Club 420
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Patrick O'Neill 81 Ellie Collins
Club 420 / Hingham Maritime
2. Veronica Smith 1007 Olivia Wiatrowski
Club 420 / Hyannis YC
3. Ian McCaffrey 1468 Katy Benagh
Club 420 / Quannapowitt YC
4. Zoe Grant SBC 1 Hayley O'Brien
Club 420 / Satuit BC
5. Alex Goniatis 6380 Caleb Lumbard
Club 420 / Hingham Maritime
6. Matthew Lopes 6035 Lilly Dipietro
Club 420 / Wild Harbor YC
7. Cooper Grant SBC 2 Lawrie Quinn
Club 420 / Satuit BC
8. Emily O'Connor 1271 Ryan Obremski
Club 420 / Hull YC
9. Jackson Tedeschi 888 Cameron Tedeschi
Club 420 / Hingham Maritime
10. Henri Richardson 2 Daniel O'Connor
Club 420 / Hulll YC
11. Andrew Smith 1L Michael Lengen
Club 420 / Satuit BC
12. Emma Stephens 11111 Elise Wimberley
Club 420 / Cohasset YC
13. Sam Dobens 8188 Elizabeth Linsdell
Club 420 / Duxbury Bay Maritime
14. Tom Rogers 7744 Trent Hesselman
Club 420 / Hingham YC
15. David Rome 3171 Stephen Affanato
Club 420 / Wild Harbor YC
16. Abigail Murray 5402 Amy Calnan
Club 420 / Scituate Harbor YC
17. Eli Murray 7754 Ethan Baker
Club 420 / Scituate Harbor YC
18. Owen Egan CYC2 Paige Egan
Club 420 / Chapoquoit YC
19. Rebecca Murray S06 Anya Healey
Club 420 / Scituate Harbor YC
20. Evan daSilva 1002
[Pending]
Club 420 / Hyannis YC
21. Hannah Fay TBD
[Pending]
Club 420 / Duxbury Bay Maritime
22. Gunnar Nee 1110 Nate Thomas
Club 420 / Cohasset YC
23. Jackson Parker S525 Owen Mullaney
Club 420 / Scituate Harbor YC
24. Charlie Kettlewell 1000 Sam Gulachenski
Club 420 / Hyannis YC
25. Lauren Roche 6 Lily Almeida
Club 420 / Scituate Harbor YC
26. Maya Lytje 1065 Maxwell Hall
Club 420 / Community Boating-Boston
27. Claire Goldman 5059 Caroline West
Club 420 / Wild Harbor YC
28. Miya Preyer 2605 Mercedes Escandon
Club 420 / Metedeconk River YC
29. Max Katz-Christy 6810 Nolan Cooper
Club 420 / Community Boating-Boston
30. Emma Burnham 755 Audrey Almeida
Club 420 / Scituate Harbor YC
31. Zach Myers 7166 Owen Myers
Club 420 / Chapoquoit YC
32. Liam Slane 6381 Grace Gruber
Club 420 / Hingham Maritime
33. Sergio Martinez 8187 Luna Peary
Club 420 / Duxbury Bay Maritime
34. Ethan Maxwell 88 Andrew Hoadley
Club 420 / Cohasset Sailing Club
35. Race Graff SBC 3 Tindell Frick
Club 420 / Scituate BC
36. Andrew Karalekas 5 Shea Morrissey
Club 420 / Hingham Maritime
37. Ellen Efstathiou 1003 Grazi Vezza
Club 420 / Hyannis YC
38. Tucker Moran 3455 Dylan Moran
Club 420 / Cohasset Sailing Club
39. Kate Rogers 7745 Grace Taylor
Club 420 / Hingham YC
40. Bradford Campbell 8189 Isabella Rabeni
Club 420 / Duxbury Bay Maritime
41. Zoe D'Onofrio 21 Greta Klein
Club 420 / Satuit BC
42. Olivia Demmin 1008 Cy Kurd
Club 420 / Hyannis YC
43. Julia Brighton S514 Aidan Gilmartin
Club 420 / Scituate Harbor YC
44. Allen Sulc S23 Collin Holson
Club 420 / Scituate Harbor YC
45. Quinn Brighton S215 Matthew Straub
Club 420 / Scituate Harbor YC
46. Zane Foster 12 Alex Tsicoulias
Club 420 / Community Boating-Boston
47. Helen Field 5168 Erin Gillis
Club 420 / Dennis YC
48. Maggie Burnham 4 Caroline Roche
Club 420 / Scituate Harbor YC
49. Michael Murphy 7753 Devon West
Club 420 / Scituate Harbor YC
50. Stephanie Robinson 9 Tasman Claridge
Club 420 / Hingham Maritime
51. Maxwell White S402 Michael Rohnstock
Club 420 / Scituate Harbor YC
52. Lily Burtner 8190 Grace Noonan
Club 420 / Duxbury Bay Maritime
53. Aidan Connerly 7747 Will Bryant
Club 420 / Hingham YC
54. Sam Springer 796 Jack Gordon
Club 420 / Hull YC
55. Reese Harrison 6818 Christian Pattavina
Club 420 / Community Boating-Boston
56. C.J. Manning 15 Rosie Collins
Club 420 / Hingham Maritime
57. Devon Hartigan 20161 Claire Taylor
Club 420 / Hingham Maritime
 


Optimist
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Ryan Begin 9045
Optimist / Blue Pleon YC
2. Trevor Buckeridge 19991
Optimist / Blue Hingham YC
3. Brady Read 21599
Optimist / Blue Nantucket All-Island Race Team/NYC
4. Gavin Hudson 18701
Optimist / Blue Pleon YC
5. Collin Chamberlain 19674
Optimist / Blue Plymouth YC
6. Pearse Dowd 21833
Optimist / Blue Pleon Yacht Club
7. Ted Richardson 7411
Optimist / Blue Hull YC
8. Sloane Mullin 21311
Optimist / Blue Nantucket YC
9. Thayer Bernier 14617
Optimist / Blue Cohasset YC
10. Lillian Vittone 21600
Optimist / Blue Nantucket All-Island Race Team/NYC
11. Robert Hodges-Falcone 0022
Optimist / Blue Hingham Maritime
12. Charlotte Hoover 1212
Optimist / Blue Scituate Harbor YC
13. Jonnie Ciffolillo 21662
Optimist / Blue Beverly YC
14. Mary Costello 9197
Optimist / Blue Scituate Harbor YC
15. Thomas Gaynor 14143
Optimist / Blue Plymouth Yacht Club
16. Ainsley West 20963
Optimist / Blue Scituate Harbor YC
17. Charlotte West 15451
Optimist / Blue Scituate Harbor YC
18. Dylan Balunas 22211
Optimist / Blue Pleon YC
19. Claire Murray 8525
Optimist / Blue Scituate Harbor YC
20. Owen Mayo 17987
Optimist / Blue Plymouth YC
21. William Gay 20039
Optimist / Blue Hingham Maritime
22. Charlotte Ivimey 181
Optimist / Blue Cohasset YC
23. Andrew Nelson 21095
Optimist / Blue Cohasset YC
24. Jack Homa 11877
Optimist / Blue Gators
25. Ainsley Allen 7858
Optimist / Blue Cohasset YC
26. Indya Mason 130541
Optimist / Blue Nantucket All-Island Race Team/GHYC
27. William Sichol 13919
Optimist / Blue Hingham YC
28. Jackson Ivers 9208
Optimist / Blue Pleon YC
29. Jamie Tribble 20042
Optimist / Blue Duxbury Bay Maritime
30. Wilson Fox 17413
Optimist / Blue Hingham YC
31. Will Denker 19348
Optimist / Blue Hingham YC
32. Ryan Bookman 12969
Optimist / Blue Pleon YC
33. Patience Gifford 21598
Optimist / Blue Nantucket YC
34. Max Westhoven 14234
Optimist / Blue Pleon YC
35. Matthew Murphy 20849
Optimist / Blue Scituate Harbor YC
36. Sawyer Reed 11098
Optimist / Blue Hingham YC
37. Julia Gordon 15863
Optimist / Blue Hull YC
38. Jack Springer 5574
Optimist / Blue Hull YC
39. Eloise Goedkoop 12949
Optimist / Blue Pleon YC
40. Griffin Beaulieu 20048
Optimist / Red Hingham YC
41. Paige Joyce 21111
Optimist / Red Plymouth YC
42. Lauren Joyce 19413
Optimist / Red Plymouth Yacht Club
43. Madeline Chai 2002
Optimist / Red Nantucket All-Island Race Team/NCS
44. John Gaynor 20586
Optimist / Red Plymouth YC
45. Madeline Koelbel 20041
Optimist / Red Duxbury Bay Maritime
46. Danielle Koelbel USA 20037
Optimist / Red Duxbury Bay Maritime
47. Drew Mastovsky 14439
Optimist / Red Beverly YC
48. Andrew Engel 20605
Optimist / Red Hingham YC
49. Catherine Brennan 5
Optimist / Red Plymouth YC
50. Gavin Monaghan 11868
Optimist / Red Duxbury Bay Maritime
51. John Sargent 9099
Optimist / Red Wild Harbor YC
52. Porter Bell 20949
Optimist / Red Hingham YC
53. Caitlin O'Connor 20667
Optimist / Red Wild Harbor YC
54. Daniel Kszystyniak 20044
Optimist / Red Duxbury Bay Maritiime
55. Jack Welburn 12458
Optimist / Red Stone Horse YC
56. Elinor West 14770
Optimist / Red Wild Harbor YC
57. Michael Cunniff 22241
Optimist / Red Pleon YC
58. Tiernan Burns 16307
Optimist / White Nantucket All-Island Race Team/NCS
59. Aydin Tiryaki 9219
Optimist / White Cohasset YC
60. Gerhardt Hoover 3111
Optimist / White Scituate Harbor YC
61. Nathan Askjaer 21854
Optimist / White Cohasset YC
62. Lucca Antonietti 8005
Optimist / White Nantucket All-Island Race Team/NCS
63. Jack Spillane 19889
Optimist / White Gators
64. Nathaniel Mason 122934
Optimist / White Nantucket All-Island Race Team/GHYC
65. Libby Rogers 19777
Optimist / White Hingham YC
66. Sara Menesale 211
Optimist / White Hingham Maritime
67. Jane Ryan 16803
Optimist / White Scituate Harbor YC
 


Optimist-Green
    Skipper Sail Crew/Status Fleet / Division Yacht Club
1. Ian Smith 10287
Optimist-Green / Hingham YC
2. Will Henle 10726
Optimist-Green / Cohasset YC
3. Avery Regan 7229
Optimist-Green / Cohasset YC
4. Hadley Reed 19464
Optimist-Green / Hingham YC
5. Molly Flynn 6875
Optimist-Green / Plymouth YC
6. Archie Ferguson 2003
Optimist-Green / Nantucket All-Island Race Team/NCS
7. Isabella Sulc 19844
Optimist-Green / Scituate Harbor YC
8. Mathilde Fowlkes 21860
Optimist-Green / Nantucket YC
9. Alexander Sturdy 11993
Optimist-Green / Cohasset YC
10. Matthew Hines 1302
Optimist-Green / Hingham Maritime
11. Hannah Smith SBC 2
Optimist-Green / Satuit BC
12. Nicolas Badia 8051
Optimist-Green / Cohasset YC
13. Jude Fraccalossi PYC 1
Optimist-Green / Plymouth YC
14. Owen Quinn SBC4
Optimist-Green / Satuit BC
15. Diana Won 120037
Optimist-Green / Hingham Maritime
16. Bella Mazzocco 10
Optimist-Green / Scituate Harbor YC
17. Luke Mazzocco 10
Optimist-Green / Scituate Harbor YC
18. Ainslie Schorr 21601
Optimist-Green / Nantucket All-Island Race Team/NYC
19. Levi O'Duggan 13528
Optimist-Green / Hull YC
20. Maisie Schorr 2006
Optimist-Green / Nantucket All-Island Race Team/NYC
21. Noelle Brighton 16357
Optimist-Green / Scituate Harbor YC
22. Owen Norris 21109
Optimist-Green / Cohasset YC
23. Madison Quirk 16730
Optimist-Green / Scituate Harbor YC
24. Maxwell Day 5695
Optimist-Green / Hull YC
25. Noah Rafferty 9557
Optimist-Green / Cohasset YC
26. Finn Stenfors 4442
Optimist-Green / Hull YC
27. Jackson Ketchen 20609
Optimist-Green / Cohasset YC
28. Summer Claridge 1304
Optimist-Green / Hingham Maritime
29. Tanner Winslow 13032
Optimist-Green / Hingham YC
30. Sam Ackerman 13020
Optimist-Green / Hingham YC
31. Connor Straub 3
Optimist-Green / Scituate Harbor YC
32. Owen Hurley 1
Optimist-Green / Hull YC
33. Andrew Shine 131
Optimist-Green / Hull YC
34. Travis Greenberg 22448
Optimist-Green / Satuit BC
35. Annika McCanne 4079
Optimist-Green / Cohasset YC
36. Bryn Graff 8682
Optimist-Green / Scituate BC
37. Henry Buchleitner 15832
Optimist-Green / Hull YC
38. David Won 20038
Optimist-Green / Hingham Maritime
39. Ryan Murray 14531
Optimist-Green / Scituate Yacht Club
40. Ellie Hayes 11
Optimist-Green / Scituate Harbor YC
41. Chase Van Ogtrop NCS22
Optimist-Green / Nantucket YC