Registrants For
Oxford Regatta Jr. One Design - Optimist, Jr. 420 & Jr. Laser Radial
Tred Avon Yacht Club

August 07-08, 2021
102 people have registered for this event

Jr. 420
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Kyle Reinecke
*
Lilly Baker
7838 Jr. 420
*, * Annapolis Yacht Club
2. Luca DeSimone
*
Sofia Forsberg
3196 Jr. 420
*, * Annapolis Yacht Club
3. Sterling Maggard
*
Jack DeVito
111 Jr. 420
*, * Sailing Center Chesapeake
4. Michael Grube
*
Nash Bailey
89 Jr. 420
*, * Severn Sailing Association
5. Patrick Tis
*
Lucy Sunderland
4769 Jr. 420
*, * BCSC
6. Beylen Gode
*
Ben Gendell
8075 Jr. 420
*, * Annapolis Yacht Club
7. Christopher McCollum
*
Annie Lapides
AYC5 Jr. 420
*, * Annapolis Yacht Club
8. Michael Yost
*
Isabela Hillmann
7791 Jr. 420
*, * MRYC
9. Parker Herman
*
GAVIN Fretz
7169 Jr. 420
*, * Severn Sailing Association
10. Jonathan Stevenson
*
Daniel Aaron
414 Jr. 420
*, * Sailing Center Chesapeake
11. Ann Howell
*
Jon Jon Weed
7056 Jr. 420
*, * Annapolis Yacht Club
12. Walker Angus
*
Mason Chapman
8832 Jr. 420
*, * FBYC
13. Chiara Kalinski
*
Abigail Nolan
8091 Jr. 420
*, * Tred Avon Yacht Club
14. Will Friedell
*
John Szynal
AYC1 Jr. 420
*, * Annapolis Yacht Club
15. Eric Johnson
*
Phillip Johnson
6040 Jr. 420
*, * Severn Sailing Association
16. Will Donald
*
Julia Hlousek
5790 Jr. 420
*, * Annapolis Yacht Club
17. Hartley Cooper
*
Louisa Kalinski
8086 Jr. 420
*, * TAYC
18. Jack Powers
*
Helena English
8104 Jr. 420
*, * SSA
19. Jimmy Flake
*
Owen MacWilliams
5889 Jr. 420
*, * Annapolis Yacht Club
20. George Carty
*
Ty Ryan
8853 Jr. 420
*, * Annapolis Yacht Club
21. Malia Deane
*
Abby Wyman
5825 Jr. 420
*, * The Chesapeake Experience
22. William Harding
*
Ava Farley
Boatsea 4719 Jr. 420
*, * Severn Sailing Association
23. Hudson Stewart
*
Fiona Harp
n/a 8088 Jr. 420
*, * Tred Avon Ya
24. Lilliana webb
*
Jake Crandall
na 4467 Jr. 420
*, * NERYC
25. Skylor Sweet
*
Ava Arepally
Seaglass II 7289 Jr. 420
*, * NERYC/TAYC
26. Antigua Steward
*
Owen Bott
tba 2889 Jr. 420
*, * Baltimore County sailing Center
 


Jr. Laser Radial
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Willem DeSimone
*

169655 Jr. Laser Radial
*, * SSA
2. Tate Bothner
*

204425 Jr. Laser Radial
*, * SSA
3. Vincent Dyer
*

168 Jr. Laser Radial
*, * MRYC
4. Jack Grace
*

212633 Jr. Laser Radial
*, * SSA
5. John Thomas Mason
*

168468 Jr. Laser Radial
*, * Fishing Bay Yacht Club
6. Tommy McGeady
*

218117 Jr. Laser Radial
*, * Annapolis Yacht Club
7. Joshua Almany
*

191980 Jr. Laser Radial
*, * Fishing Bay Yacht Club
8. Logan Hayes
*

197129 Jr. Laser Radial
*, * FBYC
9. Henry Ciszewski
*

216725 Jr. Laser Radial
*, * Fishing Bay Yacht Club
10. Reed McAllister
*

208758 Jr. Laser Radial
*, * FBYC
11. Noah Wensell
*

200368 Jr. Laser Radial
*, * FBYC
12. Luca Webb
*

216504 Jr. Laser Radial
*, * NERYC
13. Cole Canuel
*

210869 Jr. Laser Radial
*, * SSA/AYC
14. James Cottage
*

190383 Jr. Laser Radial
*, * North East River Yacht Club
15. Liam Chapman
*

187763 Jr. Laser Radial
*, * Miles River Yacht Club
16. Brooke Bogdan
*

215441 Jr. Laser Radial
*, * Severn Sailing Association
17. EJ Brody
*

44 Jr. Laser Radial
*, * TAYC
18. Finlay Proud
*

48888 Jr. Laser Radial
*, * NERYC
19. Christopher Draper
*

212615 Jr. Laser Radial
*, * Severn Sailing Association
20. Hayden Gibbons-Neff
*

200403 Jr. Laser Radial
*, * TAYC
21. Izzy Wu-Karr
*

212124 Jr. Laser Radial
*, * SSA
22. Nathan Jensen
*

217366 Jr. Laser Radial
*, * NERYC
23. Reuben Danyali
*

170757 Jr. Laser Radial
*, * SSA
24. sam de los Reyes
*

218478 Jr. Laser Radial
*, * ssa
25. Chase Utley
*

183917 Jr. Laser Radial
*, * FBYC
26. Porter Martin
*

Grey Ghost 171635 Jr. Laser Radial
*, * AYC
27. Caroline Welte
*

n/a 199180 Jr. Laser Radial
*, * Cambridge Yacht Club
28. Joshua Bendura
*

Sheila too 215478 Jr. Laser Radial
*, * FBYC
 


Opti Green
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Coleman Harris
*

7 Opti Green
*, * MRYC
2. Finn Erickson
*

16039 Opti Green
*, * Severn Sailing Association
3. Trey Waters
*

15146 Opti Green
*, * AYC
4. Charlie McGeady
*

8729 Opti Green
*, * Annapolis Yacht Club
5. Peter Shingledecker
*

14931 Opti Green
*, * SSA
6. Drew Christiansen
*

11638 Opti Green
*, * MRYC
7. Zane Barone
*

7580 Opti Green
*, * Severn sailing association
8. Cyrus Garrett
*

6176 Opti Green
*, * FBYC
9. Delphia Greeley
*

22563 Opti Green
*, * SSA
10. Gracie Crespin
*

20615 Opti Green
*, * Severn Sailing Association
11. Jamison Jones
*

16804 Opti Green
*, * AYC
12. Phebe Greeley
*

22382 Opti Green
*, * SSA
13. Stephen Utley
*

18207 Opti Green
*, * FBYC
14. Alice Tromblay
*

22096 Opti Green
*, * Miles River Yacht Club
15. Morgan Rosenthal
*

Captain Morgan 9550 Opti Green
*, * Annapolis Yacht Club
16. Sophia Buckler
*

Cherry blossom 8049 Opti Green
*, * Severn sailing association
17. Henry Latell
*

Crush USA 6768 Opti Green
*, * FBYC
18. Nathanial Wyman
*

Highflyer 14272 Opti Green
*, * NERYC
19. Mateo Cole
*

hydra 8714 Opti Green
*, * Severn Sailing Association
20. Sofia Cole
*

Kracken 16237 Opti Green
*, * Severn Sailing Association
21. John Ackerly
*

Pippy P1523 Opti Green
*, * FBYC
22. Charlie Abell
*

Sea Hawk 22487 Opti Green
*, * Tred Avon Yacht Club
23. Kaia Deane
*

Swag 11 Opti Green
*, * The Chesapeake Experience
24. Virginia Williams
*

The Wasp 1 Opti Green
*, * FBYC
25. Nolan Matney
*

Titanic II 12496 Opti Green
*, * TAYC Member
26. Saoirse Taylor
*

unknown 21860 Opti Green
*, * TAYC
27. Ord Williams
*

Whitecap 102 Opti Green
*, * FBYC
 


Opti RW&B
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Nicholas Lesher
*

11668 Opti RW&B
Blue
*, * MRYC
2. Grayson Gibbons-Neff
*

4067 Opti RW&B
Red
*, * TAYC
3. Robert Carey
*

19552 Opti RW&B
Blue
*, * Tred Avon Yacht Club
4. Halsey Carter
*

16064 Opti RW&B
Red
*, * Annapolis Yacht Club
5. Charlotte Hugo
*

22995 Opti RW&B
Red
*, * Annapolis Yacht Club
6. Daniel Skutch Tyson
*

22212 Opti RW&B
White
*, * Severn Sailing Association
7. Thomas Christiansen
*

11630 Opti RW&B
Blue
*, * MRYC
8. Isabella Ford
*

17347 Opti RW&B
Blue
*, * MRYC
9. Alden Gibbons-Neff
*

12215 Opti RW&B
Blue
*, * TAYC
10. Will Mohler
*

18046 Opti RW&B
Blue
*, * Annapolis Yacht Club
11. Alex Baker
*

22777 Opti RW&B
Red
*, * Annapolis Yacht Club
12. Andrew Shingledecker
*

Arrowhead 13186 Opti RW&B
Blue
*, * SSA
13. Taylor Hainey
*

Clever Girl 20502 Opti RW&B
White
*, * Miles River Yacht Club
14. Clarke Garrett
*

Dragon Run 18459 Opti RW&B
Blue
*, * FBYC
15. Caroline Carey
*

Honey Badger 18996 Opti RW&B
Blue
*, * Tred Avon Yacht Club
16. William Rosenthal
*

Little Catch 23062 Opti RW&B
Red
*, * Annapolis Yacht Club
17. Robert Herzog
*

Poseidon 19320 Opti RW&B
Blue
*, * Severn Sailing Association
18. Mason Bothner
*

Rooster 19470 Opti RW&B
Red
*, * AYC/ChesX
19. Madeleine Garrett
*

Running Wild 18363 Opti RW&B
Red
*, * FBYC
20. Caroline Corson
*

Sassy Squirell 17412 Opti RW&B
Blue
*, * tayc
21. Dylan Cook
*

Wave Hopper 20686 Opti RW&B
White
*, * Severn Sailing Association
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network