41st Southeast Dinghy Championships
Key Biscayne Yacht Club | April 02-03, 2010

Optimist (top)
Series Standing - 10 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Saturday, April 03, 2010 3:01:36 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: Blue (21 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10  Total Pos
1  
10162   Nicolas Muller [Blue]   Team M   1   5   5   3   [16]   7   3   2   1   1   28  
1  
2  
16465   benjamin kern [Blue]   team M/PBYC   6   1   1   10   7   [13]   2   9   2   9   47  
2  
3  
13677   Alie Toppa [Blue]   Lauderdale Yacht Club   7   8   3   4   12   [18]   12   10   4   11   71  
3  
4  
17224   Briggs Lalor [Blue]   Lauderdale Yacht Club   11   6   14   [21]   4   1   15   7   7   7   72  
4  
5  
USA18308   IAN MACDIARMID [Blue]   Team M/Team Lange   10   12   21   [26]   6   11   6   5   14   6   91  
5  
6  
3   Liza Toppa [Blue]   Lauderdale Yacht CLub   9   4   11   15   33   12   5   17   [39/DNS]   10   116  
6  
7  
14878   James Pulsford [Blue]   Lauderdale YC / CGSC   3   19   15   [24]   13   9   21   1   16   21   118  
7  
8  
16959   Sophia Reineke [Blue]   Lauderdale YC   26   15   9   19   2   10   [39/DNS]   14   11   20   126  
8  
9  
13975   Clyde Wright III [Blue]   Lauderdale Yacht Club   19   13   26   12   [28]   6   4   16   13   22   131  
9  
10  
12855   anna weis [Blue]   cryc/lyc   [39/OCS]   23   39/DNS   9   10   22   10   12   9   15   149  
10  
11  
15708   Jensen McTighe [Blue]   Lauderdale Yacht Club   20   25   19   14   17   27   30   [33]   12   18   182  
11  
12  
828   Grace Howie [Blue]   coral reef yacht club   22   21   18   17   14   15   24   26   27   [28]   184  
12  
13  
12857   Katie Delisser [Blue]   CRYC   21   26   16   16   24   29   14   [32]   24   27   197  
13  
14  
USA 14618   BRANDON KIRBY [Blue]   Lauderdale Yacht Club   [39/DNS]   39/OCS   23   39/OCS   19   39/DNS   13   6   15   13   206  
14  
15  
18021   Sam Baker [Blue]   MSYSP   23   30   25   32   21   [39/DNS]   23   31   17   5   207  
15  
16  
15071   Calli Lewis [Blue]   LYC   32   24   27   22   [34]   23   29   18   18   25   218  
16  
17  
1180   Claire Havig [Blue]   NCSC   25   29   22   29   30   28   18   23   32   [33]   236  
17  
18  
1577   Gabriel Mesa [Blue]   Coral Reef Yacht Club   28   27   33   [39/OCS]   27   21   39/DNS   35   26   24   260  
18  
19  
16414   Grant Dixon [Blue]   Lauderdale Yacht Club   27   22   7   28   22   [39/DNS]   39/DNS   39/DNS   39/DNS   39/DNS   262  
19  
20  
15581   Sarah Hershenhorn [Blue]   NCSC   33   33   30   27   [35]   30   25   34   34   35   281  
20  
21  
13821   Dillon Riera [Blue]   CRYC   [39/DNS]   39/DNS   39/DNS   39/DNS   39/DNS   39/DNS   39/DNS   39/DNS   39/DNS   39/DNS   351  
21  
 



Division: Red (5 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10  Total Pos
1  
17854   Conner Harding [Red]   NCSC/Team Zoum   2   10   2   1   3   2   7   4   [20]   3   34  
1  
2  
15704   erik weis [Red]   cryc/lyc   4   11   17   11   11   5   1   15   [19]   8   83  
2  
3  
16719   Elizabeth Lisich [Red]   NCSC   17   3   13   [25]   8   4   22   8   22   4   101  
3  
4  
16763   Jaime Ramon [Red]   CGSC/CRYC   8   9   8   7   5   [33]   20   27   6   29   119  
4  
5  
15007   riley legault [Red]   cruc   13   14   6   13   20   8   19   [22]   21   19   133  
5  
 



Division: White (12 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10  Total Pos
1  
15535   Ivan Shestopalov [White]   CRYC   5   2   [12]   6   1   3   11   3   3   2   36  
1  
2  
17848   Shawn Harvey [White]   Coral Reef Yacht Club   16   7   10   5   18   14   8   [25]   5   14   97  
2  
3  
17849   Prescott Coleman [White]   Lauderdale Yacht Club   12   17   [29]   20   23   20   17   20   8   17   154  
3  
4  
9757   Greyson Dixon [White]   Lauderdale Yacht Club   31   20   [39/DNS]   2   15   26   9   24   10   23   160  
4  
5  
5706   ciara rodriguez-horan [White]   lyc   24   18   [39/DNS]   8   9   19   31   13   31   12   165  
5  
6  
17663   Celine de Araujo [White]   Key Biscayne Yacht Club   14   16   28   23   [29]   25   26   19   29   16   196  
6  
7  
17279   Blair Lalor [White]   Lauderdale Yacht Club   15   28   24   18   25   17   27   30   30   [31]   214  
7  
8  
17717   Sebastian Clark [White]   Key Biscayne Yacht Club   18   32   34   30   [36]   24   16   11   33   34   232  
8  
9  
17259   Ryan Guth [White]   Upper Keys Sailing Club   30   [39/OCS]   20   33   39/DNS   16   28   28   23   30   247  
9  
10  
14288   Shane Riera [White]   CRYC   [39/OCS]   31   31   31   31   31   33   21   25   32   266  
10  
11  
12838   Paul Lobree [White]   BISCAYNE BAY YACHT CLUB   29   34   32   [39/OCS]   26   32   32   29   28   26   268  
11  
12  
TBA   mason johnson [White]   lauderdale yacht club   [39/DNS]   39/DNS   4   39/OCS   32   39/DNS   39/DNS   39/DNS   39/DNS   39/DNS   309  
12  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network