Open Skiff (BIC) / 13+ BYSC
14. Shivaan Patel 9636
Open Skiff (BIC) / 13+ Columbia Sailing Club
15. Oliver Putnam 11928
Open Skiff (BIC) / U13 Augusta Sailing Club
16. Kinley Salvo TBD
Open Skiff (BIC) / U13 Pensacola Yacht Club
17. Graeme Slater 11909
Open Skiff (BIC) / U13 Augusta Sailing Club
18. Ian Sternkopf 12138
Open Skiff (BIC) / 13+ Augusta Sailing Club
19. Noelle Tardy 11960
Open Skiff (BIC) / 13+ Hampton Cove Herons
20. Brighton Turner 7505
Open Skiff (BIC) / 13+ BYSC
21. Elliana Willens 9205
Open Skiff (BIC) / U13 ASC
22. Reagan Wyatt 11956
Open Skiff (BIC) / U13 Augusta sailing club
 


Opti Green
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Max Branchini 103
Opti Green / Hobcaw Yacht Club
2. Cohen Burwell 16959
Opti Green / Lake Lanier Sailing Club
3. Kelsey Crouch UYC9
Opti Green / LLSC
4. Leo Dailey 1
Opti Green / James Island Yacht Club
5. Mercer Filgate 802
Opti Green / Savannah Yacht Club
6. Baxter Haynes Q2
Opti Green / James Island Yacht Club
7. Kale Jones 4108
Opti Green / LNYC
8. Walton Macpherson 671
Opti Green / James Island Yacht Club
9. Fletcher McDonald 20136
Opti Green / JIYC/ChYC
10. Connor Mountjoy 10084
Opti Green / Savannah Yacht Club
11. Lizzie Oetgen USA 18019
Opti Green / Savannah Yacht Club
12. Anna Clair Painter 83
Opti Green / Savannah Yacht Club
13. Frank Peluso 12
Opti Green / Savannah yacht club
14. Jack Scheerer 8
Opti Green / Hobcaw
15. Opal Sullivan 5335
Opti Green / CYC-SC
16. Callaway Terrell LLSC
Opti Green / Lake Lanier Sailing Club
17. Emmaline Weimar 12642
Opti Green / Savannah Yacht Club
18. Edison Will 6
Opti Green / James Island Yacht Club
 


Opti RWB
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Blaine deTuro 19570
Opti RWB / White LNYC
2. Oliver Johnston 3305
Opti RWB / Red CYC SC
3. ANNA KENNEDY 19977
Opti RWB / White LLSC
4. Andrew Spiller 6174
Opti RWB / White LLSC
5. Warren Terrell 10167
Opti RWB / White Lake Lanier Sailing Club
 


Other
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Paul King 1659
Other / Lake Norman Yacht Club
 


PHRF Non-Spinnaker
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Jeff Hart 184
PHRF Non-Spinnaker / Pearson 28-2 Augusta Sailing Club
2. Greg Hatcher H355
PHRF Non-Spinnaker / Hunter 35.5 ASC
3. George Inman 1757
PHRF Non-Spinnaker / Cape Dory Typhoon ASC
4. Rocky Kight 777
PHRF Non-Spinnaker / Hunter 31 Augusta Sailing club
5. Phill Peavler 10542
PHRF Non-Spinnaker / ASC
6. Douglas Reiman 237
PHRF Non-Spinnaker / Catalina 270 ASC
7. Curtis Ruck 398
PHRF Non-Spinnaker / Rhodes 22 ASC
8. Allen Willingham 14525
PHRF Non-Spinnaker / Catalina 22 ASC
9. Thomas Zickgraf 11
PHRF Non-Spinnaker / Oday 27 Augusta Sailing Club
 


PHRF Spinnaker
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Jim Claffey 42175
PHRF Spinnaker / Capri 30 ASC
2. Jim Farmer USA5206
PHRF Spinnaker / J24 ASC
3. Crisp McDonald USA 828
PHRF Spinnaker / J24 JIYC/ChYC/CORA
4. Tim Sparks 32988
PHRF Spinnaker / Capri 30 Augusta Sailing Club
5. Josh White 545
PHRF Spinnaker / J22 ASC
 


Sunfish
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Julia Ball 5029
Sunfish / Junior Savannah Yacht Club
2. Trino Castro Woolum 81639
Sunfish / Junior Lake Norman Yacht Club
3. Beth deTuro 81718
Sunfish / LNYC
4. Mac deTuro 81713
Sunfish / LNYC
5. Chase Fa'amausili 123
Sunfish / Junior Augusta Sailing Club
6. Peter Fraker 43
Sunfish / South Bay Sailing Association
7. Madison Franks 18
Sunfish / Junior Augusta Sail Club
8. Isabella Fthenos 12
Sunfish / Junior Lake Norman Yacht Club
9. Lilly Fthenos 11
Sunfish / Junior Lake Norman Yacht Club
10. Dylan Gensheimer Usa
Sunfish / Junior Savannah Yacht Club
11. David Krausz 81526
Sunfish / Columbia Sailing Club
12. Donna Norman 24
Sunfish / ASC
13. Annslee Peoples 9
Sunfish / Junior ASC
14. Sue Putnam 76
Sunfish / Augusta Sailing Club
15. Robby Saballa 111
Sunfish / Junior Augusta Sailing Club
16. Stephen Szymanski 81501
Sunfish / CSC, Columbia Sailing Club
 


Y Flyer
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Jeff Butts 2619
Y Flyer / Greater Richmond Sailing Association
2. Ed-o Durant 2377
Y Flyer / ASC
3. David Loring 2786
Y Flyer / Ccs
4. Henry McCray 2759
Y Flyer / Sea Island Yacht Club
5. Bob Turner 2639
Y Flyer / BYSC
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2022 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network