Registrants For
Oxford Regatta Jr. One Design - Optimist, Jr. 420 & Jr. Laser Radial
Tred Avon Yacht Club

August 07-08, 2021
102 people have registered for this event

Jr. 420
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Will Friedell
*
John Szynal
AYC1 Jr. 420
*, * Annapolis Yacht Club
2. Christopher McCollum
*
Annie Lapides
AYC5 Jr. 420
*, * Annapolis Yacht Club
3. Michael Grube
*
Nash Bailey
89 Jr. 420
*, * Severn Sailing Association
4. Sterling Maggard
*
Jack DeVito
111 Jr. 420
*, * Sailing Center Chesapeake
5. Jonathan Stevenson
*
Daniel Aaron
414 Jr. 420
*, * Sailing Center Chesapeake
6. Antigua Steward
*
Owen Bott
tba 2889 Jr. 420
*, * Baltimore County sailing Center
7. Luca DeSimone
*
Sofia Forsberg
3196 Jr. 420
*, * Annapolis Yacht Club
8. Lilliana webb
*
Jake Crandall
na 4467 Jr. 420
*, * NERYC
9. William Harding
*
Ava Farley
Boatsea 4719 Jr. 420
*, * Severn Sailing Association
10. Patrick Tis
*
Lucy Sunderland
4769 Jr. 420
*, * BCSC
11. Will Donald
*
Julia Hlousek
5790 Jr. 420
*, * Annapolis Yacht Club
12. Malia Deane
*
Abby Wyman
5825 Jr. 420
*, * The Chesapeake Experience
13. Jimmy Flake
*
Owen MacWilliams
5889 Jr. 420
*, * Annapolis Yacht Club
14. Eric Johnson
*
Phillip Johnson
6040 Jr. 420
*, * Severn Sailing Association
15. Ann Howell
*
Jon Jon Weed
7056 Jr. 420
*, * Annapolis Yacht Club
16. Parker Herman
*
GAVIN Fretz
7169 Jr. 420
*, * Severn Sailing Association
17. Skylor Sweet
*
Ava Arepally
Seaglass II 7289 Jr. 420
*, * NERYC/TAYC
18. Michael Yost
*
Isabela Hillmann
7791 Jr. 420
*, * MRYC
19. Kyle Reinecke
*
Lilly Baker
7838 Jr. 420
*, * Annapolis Yacht Club
20. Beylen Gode
*
Ben Gendell
8075 Jr. 420
*, * Annapolis Yacht Club
21. Hartley Cooper
*
Louisa Kalinski
8086 Jr. 420
*, * TAYC
22. Hudson Stewart
*
Fiona Harp
n/a 8088 Jr. 420
*, * Tred Avon Ya
23. Chiara Kalinski
*
Abigail Nolan
8091 Jr. 420
*, * Tred Avon Yacht Club
24. Jack Powers
*
Helena English
8104 Jr. 420
*, * SSA
25. Walker Angus
*
Mason Chapman
8832 Jr. 420
*, * FBYC
26. George Carty
*
Ty Ryan
8853 Jr. 420
*, * Annapolis Yacht Club
 


Jr. Laser Radial
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. EJ Brody
*

44 Jr. Laser Radial
*, * TAYC
2. Vincent Dyer
*

168 Jr. Laser Radial
*, * MRYC
3. Finlay Proud
*

48888 Jr. Laser Radial
*, * NERYC
4. John Thomas Mason
*

168468 Jr. Laser Radial
*, * Fishing Bay Yacht Club
5. Willem DeSimone
*

169655 Jr. Laser Radial
*, * SSA
6. Reuben Danyali
*

170757 Jr. Laser Radial
*, * SSA
7. Porter Martin
*

Grey Ghost 171635 Jr. Laser Radial
*, * AYC
8. Chase Utley
*

183917 Jr. Laser Radial
*, * FBYC
9. Liam Chapman
*

187763 Jr. Laser Radial
*, * Miles River Yacht Club
10. James Cottage
*

190383 Jr. Laser Radial
*, * North East River Yacht Club
11. Joshua Almany
*

191980 Jr. Laser Radial
*, * Fishing Bay Yacht Club
12. Logan Hayes
*

197129 Jr. Laser Radial
*, * FBYC
13. Caroline Welte
*

n/a 199180 Jr. Laser Radial
*, * Cambridge Yacht Club
14. Noah Wensell
*

200368 Jr. Laser Radial
*, * FBYC
15. Hayden Gibbons-Neff
*

200403 Jr. Laser Radial
*, * TAYC
16. Tate Bothner
*

204425 Jr. Laser Radial
*, * SSA
17. Reed McAllister
*

208758 Jr. Laser Radial
*, * FBYC
18. Cole Canuel
*

210869 Jr. Laser Radial
*, * SSA/AYC
19. Izzy Wu-Karr
*

212124 Jr. Laser Radial
*, * SSA
20. Christopher Draper
*

212615 Jr. Laser Radial
*, * Severn Sailing Association
21. Jack Grace
*

212633 Jr. Laser Radial
*, * SSA
22. Brooke Bogdan
*

215441 Jr. Laser Radial
*, * Severn Sailing Association
23. Joshua Bendura
*

Sheila too 215478 Jr. Laser Radial
*, * FBYC
24. Luca Webb
*

216504 Jr. Laser Radial
*, * NERYC
25. Henry Ciszewski
*

216725 Jr. Laser Radial
*, * Fishing Bay Yacht Club
26. Nathan Jensen
*

217366 Jr. Laser Radial
*, * NERYC
27. Tommy McGeady
*

218117 Jr. Laser Radial
*, * Annapolis Yacht Club
28. sam de los Reyes
*

218478 Jr. Laser Radial
*, * ssa
 


Opti Green
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Virginia Williams
*

The Wasp 1 Opti Green
*, * FBYC
2. Coleman Harris
*

7 Opti Green
*, * MRYC
3. Kaia Deane
*

Swag 11 Opti Green
*, * The Chesapeake Experience
4. Ord Williams
*

Whitecap 102 Opti Green
*, * FBYC
5. John Ackerly
*

Pippy P1523 Opti Green
*, * FBYC
6. Cyrus Garrett
*

6176 Opti Green
*, * FBYC
7. Henry Latell
*

Crush USA 6768 Opti Green
*, * FBYC
8. Zane Barone
*

7580 Opti Green
*, * Severn sailing association
9. Sophia Buckler
*

Cherry blossom 8049 Opti Green
*, * Severn sailing association
10. Mateo Cole
*

hydra 8714 Opti Green
*, * Severn Sailing Association
11. Charlie McGeady
*

8729 Opti Green
*, * Annapolis Yacht Club
12. Morgan Rosenthal
*

Captain Morgan 9550 Opti Green
*, * Annapolis Yacht Club
13. Drew Christiansen
*

11638 Opti Green
*, * MRYC
14. Nolan Matney
*

Titanic II 12496 Opti Green
*, * TAYC Member
15. Nathanial Wyman
*

Highflyer 14272 Opti Green
*, * NERYC
16. Peter Shingledecker
*

14931 Opti Green
*, * SSA
17. Trey Waters
*

15146 Opti Green
*, * AYC
18. Finn Erickson
*

16039 Opti Green
*, * Severn Sailing Association
19. Sofia Cole
*

Kracken 16237 Opti Green
*, * Severn Sailing Association
20. Jamison Jones
*

16804 Opti Green
*, * AYC
21. Stephen Utley
*

18207 Opti Green
*, * FBYC
22. Gracie Crespin
*

20615 Opti Green
*, * Severn Sailing Association
23. Saoirse Taylor
*

unknown 21860 Opti Green
*, * TAYC
24. Alice Tromblay
*

22096 Opti Green
*, * Miles River Yacht Club
25. Phebe Greeley
*

22382 Opti Green
*, * SSA
26. Charlie Abell
*

Sea Hawk 22487 Opti Green
*, * Tred Avon Yacht Club
27. Delphia Greeley
*

22563 Opti Green
*, * SSA
 


Opti RW&B
    Skipper Boat Name Bow#/Sail# Class Hometown Yacht Club Payment
1. Grayson Gibbons-Neff
*

4067 Opti RW&B
Red
*, * TAYC
2. Thomas Christiansen
*

11630 Opti RW&B
Blue
*, * MRYC
3. Nicholas Lesher
*

11668 Opti RW&B
Blue
*, * MRYC
4. Alden Gibbons-Neff
*

12215 Opti RW&B
Blue
*, * TAYC
5. Andrew Shingledecker
*

Arrowhead 13186 Opti RW&B
Blue
*, * SSA
6. Halsey Carter
*

16064 Opti RW&B
Red
*, * Annapolis Yacht Club
7. Isabella Ford
*

17347 Opti RW&B
Blue
*, * MRYC
8. Caroline Corson
*

Sassy Squirell 17412 Opti RW&B
Blue
*, * tayc
9. Will Mohler
*

18046 Opti RW&B
Blue
*, * Annapolis Yacht Club
10. Madeleine Garrett
*

Running Wild 18363 Opti RW&B
Red
*, * FBYC
11. Clarke Garrett
*

Dragon Run 18459 Opti RW&B
Blue
*, * FBYC
12. Caroline Carey
*

Honey Badger 18996 Opti RW&B
Blue
*, * Tred Avon Yacht Club
13. Robert Herzog
*

Poseidon 19320 Opti RW&B
Blue
*, * Severn Sailing Association
14. Mason Bothner
*

Rooster 19470 Opti RW&B
Red
*, * AYC/ChesX
15. Robert Carey
*

19552 Opti RW&B
Blue
*, * Tred Avon Yacht Club
16. Taylor Hainey
*

Clever Girl 20502 Opti RW&B
White
*, * Miles River Yacht Club
17. Dylan Cook
*

Wave Hopper 20686 Opti RW&B
White
*, * Severn Sailing Association
18. Daniel Skutch Tyson
*

22212 Opti RW&B
White
*, * Severn Sailing Association
19. Alex Baker
*

22777 Opti RW&B
Red
*, * Annapolis Yacht Club
20. Charlotte Hugo
*

22995 Opti RW&B
Red
*, * Annapolis Yacht Club
21. William Rosenthal
*

Little Catch 23062 Opti RW&B
Red
*, * Annapolis Yacht Club
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network