Registrants For
Augusta Sailing Club's
68th Annual Halloween Regatta
Appling, GA

October 07-10, 2022
158 people have registered for this event

420 non-spin
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Rohan Patel 117 Zalan Ballassy
420 non-spin / LNYC
2. Luke Horton 6 Cooper Lehnes
420 non-spin / Junior Columbia Sailing Club
3. Stephanie Griffin 8528 Oliver Sobering
420 non-spin / Junior LLSC
4. Olson Smith 8 Garrett Phillips
420 non-spin / Junior Columbia Sailing Club
5. Emilia Szylman 8538 Natalia Aksamit
420 non-spin / Junior LLSC
6. Andrew Ettlemyer 2 Cecilia Stewart
420 non-spin / Junior Columbia Sailing Club
7. Scott Thomas 7 Henri Richards
420 non-spin / Junior Columbia Sailing Club
 


E Scow
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Bob Hagler GA21
E Scow / ASC
2. Cliff Russell SC27
E Scow / ASC
3. James Holder GA87
E Scow / Augusta Sailing Club
4. Daniel Fodera GA-19
E Scow / Augusta Sailing Club
5. TJ O'Brien WA1
E Scow / Lake Norman Yacht Club
6. Nathan Bowen GA-8
E Scow / Junior Augusta Sailing Club
 


ILCA 4 (Laser 4.7)
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Coleman Emrich 188855
ILCA 4 (Laser 4.7) / Junior Carolina Yacht Club- SC
2. Felix Hagar 156808
ILCA 4 (Laser 4.7) / Junior JIYC
3. Emily Sternkopf 187771
ILCA 4 (Laser 4.7) / Junior Augusta Sailing Club
4. Saylor Waldorf 10
ILCA 4 (Laser 4.7) / Junior BYSC
5. Anna Kate Horton 66444
ILCA 4 (Laser 4.7) / Junior Columbia Sailing Club
6. William McCarty 9
ILCA 4 (Laser 4.7) / Junior James Island Yacht Club
7. Sarah Plants 18
ILCA 4 (Laser 4.7) / Junior AYC
8. James Folk 168600
ILCA 4 (Laser 4.7) / Junior Atlanta Yacht Club
9. Logan Mosley 126699
ILCA 4 (Laser 4.7) / Junior CSC
10. Gavin Sullivan 207221
ILCA 4 (Laser 4.7) / Junior CYC-SC
11. Will Bryant 177343
ILCA 4 (Laser 4.7) / Junior SCYC/LLSC
12. Indiana Olson 9984
ILCA 4 (Laser 4.7) / Junior LNYC
13. Louise Martin 218595
ILCA 4 (Laser 4.7) / Junior Carolina YC SC
14. Susan Perrin Mueller 218593
ILCA 4 (Laser 4.7) / Junior Carolina Yacht Club of SC
15. Leif Carlson 165976
ILCA 4 (Laser 4.7) / Junior Atlanta Yacht Club
16. Catherine Jowers 166003
ILCA 4 (Laser 4.7) / Junior Columbia Sailing Club
17. Jackson Fisher 115106
ILCA 4 (Laser 4.7) / Junior Jackson Fisher
 


ILCA 6 (Laser Radial)
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Michael Sickinger 164293
ILCA 6 (Laser Radial) / Asc
2. Molly Loring 44
ILCA 6 (Laser Radial) / Junior JIYC
3. Ashton Loring 1
ILCA 6 (Laser Radial) / Junior Clemson/JIYC
4. Kate Zurinksas 189774
ILCA 6 (Laser Radial) / Junior CYCNC / LLSC
5. Dean Plants 185453
ILCA 6 (Laser Radial) / Junior AYC
6. Grace Christman 184400
ILCA 6 (Laser Radial) / Junior Augusta Sailing Club
7. James Fabian 187307
ILCA 6 (Laser Radial) / Junior BYSC
8. Parker Thran 178530
ILCA 6 (Laser Radial) / Junior LLSC
9. Diego Pryor 181296
ILCA 6 (Laser Radial) / Junior Augusta Sailing Club
10. Marco Pryor 206539
ILCA 6 (Laser Radial) / Junior Augusta Sailing Club
11. Tucker Mansfield 217337
ILCA 6 (Laser Radial) / Junior AYC
12. Murphy olson 429
ILCA 6 (Laser Radial) / Junior LNYC
13. Liam Modzelewski 218598
ILCA 6 (Laser Radial) / Junior CYC
14. Alex Bagnoni 197111
ILCA 6 (Laser Radial) / Junior Augusta Sailing Club
15. Preston Miller 170114
ILCA 6 (Laser Radial) / Junior LNYC
16. Britton Fyffe 204108
ILCA 6 (Laser Radial) / Junior Privateer Yacht Club
 


ILCA 7 (Laser Full)
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Joe McMullen 190238
ILCA 7 (Laser Full) / ASC
2. William Gilden 201212
ILCA 7 (Laser Full) / NA
3. Marcus Moehlman 184634
ILCA 7 (Laser Full) / ASC
4. Sean Sternkopf 173970
ILCA 7 (Laser Full) / Augusta Sailing Club
5. Shane Sablotsky 165142
ILCA 7 (Laser Full) / DBYC
6. Scott Barnas 173643
ILCA 7 (Laser Full) / Atlanta Yacht Club
7. Andrew Addie 149999
ILCA 7 (Laser Full) / Pymatuning Yacht Club
8. Josh Putnam 84634
ILCA 7 (Laser Full) / ASC
9. Will Paschal 41
ILCA 7 (Laser Full) / LLSC
10. Michael Carlson 191920
ILCA 7 (Laser Full) / Atlanta Yacht Club
11. Dan Bagnoni 851
ILCA 7 (Laser Full) / Augusta Sailing Club
12. Eli Putnam 218590
ILCA 7 (Laser Full) / Augusta Sailing Club
13. Jared Cronin 159059
ILCA 7 (Laser Full) / Columbia Sailing Club
14. Stanley Hassinger 21
ILCA 7 (Laser Full) / Columbia Sailing Club
15. Samuel Sablotsky 217456
ILCA 7 (Laser Full) / Junior DBYC
16. Zachary Scallan 180566
ILCA 7 (Laser Full) / Junior LNYC
 


MC Scow
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Jean Pierre Bordes 1699
MC Scow / Carlyle Sailing Association
2. Chris Norman 1836
MC Scow / ASC
3. Jeff helmick 2683
MC Scow / Lake Eustis Sailing Club
4. Jim Ward 1950
MC Scow / BYSC
5. Steven North 1922
MC Scow / Lake Lanier Sailing Club
6. Rob Sherman 2799
MC Scow / ASC
7. Stefan Schulze 2742
MC Scow / Lake Lanier Sailing Club
8. Mark Storrs 2855
MC Scow / Lake Eustis Sailing Club
9. Brian Slater 1800
MC Scow / Augusta Sailing Club
10. John Mossman 2459
MC Scow / Carolina Yacht Club
11. Chris Brooks 1790
MC Scow / Chris Brooks
12. Kurt Stadele 2767
MC Scow / LLSC
 


Melges 15
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. William McIntosh 398
Melges 15 / Savannah Yacht Club
2. Rich Horton 222
Melges 15 / Columbia Sailing Club
3. Tyler Benjamin 331
Melges 15 / ChYC
 


Open Skiff (BIC)
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Jackson McMullen 9203
Open Skiff (BIC) / 13+ ASC
2. John Ashton Owens 11111
Open Skiff (BIC) / 13+ BYSC
3. Ian Sternkopf 12138
Open Skiff (BIC) / 13+ Augusta Sailing Club
4. Brighton Turner 7505
Open Skiff (BIC) / 13+ BYSC
5. Noelle Tardy 11960
Open Skiff (BIC) / 13+ Hampton Cove Herons
6. Bradley Fabian 10065
Open Skiff (BIC) / 13+ BYSC
7. Shivaan Patel 9636
Open Skiff (BIC) / 13+ Columbia Sailing Club
8. Katelyn Dietert 10122
Open Skiff (BIC) / 13+ Augusta Sailing Club
9. Noah Dailey 11063
Open Skiff (BIC) / 13+ James Island Yacht Club
10. Hailey Bagnoni 11032
Open Skiff (BIC) / U13 Augusta Sailing Club
11. Reagan Wyatt 11956
Open Skiff (BIC) / U13 Augusta sailing club
12. Graeme Slater 11909
Open Skiff (BIC) / U13 Augusta Sailing Club
13. Michael Kessler 9638
Open Skiff (BIC) / U13 Colombia Sailing Club
14. Sophia Heaton 12419
Open Skiff (BIC) / U13 Hampton Cove Herons
15. Oliver Putnam 11928
Open Skiff (BIC) / U13 Augusta Sailing Club
16. Katelyn Craig 12264
Open Skiff (BIC) / U13 Hampton Cove Herons
17. Elliana Willens 9205
Open Skiff (BIC) / U13 ASC
18. Eli Castro 12399
Open Skiff (BIC) / U13 Hampton Cove Herons
19. Kinley Salvo TBD
Open Skiff (BIC) / U13 Pensacola Yacht Club
20. Lachlan Duer 11071
Open Skiff (BIC) / U13 SCYC
21. Grant Jr Dietert 10231
Open Skiff (BIC) / U13 Augusta Sailing Club
22. Matthew Hassinger 12303
Open Skiff (BIC) / U13 Columbia Sailing Club
 


Opti Green
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Edison Will 6
Opti Green / James Island Yacht Club
2. Walton Macpherson 671
Opti Green / James Island Yacht Club
3. Callaway Terrell LLSC
Opti Green / Lake Lanier Sailing Club
4. Leo Dailey 1
Opti Green / James Island Yacht Club
5. Max Branchini 103
Opti Green / Hobcaw Yacht Club
6. Baxter Haynes Q2
Opti Green / James Island Yacht Club
7. Jack Scheerer 8
Opti Green / Hobcaw
8. Frank Peluso 12
Opti Green / Savannah yacht club
9. Connor Mountjoy 10084
Opti Green / Savannah Yacht Club
10. Lizzie Oetgen USA 18019
Opti Green / Savannah Yacht Club
11. Emmaline Weimar 12642
Opti Green / Savannah Yacht Club
12. Cohen Burwell 16959
Opti Green / Lake Lanier Sailing Club
13. Mercer Filgate 802
Opti Green / Savannah Yacht Club
14. Fletcher McDonald 20136
Opti Green / JIYC/ChYC
15. Opal Sullivan 5335
Opti Green / CYC-SC
16. Anna Clair Painter 83
Opti Green / Savannah Yacht Club
17. Kelsey Crouch UYC9
Opti Green / LLSC
18. Kale Jones 4108
Opti Green / LNYC
 


Opti RWB
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Oliver Johnston 3305
Opti RWB / Red CYC SC
2. Andrew Spiller 6174
Opti RWB / White LLSC
3. Warren Terrell 10167
Opti RWB / White Lake Lanier Sailing Club
4. Blaine deTuro 19570
Opti RWB / White LNYC
5. ANNA KENNEDY 19977
Opti RWB / White LLSC
 


Other
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Paul King 1659
Other / Lake Norman Yacht Club
 


PHRF Non-Spinnaker
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Phill Peavler 10542
PHRF Non-Spinnaker / ASC
2. George Inman 1757
PHRF Non-Spinnaker / Cape Dory Typhoon ASC
3. Allen Willingham 14525
PHRF Non-Spinnaker / Catalina 22 ASC
4. Douglas Reiman 237
PHRF Non-Spinnaker / Catalina 270 ASC
5. Rocky Kight 777
PHRF Non-Spinnaker / Hunter 31 Augusta Sailing club
6. Greg Hatcher H355
PHRF Non-Spinnaker / Hunter 35.5 ASC
7. Thomas Zickgraf 11
PHRF Non-Spinnaker / Oday 27 Augusta Sailing Club
8. Jeff Hart 184
PHRF Non-Spinnaker / Pearson 28-2 Augusta Sailing Club
9. Curtis Ruck 398
PHRF Non-Spinnaker / Rhodes 22 ASC
 


PHRF Spinnaker
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Jim Claffey 42175
PHRF Spinnaker / Capri 30 ASC
2. Tim Sparks 32988
PHRF Spinnaker / Capri 30 Augusta Sailing Club
3. Josh White 545
PHRF Spinnaker / J22 ASC
4. Jim Farmer USA5206
PHRF Spinnaker / J24 ASC
5. Crisp McDonald USA 828
PHRF Spinnaker / J24 JIYC/ChYC/CORA
 


Sunfish
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Donna Norman 24
Sunfish / ASC
2. David Krausz 81526
Sunfish / Columbia Sailing Club
3. Beth deTuro 81718
Sunfish / LNYC
4. Stephen Szymanski 81501
Sunfish / CSC, Columbia Sailing Club
5. Peter Fraker 43
Sunfish / South Bay Sailing Association
6. Sue Putnam 76
Sunfish / Augusta Sailing Club
7. Mac deTuro 81713
Sunfish / LNYC
8. Dylan Gensheimer Usa
Sunfish / Junior Savannah Yacht Club
9. Isabella Fthenos 12
Sunfish / Junior Lake Norman Yacht Club
10. Lilly Fthenos 11
Sunfish / Junior Lake Norman Yacht Club
11. Chase Fa'amausili 123
Sunfish / Junior Augusta Sailing Club
12. Annslee Peoples 9
Sunfish / Junior ASC
13. Madison Franks 18
Sunfish / Junior Augusta Sail Club
14. Julia Ball 5029
Sunfish / Junior Savannah Yacht Club
15. Trino Castro Woolum 81639
Sunfish / Junior Lake Norman Yacht Club
16. Robby Saballa 111
Sunfish / Junior Augusta Sailing Club
 


Y Flyer
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. David Loring 2786
Y Flyer / Ccs
2. Jeff Butts 2619
Y Flyer / Greater Richmond Sailing Association
3. Henry McCray 2759
Y Flyer / Sea Island Yacht Club
4. Ed-o Durant 2377
Y Flyer / ASC
5. Bob Turner 2639
Y Flyer / BYSC
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2022 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network