Registrants For
2020 Keelboat Regatta
Davis Island Yacht Club

December 19, 2020
37 people have registered for this event

Cruising
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Garth L. Reynolds


KOINONIA II 206 Cruising
St. Petersburg, FL SPSA
2. Phil Waller


Long Gone 10225 Cruising
Tampa, FL DIYC
3. Mike Danielson


Wings 53275 Cruising
Tampa, FL DIYC
4. Michael Reed


AMBER LOOE 434 Cruising
St. Petersburg, FL SPSA
5. Gerard Gaudry


Galene 102 Cruising
Clearwater, FL SPSA
6. Ralph Stoddard
Dragos Zanchi

Esperanza 007 Cruising
Tampa, FL DIYC
7. ARTHUR CUPPS


First Wind 4951 Cruising
Odessa, FL DIYC
8. Paul Phillips


Play Actor 479 Cruising
Apollo Beach, FL TSS
 


Racer-Cruiser
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Gail Heausler
Ed & Penny Ruark

Liquid Time 8484 Racer-Cruiser
Tampa, FL DIYC
2. Jose suarezhoyos


No Way Jose 42696 Racer-Cruiser
Tampa, FL DIYC
3. Mark Requa
Frank Hanna

Prime Plus 48 Racer-Cruiser
Redington Shores, FL BCYC
4. Bill Van Emburg


Satori 21 Racer-Cruiser
Lutz, FL DIYC
5. Dave German


Sacred Cow 60740 Racer-Cruiser
Tampa, FL DIYC
 


Spinnaker
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. JOHN POULSON
JOHN POULSON

long shot 151 Spinnaker
A
St. Petersburg, FL DIYC
2. Eric Lopez


WASABI USA 39523 Spinnaker
A
Palm Harbor, FL US Sailing
3. George Haynie


Volpe 1180 Spinnaker
A
Tampa, FL DIYC
4. Chip Merlin


Chip's All In 46453 Spinnaker
A
TAMPA, Florida DIYC
5. Gordon Latrobe


ALPHADOG 83170 Spinnaker
A
Palm Harbor, FL DIYC
6. Jody Abrams


Arista 155 Spinnaker
A
Lakewood ranch, FL SPYC
7. J booker


Shambhala USA 169 Spinnaker
A
ST PETERSBURG, FL DIYC
8. Grant Dumas


Warrior 42341 Spinnaker
A
Gulfport, FL St Petersburg Yacht Club
9. Lon Ethington


gimmi shelter 15 Spinnaker
A
St. Petersburg, FL SPYC
10. michael siedlecki
jossette, andy

tacktick 11 Spinnaker
A
St. Petersburg, FL spyc
11. Richard Nugent


Fortissimo 2 25 Spinnaker
A
St. Petersburg, FL SPYC
12. James Myers
Brent Bacon

Yard Goat 40688 Spinnaker
B
Tampa, FL DIYC
13. George Cussins


Fire & Ice 83198 Spinnaker
B
Apollo Beach, FL DIYC
14. Don Rychel
Lisa Rychel

Volcano 7170 Spinnaker
B
Tampa, FL DIYC
15. stephen mitcham


Breezin Bayou 93 Spinnaker
B
St. Petersburg, FL DIYC
16. Tarry Grimsdale
Dale Nelson

Rocket 48 Spinnaker
B
Tampa, FL DIYC
17. Tito Colon
Shaggy

No Direction 115 Spinnaker
C
Thonotosassa, FL DIYC
18. Nadia Daggett


Mustache Ride 2535 Spinnaker
C
Lutz, FL DIYC
19. Kevin Holmberg


Fawkes 715 Spinnaker
C
Tampa, FL DIYC
20. Andrew Garrett
Tim Ruman

Irish 249 Spinnaker
C
Tampa, FL DIYC
21. Steve Vincent


Fully Involved 97925 Spinnaker
C
Tampa, FL DIYC
22. Frank Selph


Junior 41186 Spinnaker
C
Tampa, FL DIYC
23. Herb Maguire


HOLYMOLY! 1550 Spinnaker
C
Apollo Beach, FL Tampa Sailing Squadron
24. Dan Kresge


Ragged Edge 154 Spinnaker
C
Apollo Beach, FL TSS
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network