41st Southeast Dinghy Championships
Key Biscayne Yacht Club | April 02-03, 2010

Optimist Green (top)
Series Standing - 10 races scored

Information is final.
Regatta results last updated: Monday, April 12, 2010 9:42:56 PM CDT
Click on race number to view detailed race information.

Division: (47 boats)
Pos Sail   Skipper Yacht Club  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10  Total Pos
1  
15756   Philip Gubbins    CRYC   [10]   6   1   3   7   1   3   3   2   1   27  
1  
2  
17785   Joe Bolduc    CRYC   2   1   8   [13]   4   4   4   2   10   3   38  
2  
3  
15836   Luis Jara    Coral Reef Yacht Club   1   2   5   [17]   1   5   2   14   9   6   45  
3  
4  
GBR 54   Merlin Plant    Miami YC   8   17   12   1   3   [18]   5   1   3   2   52  
4  
5  
13096   Paula Resto    Coral Reef Yacht Club   9   3   [14]   11   9   7   1   5   14   8   67T  
5  
6  
18278   Garrett Dixon    Lauderdale Yacht Club   17   [21]   13   5   8   3   6   4   6   5   67T  
6  
7  
151201   Inigo Yturralde    CRYC   [24]   8   2   7   10   2   8   13   12   9   71  
7  
8  
14694   Lawson Levine    Houston Yacht Club   4   [48/DNS]   10   6   5   24   9   6   4   10   78  
8  
9  
18342   Benjamin Althouse    MSYSP   6   4   7   19   2   11   [34]   7   8   19   83  
9  
10  
21   Sebastian Hernandez    Key Biscayne Yacht Club   19   7   [23]   2   16   17   19   12   1   4   97  
10  
11  
15120   Spencer LeGrande    CRYC   15   11   6   21   6   16   7   [26]   5   12   99  
11  
12  
800   Matthew Keller    NCSC   11   10   3   12   [29]   12   11   10   11   28   108  
12  
13  
1553   Lucie Keller    NCSC   5   20   15   4   11   [21]   13   16   13   15   112  
13  
14  
13698   Edmund Aramayo    CGSC   18   14   9   [22]   14   9   12   21   15   13   125  
14  
15  
15632   Enrique Gaston    Key Biscayne Yacht Club   3   16   25   [38]   22   6   14   9   18   16   129  
15  
16  
12840   Hugo Boman    Miami Yacht Club   22   19   11   [27]   18   10   17   22   7   7   133  
16  
17  
14666   david Howie    Coral Reef Yacht Club   13   13   4   20   15   [28]   22   18   19   14   138T  
17  
18  
17414   lexie legaullt    cryc   12   5   17   16   12   19   [37]   19   16   22   138T  
18  
19  
0028   Sofia Bratt    CRYC   21   24   19   8   13   13   16   20   25   [27]   159  
19  
20  
36   Christopher Douglas    NCSC   16   26   [27]   23   17   14   20   8   21   18   163  
20  
21  
17407   Alejandro Holz    CGSC   7   15   24   [36]   33   25   18   23   22   17   184  
21  
22  
11364   Olivia de Olazarra    Coral Reef Yacht Club   27   9   18   9   24   30   27   29   [32]   23   196T  
22  
23  
16608   John Toothman    PBSC   36   [48/DNF]   22   34   21   23   15   11   23   11   196T  
23  
24  
12809   Ashley (AJ) Colson    CRYC   [32]   18   20   25   20   22   31   17   30   21   204  
24  
25  
17246   Bryce Tone    UKSC   [48/OCS]   31   16   35   32   8   33   15   17   24   211  
25  
26  
17087   Santiago Holz    CGSC   26   12   26   31   30   [32]   26   24   20   20   215  
26  
27  
5   Luke Welker    Lauderdale   23   25   29   15   23   20   24   31   28   [32]   218  
27  
28  
14748   Caroline Flynn    CRYC   31   27   28   [37]   25   15   10   30   29   25   220  
28  
29  
16480   Michael Eschmann    KBYC   14   29   30   14   39   36   [41]   27   36   37   262  
29  
30  
9394   Savannah Irvin    Naples Comunity Sailing Center   33   23   32   26   38   26   28   35   27   [48/DNF]   268T  
30  
31  
2A   Joshua Miller    LYC Guest   34   28   33   32   [35]   31   30   25   26   29   268T  
31  
32  
15687   Nicholas Leshaw    Key Biscayne Yacht Club   20   22   38   39   36   38   29   28   24   [48/DNS]   274  
32  
33  
11002   Jocelyn Lyon    Naples Community Sailing Center   39   34   [44]   10   26   41   23   32   34   36   275  
33  
34  
15900   Caroline DuBois-Weber    LYC   30   35   21   33   28   35   25   37   [38]   38   282  
34  
35  
16565   Denver Rozzo    Palm Beach S.C.   25   32   36   30   31   37   32   [38]   33   31   287  
35  
36  
7891   Max Boman    Miami Yavht Club   40   [48/DNF]   35   18   19   29   35   48/DNF   39   30   293  
36  
37  
17658   Thomas Staubli    Mathias Staubli   35   [48/DNF]   48/DNS   28   34   33   21   33   37   33   302  
37  
38  
15017   Chris Purcell    Key Biscayne Yacht Club   38   38   40   40   [48/DNF]   34   36   34   31   35   326  
38  
39  
1430   Andrew Aramayo    CGSC   [48/OCS]   48/OCS   37   41   27   27   38   39   40   39   336  
39  
40  
16068   Andy Leshaw    Key Biscayne Yacht Club   29   37   34   42   41   39   42   41   [43]   34   339  
40  
41  
13798   Coleman Glazer    Lauderdale Yacht Club   [48/DNS]   39   41   43   37   42   43   36   35   26   342  
41  
42  
101   Louis Boucard    sailing club coconut grove   28   33   31   24   40   43   [48/DNF]   48/DNS   48/DNS   48/DNS   343  
42  
43  
15695   Rafael Benavente    KBYC   37   30   39   29   44   [48/DNS]   40   43   42   41   345  
43  
44  
12855   Rowen Carrick    Coral Reef Yacht Club   41   36   42   [44]   43   40   39   40   41   42   364  
44  
45  
51   Lucca Riccobon    CGSC   [48/DNF]   48/DNS   43   45   42   44   44   42   44   40   392  
45  
46  
TBA   Nicholas Brown    CRYC   [48/DNS]   48/DNS   48/DNS   48/DNS   48/DNS   48/DNS   48/DNS   48/DNS   48/DNS   48/DNS   432T  
46  
46  
13791   Lorenzo Gregori    CRYC   [48/DNS]   48/DNS   48/DNS   48/DNS   48/DNS   48/DNS   48/DNS   48/DNS   48/DNS   48/DNS   432T  
46  
 



Notes:
Scoring System is RRS Low Point 2017-2020

- Finishes in [brackets] denote throwouts
- Click on race number to view detailed race information.

Information is final.


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network