Registrants For
2020 Keelboat Regatta
Davis Island Yacht Club

December 19, 2020
37 people have registered for this event

Cruising
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. ARTHUR CUPPS


First Wind 4951 Cruising
Odessa, FL DIYC
2. Mike Danielson


Wings 53275 Cruising
Tampa, FL DIYC
3. Gerard Gaudry


Galene 102 Cruising
Clearwater, FL SPSA
4. Paul Phillips


Play Actor 479 Cruising
Apollo Beach, FL TSS
5. Michael Reed


AMBER LOOE 434 Cruising
St. Petersburg, FL SPSA
6. Garth L. Reynolds


KOINONIA II 206 Cruising
St. Petersburg, FL SPSA
7. Ralph Stoddard
Dragos Zanchi

Esperanza 007 Cruising
Tampa, FL DIYC
8. Phil Waller


Long Gone 10225 Cruising
Tampa, FL DIYC
 


Racer-Cruiser
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Dave German


Sacred Cow 60740 Racer-Cruiser
Tampa, FL DIYC
2. Gail Heausler
Ed & Penny Ruark

Liquid Time 8484 Racer-Cruiser
Tampa, FL DIYC
3. Mark Requa
Frank Hanna

Prime Plus 48 Racer-Cruiser
Redington Shores, FL BCYC
4. Jose suarezhoyos


No Way Jose 42696 Racer-Cruiser
Tampa, FL DIYC
5. Bill Van Emburg


Satori 21 Racer-Cruiser
Lutz, FL DIYC
 


Spinnaker
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Jody Abrams


Arista 155 Spinnaker
A
Lakewood ranch, FL SPYC
2. J booker


Shambhala USA 169 Spinnaker
A
ST PETERSBURG, FL DIYC
3. Tito Colon
Shaggy

No Direction 115 Spinnaker
C
Thonotosassa, FL DIYC
4. George Cussins


Fire & Ice 83198 Spinnaker
B
Apollo Beach, FL DIYC
5. Nadia Daggett


Mustache Ride 2535 Spinnaker
C
Lutz, FL DIYC
6. Grant Dumas


Warrior 42341 Spinnaker
A
Gulfport, FL St Petersburg Yacht Club
7. Lon Ethington


gimmi shelter 15 Spinnaker
A
St. Petersburg, FL SPYC
8. Andrew Garrett
Tim Ruman

Irish 249 Spinnaker
C
Tampa, FL DIYC
9. Tarry Grimsdale
Dale Nelson

Rocket 48 Spinnaker
B
Tampa, FL DIYC
10. George Haynie


Volpe 1180 Spinnaker
A
Tampa, FL DIYC
11. Kevin Holmberg


Fawkes 715 Spinnaker
C
Tampa, FL DIYC
12. Dan Kresge


Ragged Edge 154 Spinnaker
C
Apollo Beach, FL TSS
13. Gordon Latrobe


ALPHADOG 83170 Spinnaker
A
Palm Harbor, FL DIYC
14. Eric Lopez


WASABI USA 39523 Spinnaker
A
Palm Harbor, FL US Sailing
15. Herb Maguire


HOLYMOLY! 1550 Spinnaker
C
Apollo Beach, FL Tampa Sailing Squadron
16. Chip Merlin


Chip's All In 46453 Spinnaker
A
TAMPA, Florida DIYC
17. stephen mitcham


Breezin Bayou 93 Spinnaker
B
St. Petersburg, FL DIYC
18. James Myers
Brent Bacon

Yard Goat 40688 Spinnaker
B
Tampa, FL DIYC
19. Richard Nugent


Fortissimo 2 25 Spinnaker
A
St. Petersburg, FL SPYC
20. JOHN POULSON
JOHN POULSON

long shot 151 Spinnaker
A
St. Petersburg, FL DIYC
21. Don Rychel
Lisa Rychel

Volcano 7170 Spinnaker
B
Tampa, FL DIYC
22. Frank Selph


Junior 41186 Spinnaker
C
Tampa, FL DIYC
23. michael siedlecki
jossette, andy

tacktick 11 Spinnaker
A
St. Petersburg, FL spyc
24. Steve Vincent


Fully Involved 97925 Spinnaker
C
Tampa, FL DIYC
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network