Registrants For
Northwest Junior Olympics Regatta 2021
Seattle Yacht Club

August 28-29, 2021
129 people have registered for this event

C420
    Skipper/Crew [Status] Sail# Hull Color Fleet Yacht Club
1. Jacob Posner

Peter Schnell
TBD C420 Seattle yacht club
Willamette Sailing Club
2. Everett McAvoy

Annika Phillips
12 C420 Willamette Sailing Club
Willamette Sailing Club
3. Samantha Tessier

annika Duyvestein
TBD C420 Willamette Sailing Club
Willamette Sailing Club
4. Anna Davis

Poppy Green
USA TBD C420 Olympia Yacht Club
Olympia Yacht Club
5. Rian Stanton

Sahana Samrat
9026 C420 MBYC
Meydenbauer Bay Yacht club
6. Ellie Blakemore

Kaia Armas
8745 C420 SSP
Sail Sand Point
7. Hannah Fritz

Simone Recks
TBD C420 Olympia Yacht Club
Olympia Yacht Club
8. Nolan Petrin

Catherine Harding
4 C420 Willamette Sailing Club
Willamette Sailing Club
9. Emily Smith

Corinne Harrison
9021 C420 Narrows Race Team
Narrows Race Team
10. Charlie Kuluz

Brent Hu
9027 C420 Narrows Race Team
Narrow’s sailing team
11. Vadim Hettena


[Pending]
TBD C420 Olympia Yacht Club
12. Nadia Khalil

Isabelle McNabb
8746 C420 SSP/CYC
Sail Sand Point
13. Sophia Hubbard

Peter Kelleher
8859 C420 Oyc
Oyc
14. Avian de Keizer Mendoza

Evan Glasgow
unkown C420 Olympia Yacht Club
Olympia Yacht Club
15. Bailey Rainbolt

Forbes Noland
9025 C420 Narrows Race Team
Narrows Race Team
16. Riley Grover

Blake Bundesmann
8958 C420 MBYC
Meydenbauer Bay Yacht Club
 


FJ
    Skipper/Crew [Status] Sail# Hull Color Fleet Yacht Club
1. Matthew Embick

Aspen Merrill
8 FJ Narrows Race Team
Gig Harbor Yacht Club
2. Shepherd Southworth

William Embick
5 FJ Tacoma Narrows
Narrows Race Team
3. William Peters

Colton Hong
94 FJ Anacortes Waterfront Alliance
Anacortes Waterfront Alliance
4. Patrick Louden

Cameron Mansour
Tbd2 FJ Meydenbauer Bay Yacht Club
Meydenbauer Bay Yacht Club
5. Liam Taylor

Caleb Laxson
To Be Determine FJ Olympia Yacht Club
Olympia Yacht Club
6. Nikhil Damji

Emil Damji
TBD1 FJ MBYC
MBYC
7. Kaden Kim

Logan Roberts
Unknown FJ Olympia yacht club
Olympia Yacht Club
8. Alex Weed


[Pending]
TBD* FJ Olympia Yacht Club
9. Charlie Christ

Forbes Noland
7 FJ Tacoma Yacht Club
Narrows Race Team
10. Phoebe Howe

Anna Cezik
37 FJ Cyc
Cyc
11. Catie Vandervort

Emilia McNabb
TBD FJ Corinthian Yacht Club
Sail Sand Point
12. Colin Olson

Matthew Lindburg
11 FJ SSP
SSP
13. Lauren Heinzelman

Elliott Chalcraft
33 FJ PMYC
PMYC
14. Maddox Gorum

Alex Weed
TBD FJ OYC Race Team
OYC Race Team
15. Caleb Laxson

Caleb Laxson
Unknown FJ Olympia Sailing
Olympia Sailing
16. Kira Blumhagen

Maia Dock
2 FJ Sail Sand Point
Sail Sand Point
17. Francesca Dougherty

Esther Goodell
TBD FJ Corinthian Yacht Club
Corinthian Yacht Club
18. Nathan Pease

Henry Thomas
TBD FJ CYC of Seattle
CYC of Seattle
 


Laser 4.7
    Skipper/Crew [Status] Sail# Hull Color Fleet Yacht Club
1. Max Conze


TBD xx Laser 4.7 Meydenbauer YC
2. Stone Dewey


TBD Laser 4.7 Port Madison Yacht Club
3. Ava Beaver


216857 Laser 4.7 SYC / SSP
4. Ian Blakemore


TBD Laser 4.7 SSP
5. Sarah Sherley


210109 Laser 4.7 MBYC
6. Daniella "Danny" Cheng-Sun


199991 Laser 4.7 Port Madison Yacht Club
7. Elijah Dekker


5 Laser 4.7 Narrows Race Team
8. Alexander Turloff


216536 Laser 4.7 SYC
9. Mayah Grover


183849 Laser 4.7 MBYC
 


Laser Full-rig
    Skipper/Crew [Status] Sail# Hull Color Fleet Yacht Club
1. Daniel Roberts


767 Laser Full-rig olympia yacht club
2. Colin Byler


152209 Laser Full-rig Oak Harbor Wildcats
 


Laser Radial
    Skipper/Crew [Status] Sail# Hull Color Fleet Yacht Club
1. Lucien Freemesser


THA216528 Laser Radial SSP
2. Miles Kirkbride


188853 Laser Radial Olympia yacht club
3. Alex Shemwell


USA 216516 Laser Radial Seattle Yacht Club
4. Sammy Farkas


208820 Laser Radial SYC/BYC
5. Kai Vurno


218033 Laser Radial Sail Orcas
6. Marco Peron


161973 Laser Radial Willamette Sailing Club
7. Gianna Dewey


177277 Laser Radial Port Madison Yacht Club
8. Nico Konyk


925 Laser Radial Tacoma Yacht Club- Narrows Race Team
9. Barrett Lhamon


172473 Laser Radial PMYC
10. Advik Eswaran


20059 Laser Radial Sail Sand Point
11. Aaron Beaver


216531 Laser Radial SYC / SSP
12. Liam Power


(TBD) Laser Radial Olympia Yacht Club
13. Levi Morse


191542 Laser Radial Olympia Yacht Club
14. Zane Walker


175058 Laser Radial PMYC
15. Reed Kregenow


137317 Laser Radial Narrows Race Team
16. Robert Frazer


unknown Laser Radial MBYC
17. Dalton Lovett


187295 Laser Radial Narrows Race Team
18. Dieter Creitz


216568 Laser Radial SYC
19. Camryn Lee


215662 Laser Radial Narrows Race Team
20. Max Hanson


TBD Laser Radial CYC Seattle
21. Hannah Beaver


216586 Laser Radial SYC / SSP
22. Kirin Dhaka


10 Laser Radial Sail Sand Point
23. Kaitlyn Beaver


216554 Laser Radial SYC / SSP
24. Matteo Horvat


216527 Laser Radial Seattle Yacht Club
25. Charlie Snyder


158715 Laser Radial Olympia Yacht Club
26. Kairo Zimmerman-Goad


216694 Laser Radial MBYC
27. Max Richardson


216697 Laser Radial Meydenbauer Bay Yacht Club
28. Emy Kissick


191555 Laser Radial OYC
29. Adam Turloff


216583 Laser Radial SYC
30. Marina West


210707 Laser Radial Sail Orcas
31. Jaden Unruh


199923 Laser Radial Narrows Race Team
32. Jack Carroll


210702 Laser Radial Seattle Yacht Club
33. Ryan Milne


178859 Laser Radial SYC
34. Corbin Torralba


198658 Laser Radial Narrows Race Team
35. Alex Zaputil


217779 Laser Radial SYC & RVYC
36. Filippa Cable


198664 Laser Radial SYC
37. Nathan Gerber


198374 Laser Radial MBYC
38. Nicholas Chesemore


182899 Laser Radial MBYC
 


Optimist Blue
    Skipper/Crew [Status] Sail# Hull Color Fleet Yacht Club
1. Logan Woolf


TBA Optimist Blue Narrows Race Team
2. Alex Cain


TBD Optimist Blue Narrows Race Team
3. Ethan Lee


17268 Optimist Blue Sail Sand Point
4. Andrew Lin


15878 Optimist Blue CYC Seattle
5. Joshua Aviles


Tbd Optimist Blue Seattle Yacht Club
6. Corin gamble-webster


TBD. Optimist Blue olympia
7. Aditri Eswaran


5606 Optimist Blue Sail Sand Point
8. Albertino Pozzo


22951 Optimist Blue SYC
9. JACK Shen


21174 Optimist Blue MBYC
10. Samantha Schreiber


TBD Optimist Blue SYC
11. Liam Franchuk


23157 Optimist Blue Olympia Yacht Club
12. Barrett Milne


21212 Optimist Blue SYC
13. Anneliese Jones


TBD Optimist Blue Olympia Yacht Club
14. Garrick Pease


TBD Optimist Blue CYC of Seattle
 


Optimist Green
    Skipper/Crew [Status] Sail# Hull Color Fleet Yacht Club
1. Cole Batterberry


Not assigned ye Optimist Green Seattle Yacht Club
2. Kate Schmidt


TBD2 Optimist Green SYC
3. Eli Zehnder


tbd Optimist Green SYC
4. Samantha Johnson


TBD Optimist Green Narrows Race Team
5. Reagan Starke


TBD Optimist Green Narrows Race Team
6. Nikolas Sankey


SYC Optimist Green Seattle Yacht Club
7. Claire Valiani


TBD Optimist Green Narrows Race Team
8. Elliot Popper


9646 Optimist Green Sail Sand Point
9. Sebastian Samano


TBD Optimist Green Corinthian Yacht Club
10. Max Wilkinson


0 Optimist Green Seattle Yacht Club
11. Avery Saliba


Not sure Optimist Green Sail sand point
12. Maecie Harrison


Tbd Optimist Green Narrows Race Team/TYC
13. Rebecca Wu


21177 Optimist Green MBYC
14. Esmé Berger


CYC Optimist Green CYC
15. Wyatt Graybill


TBD Optimist Green Corinthian Yacht Club
16. Leo McIntyre


?? Optimist Green Seattle Yacht Club
17. Leonidas Cranmer


G-Force Optimist Green Sail Sand Point
18. Charlie Yando


TBD Optimist Green Narrows Race Team
 


Optimist Red
    Skipper/Crew [Status] Sail# Hull Color Fleet Yacht Club
1. Oona Lacey


TBD Optimist Red Narrows Race Team
2. Sebastien LeRoy


22941 Optimist Red Seattle Yacht Club
3. Genevieve Shemwell


1434 Optimist Red Seattle Yacht Club
4. Nelson Dorsey


6687 Optimist Red Port Madison Yacht Club
5. Noelani Li


20950 Optimist Red SYC
6. Suraj Siddaiah


To be decided Optimist Red PMYC
7. Alan Timms


19146 Optimist Red Seattle Yacht Club
8. Finn Deprez


15081 Optimist Red Narrows Race Team
9. Bing Kawasaki


22526 Optimist Red Seattle Yacht Club
10. Henry Tuttle


19503 Optimist Red WSC
11. Gaby Hastings


15906 Optimist Red SYC
 


Optimist White
    Skipper/Crew [Status] Sail# Hull Color Fleet Yacht Club
1. Weston Rainbolt


TBD Optimist White Narrows Race Team
2. Christy Shen


20886 Optimist White MBYC
3. Ben Yuret


USA15027 Optimist White CYC Seattle
 


Registration Problems or Questions? Visit our Support Desk | View Our Privacy Policy
Powered by Regatta Network® | Online Sailing Event Registration and Management Services.
© 2021 Regatta Network, Inc. All Rights Reserved. Regatta Network is a registered Trademark of Regatta Network Inc.
Powered by Regatta NetworkPowered by Regatta Network