Sarasota Youth Sailing 33rd Annual Sailfest Regatta
Sarasota Youth Sailing | April 10-11, 2021

Optimist Green (63 boats) (top)
Series Standing - 1 race scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, April 10, 2021 6:28:45 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1  Total Pos
1  
22979   Wesley Wrigley    Sarasota Yacht Club   1   1  
1  
2  
21716   Oliver Osterman    Sarasota Yacht Club   2   2  
2  
3  
5860   Max Farris    CCSC   3   3  
3  
4  
10009   Teagan Parke    CCSC   4   4  
4  
5  
8298   Ava Weatherilt    Clearwater Community Sailing Center   5   5  
5  
6  
21550   Morgan Temple    Palm Beach Sailing Club   6   6  
6  
7  
22518   Griffin Roberts    Sarasota Youth Sailing   7   7  
7  
8  
23117   Alexander Delamarter    Indian River Youth Sailing Foundation   8   8  
8  
9  
111   Sam Vaughan    Sarasota Youth Sailing   9   9  
9  
10  
22864   Benjamin Vaughan    Sarasota Youth Sailing   10   10  
10  
11  
16761   Reese Bizouarn    SPYC   11   11  
11  
12  
17053   Cooper Lee    SPYC   12   12  
12  
13  
18599   Kai Bernthal    SDYS   13   13  
13  
14  
11371   Alexander Scarberry    DIYSF   14   14  
14  
15  
15531   Vincent Zadlo    NCSC   15   15  
15  
16  
15531   Scarlet Bizouarn    SPYC   16   16  
16  
17  
001   Andersen Mohre    SAYC   17   17  
17  
18  
20818   Violet Jonas    DIYC   64/DNF   64T  
18  
18  
13352   Mason Valdes    SDYS   64/DNF   64T  
18  
18  
3   Emma Maroney    Saint Augustine Yacht Club   64/DNF   64T  
18  
18  
44   Vivienne Edinger    DIYSF   64/DNF   64T  
18  
18  
86   Nathaniel Kai Simmons    PBSC   64/DNF   64T  
18  
18  
11437   Zade Abedrabbo    SPYC   64/DNF   64T  
18  
18  
9843   Talon Schenck    DIYC   64/DNF   64T  
18  
18  
6   Brendan Leonard    SAYC   64/DNF   64T  
18  
18  
10992   Olivia George    CCSC   64/DNF   64T  
18  
18  
5   Jonas Schechter    Sarasota Yacht Club   64/DNF   64T  
18  
18  
9161   Matthew Sheppard    Englewood Sailing Association   64/DNF   64T  
18  
18  
23138   Stefan Sultana    Sarasota Yacht Club   64/DNF   64T  
18  
18  
9141   Mia Quijano    VYBA   64/DNF   64T  
18  
18  
9136   Kolton Drum    Englewood Sailing Association   64/DNF   64T  
18  
18  
6752   Micah Wahba    Clearwater Community Sailing Center   64/DNF   64T  
18  
18  
5589   Jack Jentgen    naples sailing center   64/DNF   64T  
18  
18  
115   Gabriel John Sullivan    Sarasota Youth Sailing   64/DNF   64T  
18  
18  
115   Elijah Wahba    Clearwater Community Sailing Center   64/DNF   64T  
18  
18  
20498   Jackson Phillips    DIYS   64/DNF   64T  
18  
18  
8   Eddie Miersch    Sarasota Yacht Club   64/DNF   64T  
18  
18  
20681   Lucas Jacobs    SAYC   64/DNF   64T  
18  
18  
9595   Jocelyn Sheppard    Englewood sailing association   64/DNF   64T  
18  
18  
22566   Christopher Lynch    Vyba   64/DNF   64T  
18  
18  
6636   Kamila Murray    NCSC   64/DNF   64T  
18  
18  
DNC 22564   DNC Landon Bullard    VAYB   64/DNC   64T  
18  
18  
17259   Hudson Cavell    Palm Beach Sailing Club   64/DNF   64T  
18  
18  
16456   Emerson Brandt    Clearwater Community Sailing Center   64/DNF   64T  
18  
18  
14691   Dalton Cellamare    SPYC   64/DNF   64T  
18  
18  
20832   Daniel Castaldi    DIYS   64/DNF   64T  
18  
18  
21959   Alex Infanti    Sarasota Yacht Club   64/DNF   64T  
18  
18  
22155   Andrew Getzels    Sarasota Youth Sailing   64/DNF   64T  
18  
18  
11   Jessica Martello    Davis Island Yacht Club   64/DNF   64T  
18  
18  
191921   Sydney Hardy    Venice Youth Boating   64/DNF   64T  
18  
18  
22309   Piper Roberts    Sarasota Youth Sailing   64/DNF   64T  
18  
18  
23083   Constantino Conrad    DIYSF   64/DNF   64T  
18  
18  
18588   Thomas Weider    SPYC   64/DNF   64T  
18  
18  
22998   Kohl Hoddinott    Sarasota Yacht Club   64/DNF   64T  
18  
18  
DNC 7151   DNC Gage Haber    Tampa Yacht Club   64/DNC   64T  
18  
18  
22865   Dylan Lopez    Sarasota Youth Sailing   64/DNF   64T  
18  
18  
22413   Lee Rhoades Munder    Palm Beach Sailing Club   64/DNF   64T  
18  
18  
22325   Alyson Fernandez    Sarasota Youth Sailing   64/DNF   64T  
18  
18  
21748   Cahan Raymond    Sarasota Youth Sailing   64/DNF   64T  
18  
18  
19188   Jake arbuckle    Englewood sailing   64/DNF   64T  
18  
18  
14303   Ethan Cox    SPYC   64/DNF   64T  
18  
18  
12   Luke Hoddinott    Sarasota Yacht Club   64/DNF   64T  
18  
18  
22303   Everett Perrin    Sarasota Yacht Club   64/DNF   64T  
18  
 



Optimist (64 boats) (top)
Series Standing - 3 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, April 10, 2021 12:54:15 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3  Total Pos
1  
7377   John HARTNEY [Blue]   St. Petersburg Yacht Club   2   2   1   5  
1  
2  
22969   Jason Folvig [Red]   Sarasota Yacht Club   1   1   8   10  
2  
3  
14898   Rosie Simpson [Red]   St. Petersburg Yacht Club   6   3   6   15  
3  
4  
18295   Garrett January [Red]   CCSC   4   13   5   22  
4  
5  
9710   Sophia Fuller [Red]   SPYC   5   11   9   25  
5  
6  
12900   Christopher Shaffer [Blue]   SPYC   3   4   19   26  
6  
7  
22952   Ryder ELLIS [Blue]   SPYC   9   10   10   29  
7  
8  
15784   Gwendolyn Woodbury [Red]   Sarasota Yacht Club   12   16   3   31  
8  
9  
22764   Jackson Lee [Red]   SPYC   13   6   14   33  
9  
10  
23063   matthew RAY [Red]   SYS   8   20   7   35  
10  
11  
11157   Chase Carney [Blue]   CCSC   18   8   16   42  
11  
12  
22229   Adam Mendelblatt [Red]   SPYC   23   7   13   43  
12  
13  
18298   Reese ELLIS [Red]   SPYC   14   15   15   44  
13  
14  
22977   Nils Wheeler [Red]   Sarasota Yacht Club   32   5   12   49  
14  
15  
20398   Curt Wheeler [Red]   Sarasota Yacht Club   10   23   18   51  
15  
16  
23151   Natalie Hoffman [Red]   SYS   20   17   20   57  
16  
17  
17772   Mina Bernthal [Blue]   SDYS   28   9   27   64  
17  
18  
23110   Leah Abrams [White]   SPYC   27   18   22   67  
18  
19  
17404   Duncan Hardy [Blue]   DIYC   37   12   23   72  
19  
20  
10210   Tom Seibold [Red]   CCSC   34   29   11   74  
20  
21  
22446   Jonah Sroka [Red]   Sarasota Yacht club   7   65/OCS   4   76T  
21  
22  
18122   Wesley Wood [Blue]   SPYC   33   19   24   76T  
22  
23  
19717   Jan Mistak [Red]   SPYC   11   65/OCS   2   78T  
23  
24  
22993   Maija Andert [Blue]   SPYC   15   28   35   78T  
24  
25  
23098   Olivia Castaldi [Blue]   DIYS   39   14   26   79  
25  
26  
22997   Maks Hoddinott [White]   Sarasota Yacht Club   21   36   25   82  
26  
27  
1701   Landon Coleman [Red]   Venice Youth Boating Association   24   26   34   84  
27  
28  
20288   Bennett Lamb [White]   SPYC   40   24   21   85  
28  
29  
23116   Alexander Getzels [Red]   Sarasota Youth Sailing   41   22   28   91  
29  
30  
19592   Keegan Skipper [Blue]   SDYS   65/DNS   21   17   103  
30  
31  
22353   Reid Mendelblatt [Red]   SPYC   35   38   33   106  
31  
32  
22565   Carson Dec [Blue]   VYBA   38   34   40   112  
32  
33  
10167   Finn Cox [Blue]   SPYC   16   65/DNS   32   113  
33  
34  
22970   Danika Hoddinott [Red]   Sarasota Yacht Club   43   32   39   114  
34  
35  
21330   Ella Diaz [Blue]   SYC   22   65/DNF   30   117  
35  
36  
15106   Jade Campbell [Red]   Sarasota Youth sailing   26   65/DNS   31   122  
36  
37  
22968   Jake Hoddinott [Red]   Sarasota Yacht Club   29   65/DNS   29   123  
37  
38  
8455   Cabel Clark [Blue]   DIYS   25   65/DNS   37   127  
38  
39  
22525   Tilly Miller [White]   Tilly Miller   65/DNS   25   42   132  
39  
40  
21549   Benjamin White [Blue]   Palm Beach Beach Sailing Club   65/DNS   35   38   138T  
40  
41  
17716   Serenity Jackson [Blue]   CCSC   65/NSC   37   36   138T  
41  
42  
21646   Regina Rettig [Red]   MRPF   45   30   65/DNS   140  
42  
43  
10400   Elina Oswald [White]   PBSC   47   31   65/DNS   143  
43  
44  
10150   Pete Caputo [Blue]   DIYC   65/DNS   39   41   145  
44  
45  
15537   Gloria Privis [Red]   SPYC   17   65/DNS   65/DNS   147  
45  
46  
20280   Hollis Harding [Blue]   BBHYC   19   65/DNF   65/DNS   149  
46  
47  
18313   Luke Mullinax [White]   DIYC   65/DNS   27   65/DNS   157  
47  
48  
22937   Blake Vincent [Blue]   SPYC   30   65/NSC   65/NSC   160  
48  
49  
17701   Wyatt Furman [Blue]   Venice Yacht Club   31   65/DNS   65/DNS   161  
49  
50  
11395   Parker Connell [Blue]   SPYC   65/DNF   33   65/DNS   163  
50  
51  
22603   Anna Andert [Blue]   SPYC   36   65/DNS   65/DNS   166  
51  
52  
22988   Jad Abedrabbo [Blue]   SPYC   42   65/DNS   65/DNS   172  
52  
53  
20724   Finn Robinson [Red]   SDYS   44   65/DNF   65/DNS   174  
53  
54  
21914   Cole Wall [Red]   Sarasota Youth Sailing   46   65/DNS   65/DNS   176  
54  
55  
23085   Kristopher Carman [Blue]   Space Coast Sailing   65/DNS   65/DNS   65/DNS   195T  
55  
55  
22996   Josh Folvig [Blue]   Sarasota Yacht Club   65/DNS   65/DNS   65/DNS   195T  
55  
55  
22307   Bradley Barnum [Blue]   DIYC   65/DNS   65/DNF   65/DNS   195T  
55  
55  
21680   Trey Piver [Blue]   SYC   65/DNS   65/DNS   65/DNS   195T  
55  
55  
17395   Noveli Skinner [White]   DIYC   65/DNS   65/DNS   65/DNS   195T  
55  
55  
21422   Cole Rogers [Blue]   SPYC   65/DNS   65/DNS   65/DNS   195T  
55  
55  
13969   Benjamin Dreyfuss [Blue]   NCSC   65/DNS   65/DNS   65/DNS   195T  
55  
55  
7698   Julian Alvarez [Red]   TYCC   65/DNS   65/DNS   65/DNS   195T  
55  
55  
1578   Oliver Woodbury [Blue]   Sarasota Yacht Club   65/DNS   65/DNS   65/DNS   195T  
55  
55  
10684   Ernie Plass [Red]   Sarasota yacht club   65/DNS   65/DNS   65/DNS   195T  
55  
 



Laser Radial (33 boats) (top)
Series Standing - 3 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, April 10, 2021 12:48:15 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3  Total Pos
1  
212862   Nicholas Reeser    Key Biscayne Yacht Club   1   1   1   3  
1  
2  
206116   Guthrie Braun    Saint Petersburg Yacht Club   2   2   2   6  
2  
3  
208099   Humberto Porrata    KBYC   7   5   3   15  
3  
4  
217977   chris purcell    kbyc   3   3   11   17T  
4  
5  
194546   Morgan Smith    Sarasota Youth Sailing   9   4   4   17T  
5  
6  
204115   Preston Weaver    SPYC   4   7   7   18  
6  
7  
216255   Ethan Danielson    SPYC   5   9   6   20  
7  
8  
216265   Marina Geilen    KBYC   6   6   9   21  
8  
9  
216292   Jackson McAliley    KBYC   14   8   5   27  
9  
10  
190253   Benjamin Reeser    Key Biscayne Yacht Club   8   10   10   28  
10  
11  
217343   Martin Barrera    KBYC   12   13   8   33  
11  
12  
217339   Nico GARCIA-CASTRILLON    Key Biscayne Yacht Club   11   11   19   41  
12  
13  
218455   Kurt Stuebe    Key Biscayne Yacht Club   13   20   12   45T  
13  
14  
208396   Peyton Weaver    SPYC   17   14   14   45T  
14  
15  
20857   Caleb Kinnear    Lauderdale YC, Chicago YC   16   12   20   48  
15  
16  
216282   Tommy McCormick    Key Biscayne Yacht Club   24   15   16   55  
16  
17  
143964   Sebastian Spinelli-Sax    Sarasota Youth Sailing   19   24   13   56  
17  
18  
203631   Sidney Moyer    SPYC   23   17   17   57  
18  
19  
216972   Alex Liebel    Sarasota Youth Sailing   25   18   15   58  
19  
20  
16117   Osvaldo DeLeon    Admiral Farragut Academy   22   19   18   59  
20  
21  
195494   Kate DANIELSON    SPYC   10   16   34/DNS   60  
21  
22  
204770   William Wardlaw    KBYC   18   21   22   61  
22  
23  
181272   Elyse Bernthal    SDYS   21   23   21   65  
23  
24  
204409   Logan RImel    SPYC   15   22   34/DNS   71  
24  
25  
168572   Brayden Benesch    cryc   34/DNF   25   23   82  
25  
26  
213423   Claire Miller    DIYC   34/DNF   28   24   86T  
26  
27  
216966   Maxwell Freeman    Sarasota Yacht Club   26   26   34/DNS   86T  
27  
28  
177002   Nathaniel Meloro    Sarasota yacht club   20   34/DNS   34/DNS   88T  
28  
29  
191582   Daniela Dreyfuss    NCSC   27   27   34/DNS   88T  
29  
30  
1   Owen Kane    SYC   34/DNS   34/DNS   34/DNS   102T  
30  
30  
190373   Ava Shakespeare    SPYC   34/DNS   34/DNS   34/DNS   102T  
30  
30  
200564   Brodie Hausman    MRPF   34/DNS   34/DNS   34/DNS   102T  
30  
30  
212869   Spencer Dominguez    Key Biscayne Yacht Club   34/DNS   34/DNS   34/DNS   102T  
30  
 



Laser 4.7 (24 boats) (top)
Series Standing - 3 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, April 10, 2021 6:30:33 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3  Total Pos
1  
217747   Annie Samis    Lauderdale   1   1   2   4  
1  
2  
194527   Paul Strom    Sarasota Youth Sailing   4   4   1   9  
2  
3  
28   Luke Middaugh    Edison Sailing Center   6   2   5   13  
3  
4  
170739   Sophia Woodbury    Sarasota Youth Sailing   2   11   3   16  
4  
5  
195916   Dorothy Mendelblatt    SPYC   5   3   9   17  
5  
6  
180085   Wyatt Wrigley    Sarasota Yacht Club   7   6   10   23  
6  
7  
148581   Desmond Valdes III    SDYS   3   13   8   24  
7  
8  
169810   Ryan Terski    ESC   9   12   6   27  
8  
9  
199393   Mcaulay Carter    St. Petersburg yacht club   12   5   11   28  
9  
10  
208389   Taylor Pelchat    SDYS   15   10   4   29  
10  
11  
88920   Derek Jones    Edison Sailing Center   13   16   7   36  
11  
12  
209677   Evan Wern    Davis Island Yacht Club   8   8   26/OCS   42  
12  
13  
190462   Ian Richardson    DIYSF   14   17   12   43  
13  
14  
8   Bella Shakespeare    SPYC   11   7   26/DNS   44  
14  
15  
8892   Phillip Hulley-Buczny    Edison Sailing Center   10   9   26/DNS   45  
15  
16  
206153   Duncan Graham    SDYS   19   15   13   47  
16  
17  
222   Mary Madison Smith    Edison Sailing Center   16   14   26/DNS   56  
17  
18  
190474   Samantha Jones    Sarasota Youth Sailing   18   19   26/DNS   63  
18  
19  
23   Sutton Bohannon    Edison Sailing Center   26/DNF   26/DNS   14   66  
19  
20  
166122   Conor Reeser    Key Biscayne Yacht Club   17   26/DNS   26/DNS   69  
20  
21  
208574   Ayla Edwards    Sarasota Youth Sailing   26/DNF   18   26/DNS   70  
21  
22  
217340   Isabella Mendoza Cabezas    KBYC   26/DNS   26/DNS   26/DNS   78T  
22  
22  
215955   Yana Prakhina    Lauderdale Yacht Club   26/DNS   26/DNS   26/DNS   78T  
22  
22  
214508   Ethan Perrin    Sarasota Yacht Club   26/DNS   26/DNS   26/DNS   78T  
22  
 



C420 (30 boats) (top)
Series Standing - 2 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, April 10, 2021 12:04:09 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2  Total Pos
1  
8138   Aden Anderson /
Jesse Anderson  
Sarasota Youth Sailing/ Sarasota Youth Sailing   4   2   6  
1  
2  
7840   Reid Nelson /
Jonathan Pittman  
Davis Island Yacht Club/ Davis Island Yacht Club   3   4   7  
2  
3  
1112   Patrick Igoe /
Kay Brunsvold  
Sarasota Youth Sailing/ SYS   5   3   8  
3  
4  
8150   Ash Raval /
Aidan Weirich  
CRYC/ CRYC   1   8   9  
4  
5  
7850   Carter Weatherilt /
john michel  
Clearwater Community Sailing Center/ ccsc   12   1   13  
5  
6  
9119   Matias MARTIN /
Georges Helme  
Coral Reef Yacht Club/ Indian Harbor Yacht Club   9   6   15  
6  
7  
7224   Joe Marynowski /
Andrew Sutcliffe  
CRYC/ CRYC   7   9   16  
7  
8  
9004   Natalie Ryder /
Cadence Oswald  
Palm Beach Sailing Club/ Palm beach sailing club   13   10   23T  
8  
9  
7955   Tanner DeMarzo /
Luke King  
Sarasota Youth Sailing/ Sarasota Youth Sailing   10   13   23T  
9  
10  
8152   Olivia Drulard /
Boris Bialer  
Coral reef/ Coral Reef Yacht Club   8   16   24  
10  
11  
9010   Finn Martin /
Aiden Norvell  
palm beach sailing club/ Palm Beach Sailing Club   14   12   26  
11  
12  
7844   Julia Conneely /
Alexandra Crow  
Davis Island Yacht Club/ Davis Island Yacht Club   18   11   29  
12  
13  
2   Blake March /
Zachary Mason  
SAYC/ SAYC   15   15   30  
13  
14  
8762   William Kulas /
Grant Schmidt  
US Sailing Center Martin County/ USSCMC   2   31/DNF   33  
14  
15  
1100   Michael Ladd /
Nick Crull  
Youth Sailing Foundation of IRC/ Youth Sailing foundation of Indian River County   17   17   34  
15  
16  
16   Vestinic Dulcio /
Aili DeLisi  
PBSC/ PBSC   31/DNF   5   36  
16  
17  
8136   Adrian Winkelman /
Niah Ford  
Clearwater Community Sailing Center/ Clearwater Community Sailing Center   6   31/DNF   37  
17  
18  
8105   Richard Menke /
Nikki Gay  
Clearwater Community Sailing Center/ Clearwater Community Sailing Center   31/DNF   7   38  
18  
19  
8   James Freund /
Cooper Duquette  
MRPF/ MPF   11   31/DNF   42  
19  
20  
8735   Sara Lemba /
Elizabeth Wire  
USSCMC/ usscmc   31/DNF   14   45  
20  
21  
2681   Gianna Talarico /
Leona Mounts  
CCSC/ CCSC   16   31/DNF   47  
21  
22  
88   Alice leroux /
KatyLyn Daniel  
Halifax/ Halifax Youth Sailing   19   31/DNF   50  
22  
23  
7913   Millie French /
Chloe Macaluso  
Sarasota Youth Sailing/ Sarasota Yacht Squadron   31/DNF   31/DNF   62T  
23  
23  
188   Madeline Ansay /
Evelyn Bruckerhoff  
Palm Beach Sailing Club/ Palm Beach Sailing Club   31/DNF   31/DNF   62T  
23  
23  
25   Camden Sullivan /
Nicholas Dewitt  
Sarasota Youth Sailing/ Sarasota Youth Sailing   31/RET   31/DNF   62T  
23  
23  
33   Noah Dyson Davis /
Cruz Vanalain Helmstetter  
Admiral Farragut Academy/ Admiral Farragut Academy   31/DNS   31/DNC   62T  
23  
23  
13   Hudson Riggs /
Robert Rosa  
Admiral Farragut Academy/ Admiral Farragut Academy   31/DNS   31/DNC   62T  
23  
23  
8137   Mason Sullivan /
Claire Macaluso  
Sarasota Youth Sailing/ Sarasota Youth Sailing   31/UFD   31/UFD   62T  
23  
23  
6   Dylan Cook /
Maddie Ferretti  
St Augustine yacht club/ St Augustine Yacht Club   31/DNF   31/DNF   62T  
23  
23  
4   Charles Sweeney /
Sophia Massey  
SAYC/ St Augustine Yacht Club   31/DNF   31/DNF   62T  
23  
 



Laser (3 boats) (top)
Series Standing - 3 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, April 10, 2021 6:03:09 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3  Total Pos
1  
212605   Ian Iles-Lee    None   2   1   1   4  
1  
2  
208102   Peter Eberley    Sarasota Youth Sailing   1   4/DNS   4/DNS   9  
2  
3  
DNC 176266   DNC Ian Brown    Davis island yacht club   4/DNC   4/DNC   4/DNC   12  
3  
 



Other (9 boats) (top)
Series Standing - 0 races scored

Information is provisional and subject to modification
Regatta results last updated: Saturday, April 10, 2021 6:03:09 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Pos Sail   Skipper Yacht Club Total Pos
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2021-2024.

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is provisional and subject to modification


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network