49er
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Carlos Robles

Marco Soffiatti Grael
BRA-332 49er
Niterói, RJ Club Nautic El Balís / CbVela
2. William Jones

Evan DePaul
CAN760 49er
Jerseyville, ON RHYC
3. Harry Melges
*
Finn Rowe
USA 113 49er
*, * Buddy Melges Sailing Center
4. Marco Baumann

Jakob Flachberger
5 49er
pill, Tirol yacht club achenkirch
5. Fritiof Hedström

Otto Hamel
SWE21 49er
Gothenburg, Västra Götaland GKSS
6. Uberto Crivelli Visconti

Jimmy Togni
ITA 88 49er
Roma, Lazio MARINA MILITARE
7. Andrew Mollerus

Ian Macdiarmid
914 49er
Larchmont, NY USST
8. Jakob Meggendorfer

Andreas Spranger
2 49er
Kiel, SH Bayerischer Yacht-Club
9. Lukasz Przybytek

Pawel Kolodzinski
42 49er
Dobrzyn nad Wisłą, kujawsko-pomorskie AZS AWFiS Gdańsk
10. Christopher Williford

Scott Ewing
1160 49er
Fort Lauderdale, FL Lauderdale Yacht Club
11. Tim Fischer

Graf Fabian
GER 115 49er
Kiel, SH NRV
12. Dominik Buksak

Szymon Wierzbicki
174 49er
Gdańsk, pomorskie AZS AWFIS GDAŃSK
13. Don Whitcraft

Dylan Whitcraft
THA279 49er
Waterville, ME RVYC
14. Sébastien Schneiter

Lucien Cujean
77 49er
Anières, Geneva SNG
15. Nils Carstensen

Jan Frigge
220 49er
Kiel, SH Flensburger Segel-Club
16. Yannick Lefèbvre

Tom Pelsmaekers
BEL24 49er
Oostende, West-Vlaanderen WWSV Olympic Team
17. Sime Fantela

Mihovil Fantela
CRO 83 49er
Zadar, Zadar J.K. Sv Krsevan
18. Carl Sylvan

Marcus Anjemark
16 49er
Gothenburg, V.G GKSS
19. Benjamin Bildstein

David Hussl
AUT 29 49er
Wolfurt, Vorarlberg Yacht Club Bregenz
20. Noah Lyons
*
John Michel
404 49er
*, * Ccsc
21. Nevin Snow

Mac Agnese
126 49er
San Diego, CA San Diego Yacht Club / Lauderdale Yacht Club
22. Alexander Heinzemann

Justin Barnes
905 49er
Delta, BC Royal Vancouver Yacht Club/Royal Canadian Yacht Club
23. Dylan Jones

Jonathan Kelly
CAN210 49er
Victoria, BC RVYC
24. Judge Ryan

Alain Sign
USA28 49er
La Mesa, CA SDYC, MBYC
25. Dylan Fletcher-Scott

Stuart Bithell
GBR 1 49er
Desborough, England WPSNA
26. Chris Rast

Trevor Burd
USA 41 49er
Marblehead, MA MBYC
27. DIEGO BOTÍN LE CHEVER

IAGO MARRA
97 49er
SANTANDER, CANTANBRIA RCMSantander
28. Ian Barrows

Mitchell Kiss
USA 31 49er
St.Thomas, St Thomas St.Thomas YC/ Macatawa Bay Yacht Club
29. James Peters

Fynn Sterritt
25 49er
Portland, Dorset Loch Morlich SC
30. Jack Hawkins

Chirs Thomas
17 49er
Ruan High Lanes, England Wpnsa
 


FX
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Alexandra tenHove

Mariah Millen
821 FX
KINGSTON, Ontario KYC
2. Stephanie Roble

Margaret Shea
50 FX
Miami, FL Kilroy Realty/Lake Beulah YC/Chicago YC
3. Enia Nincevic

Mihaela Zjena De Micheli-Vitturi
112 FX
Zadar, Zadarska J.K.Uskok Zadar
4. CHIKA HATAE

HIROKA ITAKURA
611 FX
tujido,Fujisawacity, Kanagawa TOYOTA INDUSTRIES CORPORATION
5. Victoria Jurczok

Anika Lorenz
GER 55 FX
Berlin, Berlin VSaW
6. Sayoko Harada

Sarah Nagamatsu
728 FX
Fujisawa, Kanagawa TOYOTA INDUSTRIES CORPORATION
7. Veronika Zivna

Katerina Zivna
CZE 777 FX
Jesenice, Praha - zapad YC PanCzech / Circolo Vela Arco
8. Nathan Houseberg

Catherine Mollerus
872 FX
Jamestown, RI n/a
9. Kate Shaner

Charlotte Mack
548 FX
Kirkland, WA Seattle Yacht Club
10. Natasha Bryant
*
Annie Wilmot
101 FX
*, * Royal Prince Alfred Yacht Club
11. Tanja Frank

Lorena Abicht
AUT 61 FX
Vienna, Vienna Uycns
12. Ragna Agerup

Maia Agerup
NOR20 FX
Oslo, Oslo RNYC
13. Angelika Kohlendorfer

Lisa Farthofer
Aut100 FX
Vienna, Vienna Yacht Club Podersdorf
14. Erin Rafuse

Naomi Flanagan
CAN18 FX
Halifax, NS RNSYS
15. Anna Yamazaki

Sena Takano
JPN117 FX
Yokohama, Kanagawa Prefecture NOEVIR
 


Nacra
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Ravi Parent

Christina Persson
USA286 Nacra
Bradenton, FL Sarasota Sailing Squadron
2. Chris Rashley

Laura Marimon
257 Nacra
Southampton, England Royal London Yacht Club
3. Ben Saxton

Katie Dabson
GBR 91 Nacra
Weymouth, England Royal Thames YC
4. Rupert White

Kirstie Urwin
215 Nacra
Brightlingsea, England Weymouth and Portland National Sailing Academy
5. Henri Demesmaeker
*
TBA TBA
BEL212 Nacra
*, * WWSV Olympic Team
6. Kevin Bonnevie

TBA TBA
BEL340 Nacra
Gent, Vlaanderen WWSV Olympic Team
7. Thomas Zajac

Barbara Matz
AUT 3 Nacra
Vienna, Vienna BYC
8. John Gimson

Anna Burnet
21 Nacra
by Helensburgh, Argyll & Bute Rudyard lake
9. Santiago Lange

Cecilia Carranza Saroli
1 Nacra
SanIsidro, Buenos Aires CNSI y Rosario
10. Jason Waterhouse

Lisa Darmanin
AUS2 Nacra
Newport, NSW RPAYC
11. Riley Gibbs

Louisa Chafee
361 Nacra
Long Beach, CA St. Francis Yacht Club
12. João Siemsen

Gabriela Nicolino
BRA112 Nacra
Rio de Janeiro, RJ Marinha do Brasil / ICRJ
13. Bora Gulari

Helena Scutt
360 Nacra
Detroit, MI Bayview Yacht Club / Seattle Yacht Club
14. Johannes Polgar

Carolina Werner
GER 369 Nacra
Schwedeneck, Schleswig-Holstein NRV