Registrants For
2020 Keelboat Regatta
Davis Island Yacht Club

December 19, 2020
37 people have registered for this event

Cruising
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Phil Waller


Long Gone 10225 Cruising
Tampa, FL DIYC
2. Mike Danielson


Wings 53275 Cruising
Tampa, FL DIYC
3. Ralph Stoddard
Dragos Zanchi

Esperanza 007 Cruising
Tampa, FL DIYC
4. ARTHUR CUPPS


First Wind 4951 Cruising
Odessa, FL DIYC
5. Garth L. Reynolds


KOINONIA II 206 Cruising
St. Petersburg, FL SPSA
6. Michael Reed


AMBER LOOE 434 Cruising
St. Petersburg, FL SPSA
7. Gerard Gaudry


Galene 102 Cruising
Clearwater, FL SPSA
8. Paul Phillips


Play Actor 479 Cruising
Apollo Beach, FL TSS
 


Racer-Cruiser
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Mark Requa
Frank Hanna

Prime Plus 48 Racer-Cruiser
Redington Shores, FL BCYC
2. Gail Heausler
Ed & Penny Ruark

Liquid Time 8484 Racer-Cruiser
Tampa, FL DIYC
3. Jose suarezhoyos


No Way Jose 42696 Racer-Cruiser
Tampa, FL DIYC
4. Bill Van Emburg


Satori 21 Racer-Cruiser
Lutz, FL DIYC
5. Dave German


Sacred Cow 60740 Racer-Cruiser
Tampa, FL DIYC
 


Spinnaker
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. JOHN POULSON
JOHN POULSON

long shot 151 Spinnaker
A
St. Petersburg, FL DIYC
2. Tito Colon
Shaggy

No Direction 115 Spinnaker
C
Thonotosassa, FL DIYC
3. Nadia Daggett


Mustache Ride 2535 Spinnaker
C
Lutz, FL DIYC
4. George Haynie


Volpe 1180 Spinnaker
A
Tampa, FL DIYC
5. Chip Merlin


Chip's All In 46453 Spinnaker
A
TAMPA, Florida DIYC
6. Gordon Latrobe


ALPHADOG 83170 Spinnaker
A
Palm Harbor, FL DIYC
7. Kevin Holmberg


Fawkes 715 Spinnaker
C
Tampa, FL DIYC
8. James Myers
Brent Bacon

Yard Goat 40688 Spinnaker
B
Tampa, FL DIYC
9. George Cussins


Fire & Ice 83198 Spinnaker
B
Apollo Beach, FL DIYC
10. Andrew Garrett
Tim Ruman

Irish 249 Spinnaker
C
Tampa, FL DIYC
11. Don Rychel
Lisa Rychel

Volcano 7170 Spinnaker
B
Tampa, FL DIYC
12. J booker


Shambhala USA 169 Spinnaker
A
ST PETERSBURG, FL DIYC
13. Steve Vincent


Fully Involved 97925 Spinnaker
C
Tampa, FL DIYC
14. stephen mitcham


Breezin Bayou 93 Spinnaker
B
St. Petersburg, FL DIYC
15. Frank Selph


Junior 41186 Spinnaker
C
Tampa, FL DIYC
16. Tarry Grimsdale
Dale Nelson

Rocket 48 Spinnaker
B
Tampa, FL DIYC
17. Jody Abrams


Arista 155 Spinnaker
A
Lakewood ranch, FL SPYC
18. Lon Ethington


gimmi shelter 15 Spinnaker
A
St. Petersburg, FL SPYC
19. michael siedlecki
jossette, andy

tacktick 11 Spinnaker
A
St. Petersburg, FL spyc
20. Richard Nugent


Fortissimo 2 25 Spinnaker
A
St. Petersburg, FL SPYC
21. Grant Dumas


Warrior 42341 Spinnaker
A
Gulfport, FL St Petersburg Yacht Club
22. Herb Maguire


HOLYMOLY! 1550 Spinnaker
C
Apollo Beach, FL Tampa Sailing Squadron
23. Dan Kresge


Ragged Edge 154 Spinnaker
C
Apollo Beach, FL TSS
24. Eric Lopez


WASABI USA 39523 Spinnaker
A
Palm Harbor, FL US Sailing
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network